PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
Zajrzyj na poomoc.pl i kliknij - każde kliknięcie wspiera polskie organizacje pomocowe :-)
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Diabetycy
Autor Wiadomość

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2016-01-13, 14:29   XXX - lecie Związku Diabetyków [Cytuj]

Zarządowi Powiatowemu Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Szczecinku stuknęło już trzydzieści lat. Obchody, które odbyły się we wtorek (12.01) poprzedziła msza św. w kościele Mariackim.

W tym dniu tylu gości aula internatu Zespołu Szkół im. Warcisława IV dawno już nie widziała. Za stołem nakrytym białym obrusem, obficie zastawionym świątecznymi specjałami, zasiedli członkowie stowarzyszenia a także zaproszeni na tę uroczystość goście. Pośród nich był m.in. starosta Krzysztof Lis, burmistrz Jerzy Hardie-Douglas – jak to zaznaczył w rozmowie z nami jego rzecznik prasowy Tomasz Czuk – stały, coroczny gość cukrzyków, wiceprzewodnicząca RM Małgorzata Bała i zastępca wójta Edyta Wieleba.

Z pewnością gdyby nie wielkie zaangażowanie Tadeusza Błaszczaka, długoletniego przewodniczącego szczecineckich cukrzyków, stowarzyszenie najprawdopodobniej już dawno odeszłoby do annałów historii. Jak sam z humorem znaczył to w rozmowie z nami: – Jestem prezesem dopiero od 1998 roku (wcześniej był wiceprezesem – dop. red.) a więc stosunkowo niedługo, bo to tylko nieco ponad 20 lat. Kiedyś na rzecz stowarzyszenia do jego kasy wpływało ok. 70 proc. składek od jego członków, dzisiaj 20 proc. Jeśli nic się nie zmieni wątpię, czy stowarzyszenie długo się utrzyma...

Dzisiaj frekwencja dopisała. - To prawda, bo jest taka opinia, że u diabetyków można zawsze się najeść – dodaje nasz rozmówca. – Do połowy 2014 roku przekazywaliśmy ludziom napływające do nas dary, ale teraz wszystko już się skończyło. Żywności w Polsce jest pod dostatkiem - jest spalana, wyrzucana, ale ubogim ludziom nie dają. Spotykamy się już nie tak w dużym gronie jak kiedyś, ale robimy to cały czas. Każdy z nas ma przecież jakieś bolączki więc jest o czym rozmawiać. Nie mamy żadnych ulg. Może teraz będą? Cieszę się, że teraz będę miał darmowe leki – bo jestem już w tej grupie wiekowej, będzie też jednorazowa podwyżka i waloryzacja w marcu. Ciekawe co z forsą będę robił? Myślałem już dać sobie zaspokój. Ale między ludźmi człowiek nawet lepiej się czuje – dodaje prezes.

Rodowód szczecineckiego stowarzyszenia sięga 1986 roku. Z tej dawnej grupy inicjatywnej zawiązującej stowarzyszanie, została już tylko mająca 89 lat Krystyna Lewandowska. NA samym początku do stowarzyszenia należało 39 osób. W 1987 roku prezesem została Franciszka Jakubska pełniąc swoją funkcję do 1995 roku. Po niej prezesem był do 1998 r. został Jan Ryndak. W 1998 w październiku na tę funkcję wybrano Tadeusza Błaszczaka. Był czas kiedy stowarzyszenie liczyło aż 570 osób. Jak wspominał to podczas swego wystąpienia prezes: - Było to wtedy, kiedy wydawaliśmy podwójne kartki na mięso. Kartki zlikwidowano i nasze stowarzyszanie wtedy mocno schudło. Od 2005 r. dzięki staroście szczecineckiemu zaczęły do nas przychodzić dary żywnościowe. Ale w połowie 2014 skończyły się dary i wpływy ze składek.

Dodajmy, że jest to jedyne stowarzyszanie w Polsce, które ufundowało, znajdujący się na Szczecineckiej Kalwarii przy ul. Kościuszki, pomnik swego patrona św. Łukasza.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak