PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Kolejne miliony na aktywizację niepełnosprawnych,bezrobotnyc
Autor Wiadomość

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2015-09-17, 15:35   Wnioski na staże i prace interwencyjne [Cytuj]

Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku informuje, że dysponuje środkami Funduszu Pracy na organizacje staży i prac interwencyjnych. TERMIN NABORU WNIOSKÓW - DO WYCZERPANIA LIMITU ŚRODKÓWPodstawą zawarcia umowy będą wnioski kompletne i prawidłowo sporządzone. Przy rozpatrywaniu wniosków bierze się pod uwagę obowiązujące przepisy, procedury i zasady organizowania instrumentów rynku pracy. Niezbędne druki oraz informacje dostępne są na stronie internetowej Urzędu.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2015-09-18, 14:56   Pomoc w podnoszeniu kwalifikacji dla Młodych [Cytuj]

Doradztwo edukacyjno-zawodowe
Chcesz podjąć pracę ale nie masz wystarczających kwalifikacji? Nie wiesz gdzie szukać pomocy, by twoje CV stało się atrakcyjniejsze? Dokąd pójść po poradę? Na stronie www.doradztwo.koweziu.edu.pl znajdziesz wszystkie potrzebne informację. Znajdują się tam kontakty do instytucji, które prowadzą usługi w ramach doradztwa edukacyjno-zawodowego - urzędy pracy, ośrodki socjalne czy ochotnicze hufce pracy, które znajdują się w twojej okolicy. Na stronie znajdziesz również wyszukiwarkę zawodów, dowiesz się gdzie szukać doradcy zawodowego oraz ciekawe narzędzia, które pomogą Ci zagłębić tajniki edukacji i kariery
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2015-12-29, 22:54   Starostwo:Prawie 13 milionów złotych na walkę z bezrobociem. [Cytuj]Cytat:
Mimo pewnego widocznego „tąpnięcia”, Szczecinek i okolice wciąż są wyraźnym czarnym punktem na mapie bezrobocia, zarówno w skali województwa, jak również w kraju. Tak przynajmniej mówią statystyki. Ostatnie dane wskazują, że w Zachodniopomorskiem bezrobocie utrzymuje się na poziomie 12,8 proc. W Polsce problem braku zatrudnienia dotyka 9,6 proc. społeczeństwa. Natomiast w powiecie szczecineckim poziom bezrobocia nadal utrzymuje się na wysokim, ponad 21-procentowym poziomie.

Nie dziwi zatem, że każda informacja dotycząca dodatkowych środków finansowych przeznaczonych na walkę z bezrobociem jest niemal natychmiast przeliczana na to, ilu osobom dzięki pieniądzom na aktywizację uda się odnaleźć pracę. Nie inaczej jest tym razem. Koniec roku i początek następnego to czas, kiedy powiat rozważa, na jaki konkretnie cel przeznaczy fundusze na pomoc bezrobotnym. Już wiadomo, że w przyszłym roku do Szczecinka i okolic spłynie blisko 12,8 mln zł. Skąd będą pochodzić i kto otrzyma oczekiwaną pomoc?

Po nowym roku ma wejść w życie program „Praca dla młodych”, zapowiedziany przez ustępującego ze stanowiska prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Program adresowany jest do osób, które nie ukończyły jeszcze 30 roku życia. W powiecie szczecineckim, dzięki temu programowi, uda się pomóc 85 osobom. Jak poinformował na minionej sesji starosta Krzysztof Lis, do naszego regionu na ten cel ma trafić ponad 2,2 mln zł.

To jednak nie koniec. W ramach tzw. algorytmu, czyli pieniędzy, które rozdysponowuje Powiatowa Rada Zatrudnienia, powiat ma otrzymać 5,7 mln zł. Z kolei na obszar związany z Europejskim Funduszem Społecznym powiat dostanie dofinansowanie w kwocie 1,9 mln zł.

Dosyć znacznym zastrzykiem finansowym na pomoc bezrobotnym będzie realizowany w ramach środków UE Program Operacyjny „Wiedza, edukacja, rozwój”. Z tego tytułu osoby bezrobotne w naszym powiecie będą miały do dyspozycji 2,5 mln zł. Spora suma – 288,5 tys. zł trafi do osób pracujących, które chciałyby podwyższyć swoje kwalifikacje. W przyszłym roku powiat postawi na środowiska medyczne.

.

Źródło i więcej info: (sz) temat.net
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2016-01-27, 14:35   PUP - aktywizacja bezrobotnych [Cytuj]

Ta informacja powinna usatysfakcjonować osoby, które nie mogą znaleźć wolnego etatu na rynku pracy. Na stronach PUP w Szczecinku właśnie pojawiły się komunikaty dotyczące różnego rodzaju refundacji i dotacji. Co ważne, wsparcie może objąć nawet kilkudziesięciu mieszkańców powiatu szczecineckiego. Na jaką pomoc w najbliższym czasie mogą liczyć bezrobotni?

