PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
POWSTRZYMAJ PIJAKA ZA KIEROWNICĄ!
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Znalazłem Ciekawy Artykuł w Sieci :)
Autor Wiadomość

trotyl106

Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 63

Wysłany: 2015-08-26, 16:15   Znalazłem Ciekawy Artykuł w Sieci :) [Cytuj]

Cytat:
Droga ekspresowa S-11, m.in. na odcinku od północnego krańca obwodnicy Szczecinka do drogi S-6 koło Koszalina została wpisana do wieloletniego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Potwierdził to w rozmowie z „Tematem” wiceburmistrz Daniel Rak.

O budowę porządnej drogi łączącej południe kraju z wybrzeżem samorządy zabiegają od kilkunastu lat. Ciągle coś stało na przeszkodzie, by drogowcy przekonali się wreszcie do budowy odcinka S-11 Szczecinek – Koszalin – Kołobrzeg. Teraz jest olbrzymia szansa, że podobnie jak wschodnia obwodnica Szczecinka, droga ekspresowa łącząca nasze miasto z Bałtykiem stanie się faktem.

Wcześniej jednak wspomniany dokument, z którym na wtorkowym (25.08) posiedzeniu zapoznał się rząd, musi zostać przedstawiony w ramach wspólnej komisji samorządom, czyli przedstawicielom gmin, powiatów i województw.

GDDKiA udostępniła nam plany „jedenastki” od planowanego węzła „Szczecinek – strzelnica” do Koszalina. Zmian na trasie przebiegu arterii (oprócz budowy drugiej podwójnej nitki jezdni) będzie niewiele. Planowany jest m.in. węzeł „Wierzchowo”. Będą też specjalne przejścia dla dzikiej zwierzyny (na mapkach w kolorze czerwonym) i nowe obiekty, m.in. mosty (kolor czarny).

Droga S-11 (Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie wydała decyzję środowiskową na inwestycję pod koniec 2011 roku – dop. red.) docelowo ma posiadać parametry drogi ekspresowej, czyli dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę (docelowo po trzy pasy ruchu w każdą stronę), będzie bezkolizyjna, a wjazd i zjazd z drogi będzie możliwy jedynie przez węzły drogowe.

S-11 na odcinku Szczecinek – Koszalin ma mieć długość około 70 km. Połączenie z innymi drogami będzie możliwe przez 6 węzłów drogowych. Zaprojektowano też 10 miejsc obsługi podróżnych. Na trasie przewidziano powstanie 59 przejść i przepustów dla zwierząt, w tym 3 dużych przejść górnych o szerokości, co najmniej 50 m i estakada o długości około 550 m.

Poza budową drogi ekspresowej, w zakres przedsięwzięcia będzie wchodzić ponadto przebudowa odcinków istniejących dróg krzyżujących się z trasą główną oraz przebudowa kolidujących z nią sieci infrastrukturalnych nadziemnych i podziemnych.

Podstawowe parametry techniczne:

- klasa drogi: S (droga ekspresowa)

- prędkość projektowa: Vp = 100 km/h

- szerokości jezdni głównych: 2 x 7 m

- szerokości pasów awaryjnych: 2 x 2,50 m

- szerokości poboczy gruntowych: 2 x 1,25 m

- szerokość pasa dzielącego: 12,00 m (w tym rezerwa 7,00 m na trzecie pasy ruchu)

Obiekty inżynierskie: Wiadukty, mosty, przejazdy gospodarcze, przejścia dla zwierząt dużych, średnich, małych i płazów, przepusty. (sw)
Źródło:Ekspresowa ze-Szczecinka-nad-Baltyk
Ostatnio zmieniony przez trotyl106 2015-08-26, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

trotyl106

Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 63

Wysłany: 2015-08-26, 16:32   Nowy Plac Wolności w Szczecinku [Cytuj]

Cytat:

Jest już zatwierdzona wizualizacja przyszłego Placu Wolności. To będzie sztandarowa inwestycja Szczecinka, zarówno w tym roku jak i w przyszłym.

Roboty nad nowym „obliczem” Szczecinka powinny ruszyć niebawem od ogłoszenia przetargu. Prace finalizowane będą w 2016 roku. Tak też rozłożono nakłady finansowe na inwestycję – w całości pochodzące z budżetu miasta. Zaplanowano, że w tym roku ratusz przeznaczy na nią 1 mln zł, a w roku 2016 – 3 mln zł. Łącznie 4 mln zł.

- To dla mnie osobiście bardzo prestiżowa inwestycja. Chcę by po przebudowie nasz plac stał się prawdziwą nowoczesną wizytówką miasta - podkreślił w rozmowie z „Tematem” burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Burmistrz powiedział nam też, że równocześnie z Placem Wolności przebudowywane będą sąsiadujące z nim ulice.

- W pierwszej kolejności deptak w ciągu ul. 9 Maja. Jeżeli chodzi o ul. Bohaterów Warszawy to zrobimy kawałek, prawdopodobnie do galerii Hosso. Podobnie będzie na ul. 1 Maja - do ul. Jana Pawła II oraz na łączniku z ul. Zamkową - zaznaczył burmistrz.

Jak powiedział Miastu z Wizją wiceburmistrz Daniel Rak, nawierzchnia nowego Placu Wolności będzie składała się z kilku rodzajów materiałów, głównie płyt granitowych i bazaltowych oraz art betonu. Obecną fontannę, zastąpią tzw. fontanny posadzkowe z trzema typami tryskaczy. Tryskająca z nich woda będzie podświetlona kolorowymi lampami.

Ważnym elementem placu będzie oświetlenie. Oprócz typowo funkcjonalnych lamp drogowych pojawią się też iluminacje ławek i drzew.
ŹródłoNowy-Plac-Wolnosci.-Zielen,-fontanny-i-duzo-kolorowego-swiatla
Ostatnio zmieniony przez trotyl106 2015-08-26, 16:37, w całości zmieniany 2 razy  
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

trotyl106

Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 63

Wysłany: 2015-08-27, 15:04   Trwa remont na Cmentarzu Wojennym [Cytuj]

Na szczecineckim cmentarzu wojennym trwa remont Pomnika Żołnierzy Polskich i Radzieckich oraz 22. tablic na zbiorowych mogiłach. Prace mają zakończyć się do końca sierpnia.
W ramach remontu skute zostały luźne elementy pomnika, które zostaną uzupełnione nowym tynkiem, podobnie jak różnego rodzaju spękania. Następnie pomnik zostanie otynkowany, zabezpieczony przed deszczem i mrozem, i pomalowany specjalną farbą. Przed pomnikiem przełożona i obniżona zostanie kostka polbrukowa, tak aby odsłoniła rok z napisu Bohaterskim żołnierzom Armii Radzieckiej i Wojska Polskiego Poległym o Wyzwolenie Ziemi Szczecineckiej 1945.

Prace renowacyjne prowadzone są także na 22. tablicach, na których widnieją nazwiska żołnierzy, stopnie dowódców a także czerwone gwiazdy. Napisy są miedziowane, a pozostałe elementy malowane specjalnymi farbami.
Na remont przeznaczono ponad 25 tys. zł. Pieniądze pochodzą od Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie, Wojewody Zachodniopomorskiego i burmistrza Szczecinka.
Jak mówi Bogdan Jojkan z wydziału komunalnego Urzędu Miasta, wykonywane obecnie prace powinny wystarczyć na kilka lat.Źródło(Klik)
Ostatnio zmieniony przez trotyl106 2015-08-27, 15:14, w całości zmieniany 4 razy  
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

trotyl106

Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 63

Wysłany: 2015-09-03, 15:11   Nad Trzesieckiem będzie nowy pomost. Jaką wersję wybieracie? [Cytuj]

Rok temu burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas wspomniał o pomyśle zdemontowania pomostu, który jest przedłużeniem ulicy Bohaterów Stalingradu i budowie zupełnie nowej konstrukcji zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Konferencyjnego Zamek.
Obecnie trwają już zaawansowane prace nad ostatecznym kształtem projektu budowlanego.
Dzisiaj pokazujemy Państwu dwie koncepcję architektoniczne pomostów, które zgodnie z planami inwestycyjnymi miasta powstaną w tym miejscu. Początek inwestycji przewidywany jest na wiosnę 2016 roku.
Która koncepcja bardziej Wam się podoba?internauci głosują na projekt 1 a jeden z internautów zaproponował bardzo fajny pomysł by projekt2 stworzyć na Plaży Wojskowej a ja dokładam się do tego pomysłu i by też oczyścić tam też dno.

Projekt 1Projekt nr 2

Ostatnio zmieniony przez trotyl106 2015-09-03, 15:17, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2015-10-02, 17:44   Kampania KS: „Nie daj się zrobić w słupa&#8221 [Cytuj]Kampania „Nie daj się zrobić w słupa” zainicjowana została przez Kontrolę Skarbową w październiku 2014 roku. Swoim zakresem obejmuje działania bezpośrednie polegające na spotkaniach informacyjno-edukacyjnych z młodzieżą akademicką, młodzieżą klas maturalnych a także z osobami szukającymi zatrudnienia – zarejestrowanymi w biurach pracy.

Cytat:
Jednocześnie podejmowane są działania pośrednie za pomocą mediów: radia, telewizji Internetu i prasy.

Skąd się wziął pomysł na taką kampanię?

Kontrola Skarbowa prowadząc swoje działania coraz częściej spotyka się z osobami, które zostają wciągnięte do zorganizowanej grupy przestępczej, której głównym celem jest wyłudzenie podatku VAT.

Nie zawsze uświadamiają sobie, że jeden nierozważny krok może zniszczyć ich życie. Co jest celem kampanii? Naszym celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z aktywnością zorganizowanych grup przestępczych, informowanie i edukacja w zakresie bezpiecznego prowadzenia działalności gospodarczej, pokazanie konsekwencji związanych z wystawianiem i wprowadzaniem do obiegu prawnego fikcyjnych faktur, uczestnictwem w karuzeli podatkowej.

Przekonanie młodych ludzi, iż nie warto wchodzić na drogę przestępstwa. Co jest głównym przesłaniem? Uświadomienie wszystkim potencjalnym ofiarom grup przestępczych, które otrzymały propozycję pełnienia roli „słupów” bądź „buforów”, że za oszustwa podatkowe grożą kary - nie tylko z kodeksu karnego skarbowego, ale również kodeksu karnego. A przede wszystkim tego, że „nie ma szybkich i łatwych pieniędzy”.

Zanim przyłączysz się do grupy przestępczej włącz rozum i zobacz, co możesz stracić:

Wolność


Wystawianie fikcyjnych faktur to przestępstwo, za które możesz stracić wolność nawet na okres do 8 lat.

Szacunek

Nikt nie szanuje przestępcy. Nie skazuj siebie i swoich bliskich na potępienie społeczne. Pozwól swoim dzieciom, by były z ciebie dumne i nie musiały żyć z piętnem rodzica – oszusta.

Byt swój i swojej rodziny

Ujawnienie, że wystawiłeś puste faktury skutkuje obowiązkiem wpłacenia wykazanej kwoty podatku. Wprowadzając do obiegu fikcyjne faktury na wielomilionowe kwoty, będziesz długo spłacał długi do budżetu państwa.

Majątek

Zawsze myśl o przyszłości swojej i swoich bliskich.

W trakcie kontroli skarbowej mogą zostać zabezpieczone Twoje oszczędności, samochód lub dom.

Szansę na normalne życie


Zajęcia komornicze uniemożliwią Ci wzięcie kredytu na mieszkanie, zakupy na raty, itp.

Pracę


Nikt nie zatrudni oszusta, nikt nie zaufa przestępcy. Włącz rozum zanim podejmiesz jeden nierozważny krok!Źródło info: UM Szczecinek
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 Wysłany: 2016-02-25, 21:58   

Oczekuje na akceptację
 
 Wysłany: 2016-03-27, 15:41   

Oczekuje na akceptację
 
 Wysłany: 2016-04-27, 01:42   

Oczekuje na akceptację
 
 Wysłany: 2016-06-04, 13:54   

Oczekuje na akceptację
 
 Wysłany: 2016-07-20, 08:10   

Oczekuje na akceptację
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak