PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
POWSTRZYMAJ PIJAKA ZA KIEROWNICĄ!
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Wesprzyjmy Ukraińców w ich walce o wolność!
Autor Wiadomość

MIREK GDołączył: 02 Sty 2014
Posty: 188

  Wysłany: 2014-01-22, 15:08   Wesprzyjmy Ukraińców w ich walce o wolność! [Cytuj]

Na portalu NGO.PL została zamieszczona informacja, o akcji zbierania podpisów wsparcia dla organizacji pozarządowych na Ukrainie przez polskie NGOs.


Zachęcamy polskie organizacje pozarządowe do składania podpisów pod listem skierowanym do ukraińskich organizacji pozarządowych, który jest opublikowany na stronie ngo.pl

Przeczytaj treść listuŹródło: ngo.pl
[Profil] [PM]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2014-08-29, 12:49   Za pośrednictwem Caritas i PAH możesz pomóc Ukraińcom! [Cytuj]Dokonując - nawet drobnej - wpłaty na numer konta bankowego Caritas Polska (z dopiskiem "Ukraina") możesz wesprzeć Ukraińców w ich walce o wolność i niepodległość.
Nie mamy co patrzeć na polityków, stresując się (to najdelikatniejsze słowo, jakie ciśnie mi się na usta) ich bełkotem "deplomatycznem" i brakiem KONKRETNYCH działań.
Zróbmy co w naszej mocy - sami.

Pamiętaj, Ukraińcy cierpią i giną, bez TWEGO WSPARCIA ich cierpienia będą większe.

Bez naszej pomocy - pozostawieni sami sobie - wobec cynicznej, bandyckiej agresji Rosji, pomimo wysiłków, sami nie poradzą sobie z brutalną napaścią.
Naszym obowiązkiem jest pomóc im jak tylko możemy.

Polacy przechodzili tą samą drogę.
Inni nam pomagali - TERAZ NASZA KOLEJ!

Caritas na swojej stronie napisalo:
" Obecna sytuacja konfliktu zbrojnego na wschodniej Ukrainie powoduje zwiększającą się liczbę wewnętrznych przesiedleńców. Według danych UNHCR ich liczba wynosi ponad 120 tysięcy osób. Uchodźcy ze wschodniej Ukrainy stanowią 87 proc. wszystkich uchodźców, reszta to przesiedleńcy z Krymu.

Caritas Polska do tej pory przekazała m.in. fundusze na pomoc poszkodowanym na Majdanie, na kolonie dla ponad 1,3 tys. dzieci z 8 diecezji na Ukrainie, dla ponad 600 dzieci ukraińskich wypoczywających w Polsce oraz na żywność i środki czystości dla uchodźców na Krymie."

Aby wspomóc przesiedleńców wewnętrznych ze wschodniej Ukrainy wystarczy wysłać SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA.


Więcej informacji o formach pomocy, jaką świadczy Caritas Polska TUTAJ

Ukrainie można również pomóc także za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej.
PAH pisze:
"Przedstawiciele Polskiej Akcji Humanitarnej, dostarczyli żywność do miejscowości Zołotoje (obwód Ługański), gdzie schroniło się 700 cywilów – uciekinierów, głównie kobiety z małymi dziećmi. PAH zakupiła także odżywki dla niemowląt i lekarstwa, które zostaną dostarczone kolejnym transportem. PAH dokonała również zakupu leków, środków opatrunkowych i sprzętu chirurgicznego dla Szpitala w Debalcewo (obwód Doniecki), gdzie trafiają chorzy i ranni z obu objętych konfliktem obwodów. Wysłannicy PAH kontynuują rekonesans, aby jak najlepiej przygotować się na prowadzenie dalszej pomocy dla poszkodowanych przez konflikt cywilów.

Zbieramy środki na pomoc bezpośrednią cywilom na Ukrainie, którzy w wyniku konfliktu zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i przemieszczenia wewnątrz kraju. Jednocześnie będziemy zaopatrywać szpitale i punkty medyczne w lekarstwa i sprzęt medyczny, tak aby zapewnić niezbędny poziom opieki ludności w obu obwodach. W ramach pomocy bezpośredniej będziemy dostarczać żywność, naczynia kuchenne, a także środki czystości i higieny osobistej oraz przybory szkolne dla uczniów.

Do tej pory kryzys na Ukrainie zmusił 190 000 osób do opuszczenia domów i przemieszczenia się wewnątrz kraju w poszukiwaniu schronienia. Najcięższa jest sytuacja cywili przebywających w obwodach Donieckim i Ługańskim – wciąż trwają tam działania zbrojne.

Apelujemy o pomoc dla ofiar kryzysu na Ukrainie.

Pomóż :
Wpłać dowolną kwotę na numer konta statutowego Fundacji: BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem "Ukraina"
.

Więcej informacji: PAH
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2015-02-01, 16:56   WESPRZYJMY UKRAIŃCÓW - Aktualizacja! [Cytuj]Dokonując - nawet drobnej - wpłaty na numer konta bankowego Caritas Polska (z dopiskiem "Ukraina") możesz wesprzeć Ukraińców w ich walce o wolność i niepodległość.
Nie mamy co patrzeć na polityków, stresując się (to najdelikatniejsze słowo, jakie ciśnie mi się na usta) ich bełkotem "deplomatycznem" i brakiem KONKRETNYCH działań.
Zróbmy co w naszej mocy - sami.

Pamiętaj, Ukraińcy cierpią i giną, bez TWEGO WSPARCIA ich cierpienia będą większe.

Bez naszej pomocy - pozostawieni sami sobie - wobec cynicznej, bandyckiej agresji Rosji, pomimo wysiłków, sami nie poradzą sobie z brutalną napaścią.
Naszym obowiązkiem jest pomóc im jak tylko możemy.

Polacy przechodzili tą samą drogę.
Inni nam pomagali - TERAZ NASZA KOLEJ!

Caritas na swojej stronie napisalo:Caritas pisze:
"Aby wspomóc przesiedleńców wewnętrznych ze wschodniej Ukrainy wystarczy wysłać SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)

lub dokonać wpłaty na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem "UKRAINA".

Więcej informacji o formach pomocy, jaką świadczy Caritas Polska TUTAJUkrainie można również pomóc także za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej.
PAH pisze (27.01.2015r):
"
Sytuacja cywilów w obwodzie donieckim i ługańskim wciąż się pogarsza. Szacuje się, że ponad 900 000 osób zostało przesiedlonych wewnątrz kraju a ponad 600 000 osób uciekło do krajów sąsiadujących. Przede wszystkim brakuje im ciepłego schronienia na zimę, żywności i dostępu do opieki medycznej. Nie działają instytucje państwowe, w związku z czym nie są wypłacane pensje oraz renty, emerytury i zasiłki. Ludzie nie mają za co kupić podstawowych produktów, których w sklepach i tak często nie ma, bo dostawy są bardzo ograniczone.

Do tej pory dotarliśmy z pomocą do blisko 15 tysięcy osób przemieszczonych wewnątrz kraju. Wsparliśmy cywilów poprzez zapewnienie im dostępu do leków, artykułów medycznych i higienicznych, środków czystości oraz wszystkiego, co potrzebne do przetrwania zimy – ciepłej odzieży, śpiworów, drewna na opał, nowych okien oraz materiałów do uszczelniania starych.Pomóż cywilom na Ukrainie:

Wpłać: Numer konta statutowego Fundacji: BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem "Ukraina"
Numer IBAN : PL91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 SWIFT: BPHKPLPK

Dołącz do Klubu PAH SOS i pomagaj regularnie
Wpłać ON-LINE
Odwiedź nasz SKLEP i kup by pomagać.

Informujemy, że PAH nie przyjmuje darów rzeczowych.
Wszystkie osoby chcące wesprzeć nasze działania na Ukrainie, prosimy o przekazanie darowizny finansowej "

Więcej informacji:
PAH
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2015-02-24, 14:45   Ratujmy Polaków Donbasu! [Cytuj]Pod tym hasłem Fundacja Wolność i Demokracja rozpoczęła zbiórkę publiczną dla Polaków, którzy na terenach ogarniętych wojną na Ukrainie zostali bez żadnej pomocy – domy wielu z nich zostały zniszczone, niekiedy stracili cały swój dobytek, grozi im głód, nie mają gdzie schronić się przed zimnem, nie mają za co kupić lekarstw, jedzenia dla dzieci – pomóż im za naszym pośrednictwem!

" Każdy może wpłacić na wydzielone na cel zbiórki publicznej konto prowadzone przez Fundację Wolność i Demokracja dowolną kwotę. Nawet najdrobniejsze kwoty – 2zł, 5 zł mają znacznie. Po pierwsze z wielu drobnych wpłat powstaje suma, która realne może pomóc rodzinom objętym programem, po drugie – to właśnie drobne wpłaty, dokonywane często przez osoby niezamożne, są pięknym dowodem otwartego na potrzebę bliźnich wrażliwego serca i patriotyzmu.

Wpłaty należy dokonywać na konto:
68 1140 1010 0000 5060 3200 1004
z tytułem przelewu: Ratujmy Polaków Donbasu.

Jak jeszcze można pomóc?

*wysłać bezpośrednio paczkę jednej z rodzin objętych programem
*zadeklarować pomoc w znalezieniu pracy. Jest to sprawa szczególnie ważna, gdyż nasi Rodacy chcą jak najszybciej ustabilizować swoją sytuację oraz uzyskać samodzielność w Polsce
*zadeklarować udzielenie nieodpłatnego mieszkania

Poszukujemy również samorządów, które gotowe są przekazać lokale komunalne na potrzeby naszych Rodaków z Donbasu.

Jeśli możesz pomóc – skontaktuj się z Fundacją mailem – donbas@wid.org.pl bądź telefonicznie – 48 22 629 15 36 i w rozmowie z koordynatorem p. Wiktorią Charczenko ustalić potrzeby danej rodziny oraz szczegóły pomocy.

Projekt współtworzą polskie organizacje z Donbasu:

Towarzystwo Kultury Polskiej w Doniecku i Towarzystwo Kultury Polskiej „Polonia”
zbiórka publiczna prowadzona jest w oparciu o wydzielone konto Fundacji Wolność i Demokracja."

Źródło i więcei informacji: www.polacydonbasu.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2015-02-25, 13:57   22.02.2015r Ukraina: 1 rocznica Majdanu [Cytuj]


Ukraina: Marsz Godności. Obchody pierwszej rocznicy Majdanu:
"Mija rok od tragicznych wydarzeń na kijowskim Majdanie.
20 lutego 2014 roku w stolicy Ukrainy zginęło ok. 80 osób, a 22 lutego, gdy ówczesny prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zbiegł z Kijowa, doszło do zmiany władzy.
W rocznicę tych wydarzeń do Kijowa przybyli najważniejsi europejscy politycy."

Źródło info: wiadomosci.onet.pl

Requiem "Niebiańska Sotnia" na Youtube.pl:

Hymn Majdanu na Youtube.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak