PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
Zajrzyj na poomoc.pl i kliknij - każde kliknięcie wspiera polskie organizacje pomocowe :-)
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Kolejne informacje o poszukiwanych Wolontariuszach/-szkach
Autor Wiadomość

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2015-12-10, 13:42   Szlachetna Paczka - Finał- 12-13.12.2015r [Cytuj]

całej Polsceodbędzie się wielki finał prowadzonej od kilku tygodni akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Przypomnijmy. „Szlachetna Paczka” to projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują świąteczne paczki dla ludzi znajdujących się w potrzebie. Zgodnie z założeniami organizatorów przedsięwzięcia, „Szlachetna Paczka” ma docierać do prawdziwej biedy. Spotkania z wolontariuszami i otrzymana pomoc materialna mają być impulsem do zmiany i podjęcia próby wyjścia z trudnej sytuacji.

W Szczecinku wolontariusze „Szlachetnej Paczki” okazali się w tym roku wyjątkowo skuteczni, a darczyńcy - wyjątkowo hojni. Jak wcześniej poinformowała nas liderka na nasz region, Sylwia Brambor, do programu z rejonu Szczecinka zgłoszono rekordową liczbę potrzebujących rodzin. Początkowo pojawiły się obawy, że dla 30 znajdujących się w trudnej sytuacji rodzin będzie niezwykle trudno znaleźć darczyńców. Szybko jednak okazało się, że wrażliwych ludzi nie brakuje. Na tę chwilę już wiadomo, że wszystkie osoby z powiatu szczecineckiego otrzymają „Szlachetne Paczki”.

- Bardzo się cieszymy, że uda się nam pomóc wszystkim potrzebującym rodzinom. Nasze działania dostrzegli koordynatorzy akcji, którzy poprosili nas o pomoc w innych rejonach. Ponieważ do tegorocznego finału „Szlachetnej Paczki” pozostało jeszcze kilka dni, zaproponowano, czy nie zgodzilibyśmy się pomóc także rodzinom z okolic Karlina i Białogardu. Oczywiście, zgodziliśmy się. Wszystkie rodziny z tego rejonu znalazły się w naszej bazie – informuje Sylwia Brambor.

Wszystkie osoby, które przed najbliższym weekendem chciałyby jeszcze, nawet w najskromniejszy sposób, przyłączyć się do „Szlachetnej Paczki”, mogą to nadal uczynić. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i odnaleźć zakładkę z woj. zachodniopomorskim. Następnie należy odszukać powiat szczecinecki, do którego już zostały dołączone potrzebujące rodziny z okolic Karlina i Białogardu. Jak przekonuje liderka „Szlachetnej Paczki”, każda pomoc w przypadku rodzin zgłoszonych do programu, będzie niezwykle ważna. (sz)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2015-12-18, 15:52   Ciepła odzież dla bezdomnych [Cytuj]

Zimą też może być ciepło – takie hasło towarzyszyło młodym ludziom uczęszczającym do szczecineckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy przyłączyli się do akcji pomocy dla bezdomnych. Przez kilka tygodni młodzież z różnych szkół gromadzili odzież zimową, która ma trafić do Miejskiej Noclegowni, jak również do Domu dla Bezdomnych „Zacisze”. Efekt tej pomocy jest taki, że zaangażowanie młodzieży i ilość zebranej odzieży zaskoczyły wszystkich. Realizujący wraz ze szkołami pracownicy MOPS przyznają, że dzięki młodym wolontariuszom, wiele osób znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej otrzyma niezbędne wsparcie.

- W tym roku do akcji „Zimą też może być ciepło" przystąpił Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół Technicznych oraz Zespół Szkół nr 1. Ale także Szkoła Społeczna, która bardzo mocno się zaangażowała – poinformowała Elżbieta Dobrzańska, specjalista ds. bezdomności w MOPS. – Młodzież niemal bez przerwy przez dwa tygodnie dosłownie zasypywała nas pomocą. Ja się z tego oczywiście bardzo cieszę. Dzięki temu mamy możliwość przygotowania prezentów.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2015-12-18, 16:10   Drużyna Św. Mikołaja [Cytuj]

Każde miasto ma swoją grudniową – świąteczną tradycję. Szczecinek także. Jest nią organizowana od sześciu lat przez Stowarzyszenie Fundusz Tratwa Szczecinek na placu Wolności i przyległych uliczkach zbiórka publiczna „Drużyna św. Mikołaja”. W tym roku wolontariusze podobnie do lat poprzednich również bardzo chętnie przyłączyli się do kwesty. Efektem tego jest to, że organizatorom w kilka godzin udało się zebrać prawie 2,5 tys. zł. Dzięki tej kwocie jeden ze zdolnych uczniów otrzyma stypendium.

- Tradycyjnie już podczas zbiórki, która odbyła się w minioną sobotę (12.12) wsparli nas wolontariusze – mówi nam Małgorzata Jabłońska, koordynatorka projektu. – Uczniowie SP 4 wspierają nas praktycznie co roku. Poza tym, pomogli nam bardzo uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół nr 1 im. KEN oraz Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3. Jak zwykle była też spora grupa dzieci i młodzieży, podopiecznych Funduszu Tratwa Szczecinek z Klubu Młodzieżowego oraz ze Świetlicy Tratwa. Łącznie w kweście uczestniczyło blisko 60 osób. Wolontariusze w zamian za datki hojnych mieszkańców Szczecinka wręczało drobne upominki świąteczne. Tradycyjnie były to wiązki sianka pod wigilijny obrus oraz ręcznie dekorowane pierniki.

- Dzięki Pomocy wolontariuszy i hojności mieszkańców Szczecinka udało się pozyskać kwotę 2 482,00 zł., która zostanie przeznaczona na realizację Programu Stypendialnego wspierającego ubogich, zdolnych uczniów szczecineckich szkół oraz dla podopiecznych świetlicy środowiskowej „Tratwa” – dodała Małgorzata Jabłońska. - Zorganizowanie tegorocznej akcji możliwie było również dzięki wsparciu darczyńców. Szczególne podziękowania należą się Panu Krzysztofowi Małeckiemu z PPUH Smak Pomorski, który przekazał słodki poczęstunek dla kwestującej młodzieży.

Jak poinformowali organizatorzy: tegoroczna zbiórka przeprowadzona była na podstawie zgody Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Koszty przeprowadzenia kwesty wyniósł 74,03 zł. i obejmował koszt ubezpieczenia wolontariuszy biorących udział w kweście. (sz)

Foto: Stowarzyszenie Fundusz Tratwa Szczecinek
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2016-01-13, 14:59   Pomoc na Święta [Cytuj]

Szczecineckiej młodzieży nie trzeba długo namawiać, by wzięła udział w projekcie którego celem jest pomoc osobom starszym, chorym i samotnym. Właśnie dobiega końca realizowany od 5 lat przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej projekt o nazwie „Pomoc na święta”. Podczas każdej edycji projektu młodzi mieszkańcy Szczecinka udowadniali, że można na nich liczyć. Nie inaczej było i tym razem.

W tym roku 23 osobowa grupa wolontariuszy pomagała 10 osobom, objętych wsparciem MOPS w Szczecinku. – Od listopada do stycznia młodzież odwiedzała podopiecznych ośrodka – mówi „Tematowi” Natalia Warzyńska, pedagog w Zespole Szkół nr 1 i jednocześnie opiekunka uczestniczącej w projekcie młodzieży z „ekonomika”. – To osoby samotne albo takie, które nie potrafią poradzić sobie z codziennymi obowiązkami. Młodzież głównie robi porządki, pomaga przy zrobieniu zakupów, zdarzają się też takie osoby, które po prostu potrzebują czyjegoś towarzystwa. Wtedy nasi uczniowie po prostu z takimi osobami przebywają, rozmawiają, piją wspólnie herbatę…

Zakończeniem projektu jest tradycyjne kolędowanie. Młodzi ludzie, biorący udział w tym przedsięwzięciu, odwiedzają podopiecznych „Złotej Jesieni”, „Atutu” czy „Walentynki”, by wspólnie przeżywać z nimi trwający jeszcze świąteczny czas.

- Dzisiaj (poniedziałek, 11.01) kolędujemy z przygotowanym wcześniej repertuarem, wczoraj (niedziela 10.01) pomagaliśmy w finale WOŚP. Do ferii trochę odpoczniemy. No, a potem na pewno zaangażujemy się znowu w jakąś wartościową akcję. Jesteśmy w stałym kontakcie z MOPS i w razie potrzeby zawsze będziemy gotowi pomóc – dodaje Natalia Warzyńska.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2016-01-28, 15:36   Badania ankietowe ad-konkursu "Wolontariusz Roku " [Cytuj]


Źródło zdjęcia:www.szczecinek.pl


Dnia 29 stycznia 2016 11:07 Fundusz Tratwa Szczecinek fundusztratwa@gmail.com napisał

Cytat:

Zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym, dzięki któremu chcemy zebrać Państwa opinie i sugestie na temat organizacji konkursu 'WOLONTARIUSZ ROKU' ogłaszanego od 7 lat przez Burmistrza Miasta Szczecinek.

Państwa udział w badaniu pozwoli dokonać oceny dotychczasowych zasad konkursu.

Anonimowa ankieta będzie dostępna online od 28 stycznia do 10 lutego 2016 r. pod adresem:
http://www.ankieter.pl/wypelnij/ankiete/id/16241/

Z góry dziękujemy za udział w badaniu.

Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz
___________________________________________________________________
Fundusz Tratwa Szczecinek
ul. Wiejska 4, 78-400 Szczecinek
tel. 94 37 280 38 (biuro stowarzyszenia), 94 37 412 11 (świetlica TRATWA), 94 37 440 28 (punkt konsultacyjny dla osób dotkniętych przemocą)

http://www.facebook.com/p...484691324951723
http://www.fl.szczecinek.pl/
Ostatnio zmieniony przez andrzej.steffen 2016-01-29, 17:16, w całości zmieniany 4 razy  
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2016-02-05, 17:33   Przemiana, która dała uśmiech [Cytuj]


Kosmetyczka? Fryzjer? Zajęcia fitness? Coś, co dla wielu kobiet wydaje się czymś oczywistym, dla niektórych jest czymś zupełnie abstrakcyjnym i nieosiągalnym. Tak było w przypadku pani Oli. Jej codzienność to opieka nad czwórką małych dzieci i chorym mężem. W ciągu dnia nie starcza siły na nic, a już na pewno nie na to, by pomyśleć o sobie... Rodzinę pani Oli, ze względu na wyjątkowo trudną sytuację, w ubiegłym roku wsparli wolontariusze Szlachetnej Paczki. Kilka tygodni po wielkim finale przyszedł czas na kolejny etap pomocy. Jest nim prezent ufundowany przez realizatorki projektu „Przemiana na 6”.

Źródło:temat.net
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2016-05-06, 16:45   Wystartowała VIII edycja konkursu Odkryj e-wolontariat [Cytuj]Masz pomysł na stronę WWW, aplikację, kampanię społeczną lub inny projekt, dzięki któremu Internauci będą mogli przyczynić się do zmieniania świata na lepsze? Zgłoś go do konkursu „Odkryj e-wolontariat” i twórz #DobryInternet! Do wygrania udział w programie edukacyjnym, wsparcie mentorów i granty w wysokości 10 000 zł.

Cytat:
Fundacja Dobra Sieć wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności już po raz ósmy zapraszają do udziału w konkursie „Odkryj e-wolontariat”, którego celem jest wspieranie najciekawszych pomysłów na projekty społeczne oparte na współpracy z e-wolontariuszami. Na laureatów konkursu czeka udział
w programie edukacyjnym, wsparcie mentorów oraz granty w wysokości 10 000 złotych na wdrożenie projektów e-wolontariackich. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 czerwca 2015 r.

W Internecie kryje się ogromny potencjał! – mówi Marzena Kacprowicz, koordynatorka konkursu. –Statystycznie spędzamy online już ok. 5 godzin dziennie. Pracujemy, robimy zakupy, oglądamy filmy, komunikujemy się z innymi. Co ważne jednak – coraz częściej korzystamy z Internetu świadomie, zastanawiając się, jak wykorzystać jego możliwości do realizacji celów – nie tylko własnych, ale także do pomagania innym. #DobryInternet ma sens! Co roku udowadniają nam to laureaci konkursu „Odkryj e-wolontariat”.
Twórz #DobryInternet!

Jeśli masz pomysł na projekt społeczny, w który zaangażowani będą e-wolontariusze, zgłoś go do konkursu „Odkryj e-wolontariat”! Konkurs wspiera i nagradza projekty społeczne, które:
• Prowadzone są głównie w Internecie.
• Ich celem jest rozwiązanie problemu społecznego lub budowanie dobra wspólnego.
• Są działalnością non-profit lub non-for-profit.
• W ich prowadzenie i rozwijanie zaangażowani są internauci i społeczności internetowe, działający na zasadach e-wolontariatu (dobrowolnie, bez oczekiwania wynagrodzenia i za pośrednictwem Internetu).
Nagrodami w konkursie są:
• Udział w programie edukacyjnym, obejmującym m.in. dwudniowe warsztaty stacjonarne
i kurs e-learningowy, podczas którego profesjonaliści z zakresu e-wolontariatu, nowych technologii, bezpieczeństwa w Internecie i biznesu pomogą uczestnikom dopracować pomysły na projekty e-wolontariackie.
• Wsparcie ekspertów na etapie tworzenia i wdrażania projektu.
• Granty w wysokości 10 000 zł na wdrożenie projektu dla najciekawszych pomysłów.
• Sieciowanie – kontakt ze społecznością organizatorów projektów e-wolontariackich z całej Polski.

Czym jest e-wolontariat?
E-wolontariat to wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu. Co do zasady nie różni się od wolontariatu tradycyjnego – e-wolontariusze kierują się tą samą motywacją, co wolontariusze tradycyjni: chcą pomagać innym, dzielić się wiedzą i zmieniać świat na lepsze. Jedyną różnicą jest sposób wykonywania zadań – e-wolontariusze pomagają przez Internet. Często jest to działalność inicjowana przez organizację pozarządową, ale zdarza się również, że internauci zaczynają działać oddolnie, samodzielnie organizując się w odpowiedzi na zaobserwowany problem lub potrzebę. Gdyby nie e-wolontariusze, w sieci prawdopodobnie nie byłoby otwartej encyklopedii Wikipedii, oprogramowania open source, czy aplikacji takich jak Be My Eyes, pomagających osobom niepełnosprawnym.

Zgłoś swój pomysł!
Aby wziąć udział w konkursie, wypełnij formularz online dostępny na stronie http://konkurs.e-wolontariat.pl/ do 5 czerwca 2016 r.
Szczegółowe informacje, wniosek poglądowy oraz regulamin konkursu dostępne na stronie http://konkurs.e-wolontariat.pl/

Kontakt
Marzena Kacprowicz
Fundacja Dobra Sieć
m.kacprowicz@e-wolontariat.pl
tel. 22 825 70 22

Konkurs „Odkryj e-wolontariat” od 2009 r. nagradza i promuje projekty społeczne, które prowadzone są głównie w Internecie, a ich siłą napędową są e-wolontariusze – osoby, które wspierają projekt w sposób dobrowolny i bez wynagrodzenia za pośrednictwem Internetu. Konkurs przełamuje negatywny stereotyp Internetu – podkreśla, jak wiele interesujących inicjatyw prowadzonych jest w sieci i jak wiele dobrego są w stanie zdziałać społeczności internetowe – nawet wtedy, gdy działają na odległość. Udowadnia również, że nowe technologie mogą być skutecznym narzędziem w zmienianiu świata na lepsze. W siedmiu dotychczasowych edycjach udział wzięło kilkaset polskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, z których nagrodzonych zostało 32, nagrodami o łącznej kwocie 96 000 zł. Organizatorami konkursu są Fundacja Dobra Sieć i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
Źródło i więcej info: konkurs.e-wolontariat.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2016-11-08, 13:13   Erasmus+ Młodzież - Wolontariat Europejski [Cytuj]Wolontariat Europejski umożliwia osobom w wieku od 17 do 30 lat podjęcie pracy społecznej za granicą. Trwa od 2 do 12 miesięcy.

Cytat:
Projekty Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service – EVS) realizowane są w ramach zaplanowanego na lata 2014-2020, unijnego programu Erasmus+: Młodzież (Wolontariat Europejski), który w latach 2007-2013 był częścią programu „Młodzież w działaniu”.

Erasmus+ wspiera edukację, szkolenia zawodowe, działania młodzieżowe oraz sport. Celem Wolontariatu Europejskiego jest umożliwienie młodym ludziom pracy społecznej za granicą, wykorzystanie i rozwój własnych oraz zdobycie nowych umiejętności, podniesienie kompetencji językowych, integracja międzykulturowa.

Program Wolontariatu Europejskiego umożliwia udział w wolontariacie indywidualnym i grupowym. W projekt zaangażowane są trzy strony: wolontariusz, organizacja goszcząca oraz organizacja wysyłająca. Organizacja goszcząca może przyjąć na jeden projekt maksymalnie 30 wolontariuszy. Wolontariat Europejski stwarza możliwości intensywnych doświadczeń poznawczych, rozwoju osobistego, możliwości integracji ze środowiskiem lokalnym, kontaktu z żywym językiem, zdobycia wielu doświadczeń i umiejętności

Każdy wolontariusz podpisuje umowę gwarantująca m.in. szkolenie wstępne i wsparcie opiekuna (mentora). Po zakończeniu projektu wolontariusz otrzymuje Youthpass Certificate, zawierający informacje o tym, czego nauczył się w czasie projektu. Szczegółowe informacje o powinnościach i możliwościach wolontariusza znajdują się w Karcie Wolontariatu Europejskiego (EVS Charter).

Uczestnicy
– wolontariusze: młodzież w wieku 17–30 lat, z krajów programu lub krajów partnerskich;
– organizacje goszczące/wysyłające: organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, władze lokalne, podmioty publiczne, przedsiębiorstwa społeczne, nieformalne grupy młodzież, podmioty gospodarcze działające w sektorze odpowiedzialnego biznesu;
– organizacje koordynujące: organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, władze lokalne lub krajowe.

Rekrutacja
Osoby indywidualne nie mogą samodzielnie aplikować o środki finansowe. Wnioski w ich imieniu składają do Narodowej Agencji Programu Erasmus+ składają akredytowane organizacje EVS, które wyznaczają własne terminy na zgłoszenia wolontariuszy. Osoby zainteresowane wyjazdem na wolontariat mogą poszukiwać organizacji i projektu wspólnie z organizacją wysyłającą lub samodzielnie. Na stronie Europejskiego Portalu Młodzieżowego znajduje się wyszukiwarka projektów oraz
baza akredytowanych organizacji EVS.

Jak zostać organizacją goszczącą/ wysyłającą
Aby organizacja lub instytucja publiczna mogła gościć lub wysyłać wolontariuszy w ramach programu, niezbędne jest uprzednie otrzymanie odpowiedniej akredytacji, która ma na celu zagwarantowanie przestrzegania minimalnych standardów jakościowych Wolontariatu Europejskiego. W przypadku polskich organizacji, akredytacja przyznawana jest przez Polską Narodową Agencję Programu Erasmus+. Akredytację należy uzyskać jeszcze przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, gdyż wnioski organizacji nieakredytowanych nie są rozpatrywane.

Po otrzymaniu odpowiedniej akredytacji, należy przygotować projekt wolontariatu, znaleźć partnerską organizację zza granicy i złożyć wniosek do odpowiedniej Agencji (Narodowej w Warszawie lub Wykonawczej w Brukseli), pamiętając przy tym o przestrzeganiu odgórnie ustalonych terminów.

Aplikacje o uzyskanie akredytacji mogą być składane przez organizacje na bieżąco, przez cały rok.

Długość pobytu
Standardowy projekt Wolontariatu Europejskiego trwa od 2 do 12 miesięcy. Projekty z udziałem co najmniej 10 wolontariuszy lub osób niepełnosprawnych mogą trwać od 2 tygodni do 12 miesięcy.

Dofinansowanie dla wolontariusza
Obejmuje większość kosztów związanych z udziałem w projekcie:
– zakwaterowanie,
– wyżywienie,
– podróż (w zależności od dystansu),
– kieszonkowe – wysokość zależy od kraju, w którym odbywa się wolontariat (aktualne stawki podane są w przewodniku po programie),
– Koszty specjalne – możliwe jest również dodatkowe wsparcie finansowe osób niepełnosprawnych oraz na pokrycie kosztów związanych np. z opłatami wizowymi itp.
– wizyta przygotowawcza (Advance Planning Visit – APV). Jedno- lub dwudniowa wizyta 1 lub dwóch osób biorących udział w projekcie (w tym wolontariusza).

Wsparcie językowe
Wolontariusze w czasie pobytu za granicą (projekty trwające od 2 do 12 miesięcy) mogą wziąć udział w kursie językowym online – dotyczy to pięciu najbardziej popularnych języków UE (angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski). Możliwe jest również uzyskanie dofinansowania w wysokości 150 euro na poprawę umiejętności językowych w ramach pozostałych języków, nie objętych systemem szkolenia online.

Państwa uczestniczące w programie

1. Kraje Programu
– 28 krajów członkowskich UE
– Kraje kandydujące do UE: Turcja i Macedonia
– Kraje EOG: Norwegia, Lichtenstein, Islandia

2. Sąsiadujące Kraje Partnerskie
– Europa Południowo-Wschodnia: Albania, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Czarnogóra, Kosowo
– Europa Wschodnia i Kaukaz: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja, Ukraina
– Kraje Basenu Morza Śródziemnego: Algieria, Egipt, Izrael, Jordania, Libia, Maroko, Palestyna, Syria, Tunezja
Krajem Partnerskim jest także Szwajcaria, dotychczasowy Kraj Programu.

Uwaga: wnioski o granty na realizację projektów mogą składać tylko organizacje pozarządowe, fundacje, stowarzyszenia, instytucje, placówki edukacyjne itp. Osoby indywidualne nie mogą się ubiegać o dofinansowanie z programu.

Terminy składania wniosków w roku 2017:
– 2 lutego
– 26 kwietnia
– 4 października

W każdym z podanych terminów wnioski składa się do godz. 12.


Więcej informacji znajduje się na stronie Komisji Europejskiej: http://ec.europa.eu/youth/index_en.htm
na polskiej stronie programu
oraz w przewodniku po programie
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak