PROJEKT "PROGRESSUS - INNOWACYJNY MODEL KLASTRÓW NGO DZIAŁAJĄCYCH Z PRACODAWCAMI NA RZECZ AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH"

http://www.progressus.info/images/issg_logo.gif 

http://www.progressus.info/images/lewiatan_logo.gif


   W dniu 18 kwietnia 2012 r. przedstawiciele szczecińskiego Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego "Lewiatan"  i Instytutu Spraw Społeczno-Gospodarczych - projektodawcy projektu pt. "PROGRESSUS - Innowacyjny model klastrów NGO działających z pracodawcami na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych" - spotkali się  w Szczecinku z przedstawicielami tamtejszych JST (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy), biznesu (Intermarche), mediów (Temat Szczecinecki, Ziemia Szczecinecka) oraz lokalnych NGOs (Fundacja im. St. Karłowskiego z Juchowa, Stowarzyszenie Rozwoju Oświaty i Inicjatyw Społeczno- Gospodarczych z Krosina, Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego z Grzmiącej, Stowarzyszenie Borneńskie Centrum Inicjatyw Społecznych "Universum" z Bornego Sulinowa, Stowarzyszenie "Droga" z Turowa, Stowarzyszenie "Turowianki" z Turowa i szczecineckie: Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi "Dar Życia", Liga Kobiet Aktywnych w Szczecinku, Stowarzyszenie "Atut", Fundacja "Przystań",...

 

http://www.progressus.info/tl_files/media/galerie/galeria%202/100_0490.JPGCzytaj więcej  


  "PROJEKTOWANIE MULTIMEDIALNYCH SERWISÓW www"

W ramach projektu „PER ASPERA AD ASTRA- trzy skuteczne kroki ku integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych objętych inicjatywą Klastra RES COMMUNIS„ jako partner ISSG, współorganizowaliśmy szkolenia dla osób niepełnosprawnych z powiatu szczecineckiego z projektowania multimedialnych serwisów www, zakończonego egzaminem ECDL. Po egzaminie wszyscy uczestnicy szkolenia odbyli 3-miesięczny staż. Dzięki nowo nabytym umiejętnościom, stworzyliśmy strony internetowe dla dwóch organizacji pozarządowych: Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Dar Życia” (Mariusz Beńko, Bożena Czynszak) oraz Liga Kobiet Aktywnych (Katarzyna Blechman, Izabella Kolesińska).                                          Prace nad stronami odbywały się pod czujnym okiem prezesa Fundacji „Miłosierdzie i Wiedza” Mariusza Michalskiego, który dzielił się swoim doświadczeniem. Obok tego wspólnie pracowaliśmy nad aktualizacją stworzonej wcześniej przez ISSG ze Szczecina strony Fundacji, na której obecnie Szanowny Internauto gościsz.

 

 

  PROJEKT „DOBRZE BYĆ RAZEM"
   FUNDACJI „MIŁOSIERDZIE I WIEDZA”
 

 

Impreza integracyjna dla grupy dzieci i ich rodziców ze Szczecinka i okolicznych wiosek. Uczestnicy stanowią bardzo różnorodną grupę społeczną, gdyż wśród dzieci są zarówno dzieci „trudne” jak i nie sprawiające problemów wychowawczych; dzieci zdrowe i dzieci z deficytami intelektualnymi.

Czytaj więcej


  „KLUB WSPARCIA RODZINY”
   FUNDACJI „MIŁOSIERDZIE I WIEDZA”
 

 

Prowadzimy już 5 rok naszą klubową działalność, dzięki której służymy
pomocą ubogim - głównie osobom starszym i niepełnosprawnym - mieszkańcom Szczecinka i okolic.

Czytaj więcej

 

  PUNKT KONSULTACYJNY
  PROJEKTU PT. "WZMOCNIENIE DZIAŁAŃ PARTNERSTWA >>RES COMMUNIS<<"

W roku 2010 nawiązaliśmy współpracę ze szczecińskim Instytutem Spraw Społeczno - Gospodarczych - podpisując list intencyjny dotyczący przystąpienia do inicjatywy „RES COMMUNIS - Zachodniopomorski Klaster Organizacji Pozarządowych Działających Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Oraz Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym” .

Czytaj więcej

  SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA - Tel.0697755214


Przyjmujemy zgłoszenia od darczyńców oraz prośby od poszukujących pomocy
- od poniedziałku do czwartku, w godz. : 9.00 - 18.00
- w piątki i soboty w godzinach: 9.00 - 15.00
Kontakt mailowy :
fundacja_miw@o2.pl
Wszystkich Dobrodziejów chcących wesprzeć drugiego człowieka / materialnie, finansowo, czy przez bezpłatne usługi / i zarazem pragnących zachować anonimowość zachęcamy do korzystania z pośrednictwa naszej Fundacji.
Dotychczasowym Darczyńcom serdecznie dziękujemy za ofiarowane ubogim meble oraz sprzęt rehabilitacyjny, czy AGD i RTV!
O Państwa anonimowych darach informujemy w prasie oraz internecie: na stronie Fundacji, na niniejszym Forum, a także na stronie:
www.tablica.temat.net !
*Osoby potrzebujące pomocy zapraszamy do naszego biura!

* Informujemy zarazem, że wykonanie telefonu przez osobę dzwoniącą do naszej Fundacji z informacją o sprzęcie do oddania za darmo (czy innej formie pomocy) lub z prośbą o pomoc będzie równoznaczne z wyrażeniem zgody na przechowywanie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Fundację podstawowych danych osobowych (imienia i nazwiska, adresu oraz nr telefonu/-ów,...) osoby dzwoniącej na potrzeby realizacji celów statutowych Fundacji, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. z poz. zm.(Dz. U. nr 133 poz. 883).

 

  "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org

- na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

 
Copyright © Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza" w Szczecinku