O wsparciu adresowanym do osób poszukujących pracy wspomniał już na poniedziałkowej (26.01) konferencji prasowej starosta Krzysztof Lis. – Jeśli chodzi o nabór wniosków na dotacje dla osób bezrobotnych, tworzących dla siebie miejsca pracy, przeznaczymy około 450 tys. zł – poinformował starosta. – Z kolei w przypadku naboru wniosków na utworzenie miejsc pracy przez przedsiębiorców będziemy mieli do dyspozycji jakieś 600 tys. zł. Gdy weźmiemy pod uwagę miejsca pracy stworzone przez firmę Nitex oraz refundacje powiatowego urzędu, wówczas może się okazać, że w ciągu najbliższych miesięcy uda się stworzyć ponad 80 miejsc pracy.

Zgodnie z informacją PUP, osoby bezrobotne mogą składać wnioski w ramach projektów obejmujących m.in.: podjęcie działalności gospodarczej (10 osób), refundację wyposażenia lub doposażenia miejsca pracy (19 osób), aktywizację bezrobotnych powyżej 29 roku życia (prace interwencyjne oraz jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej), aktywizację osób młodych (staże – 40 osób, jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej – 7 osób, bony na zasiedlenie o wartości 7 tys. zł dla bezrobotnych do 30 roku życia – 20 osób).
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2016-01-29, 13:37   Tvilum rozpoczyna rekrutację pracowników [Cytuj]


Tvilum przygotowuje się do rekrutacji pracowników Wczoraj, 27 stycznia, odbyło się spotkanie, na którym ustalono zasady i możliwości wsparcia utworzenia miejsc pracy w nowej fabryce Tvilum, która rozpocznie produkcję w ramach Szczecineckiego Klastra Meblowego w lipcu bieżącego roku. Projekt wspierają zarówno Tvilum, Starosta Powiatu Szczecineckiego, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, jak i koordynator Szczecineckiego Klastra Meblowego, dlatego w dzisiejszych obradach udział wzięli: Helle Melgaard – HR Manager Tvilum, Krzysztof Lis – Starosta Powiatu Szczecineckiego, Wiesław Kosmala – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku oraz Agnieszka Mucha – Kierownik ds. Personalnych Kronospan.

Jak powiedział starosta Krzysztof Lis: - Chcemy współdziałać w zakresie wspólnej realizacji i wsparcia jak największej liczby osób, pozostających bez pracy, z terenu powiatu szczecineckiego. Zależy nam na tym, aby pomóc im w uzyskaniu stabilnych miejsc pracy w nowym projekcie, w ramach Szczecineckiego Klastra Meblowego. Na spotkaniu ustalono działania, które mają doprowadzić do zorganizowania giełdy pracy i wyłonienia grupy przyszłych pracowników Tvilum, którzy zostaną przeszkoleni. Szkolenia będą odbywać się w Szczecinku oraz w Danii, o ile zajdzie taka konieczność. Ustalono, że giełda pracy, po przedstawieniu propozycji przez Tvilum, zostanie przeprowadzona w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinku w marcu bieżącego roku, tak, aby szkolenia odbyły się w czerwcu – na miesiąc przed planowanym uruchomieniem produkcji.

Rekrutacja do nowej fabryki Tvilum w Szczecineckim Klastrze Meblowym będzie się odbywać przy wsparciu zewnętrznej agencji rekrutacyjnej. Aby proces zatrudniania pracowników przebiegał sprawnie, Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku oddeleguje osobę do bezpośredniego kontaktu zarówno z Tvilum, Szczecineckim Klastrem Meblowym, jak i firmą rekrutacyjną.

Tvilum wytwarza meble do samodzielnego montażu w trzech zakładach produkcyjnych w środkowej Jutlandii, w których zużycie płyty wiórowej równa się 23 km dziennie. Siedzibą firmy jest Faarvang, stanowiący również lokalizację jej największego zakładu produkcyjnego oraz centrum dystrybucji. Jako firma globalna, Tvilum posiada oddziały w USA, Rosji, Dubaju, Ameryce Południowej, Australii oraz w kilku lokalizacjach w Europie.

Od 2013 roku Tvilum jest własnością amerykańskiej Revolution Capital Group. Dzisiejsze spotkanie dowodzi, że Szczecinecki Klaster Meblowy zapewnia wsparcie podmiotom, działającym w jego ramach.

Oferuje pomoc w zarządzaniu projektami, w uzyskaniu zezwoleń, niezbędnych dokumentacji oraz wsparcie techniczne. Przedsiębiorcy w Szczecinku mają także zapewnione silne wsparcie władz miasta i powiatu oraz innych jednostek, takich, jak Powiatowy Urząd Pracy.
Źródło:[URL=/tvilum-rozpoczyna-rekrutacj]/tvilum-rozpoczyna-rekrutacj[/URL]
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak