PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
POWSTRZYMAJ PIJAKA ZA KIEROWNICĄ!
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
03.08.16r, godz. 10.00: Fundusze dla bezrobotnych
Autor Wiadomość

MIREK GDołączył: 02 Sty 2014
Posty: 188

Wysłany: 2016-07-30, 13:27   03.08.16r, godz. 10.00: Fundusze dla bezrobotnych [Cytuj]

03.08.16r, godz. 10.00: spotkanie informacyjne pn.: „Środa z funduszami na aktywizację zawodową osób bezrobotnych”
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Szczecinku serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne pn.: „Środa z funduszami na aktywizację zawodową osób bezrobotnych” które odbędzie się 03 sierpnia br. o godz. 10:00, w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Szczecinku przy ul. 28 Lutego 16...

"Celem spotkania jest przedstawienie informacji dotyczących możliwości pozyskania środków na aktywizację zawodową osób bezrobotnych. Podczas spotkania przedstawione zostaną informacje na temat usług rynku pracy świadczonych dla osób bezrobotnych przez Powiatowe Urzędy Pracy (pośrednictwo pracy, poradnictwo i rozwój zawodowy, instrumenty rynku pracy) oraz informacje na temat naborów wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
więcej informacji:→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→organizacjeszczecinek.pl
Ostatnio zmieniony przez MIREK G 2016-07-30, 14:03, w całości zmieniany 6 razy  
[Profil] [PM]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-04-25, 14:13   Remont Centrum NGOs [Cytuj]

Budynek ten był niedawno remontowany – sygnalizowała także podczas jednej z sesji radna PO, szefowa szczecineckich Amazonek, Grażyna Kuszmar. - Miał zmienioną elewację. Na zewnątrz wygląda bardzo okazale. Ale prosilibyśmy także o pochylenie się nad tym tematem i może zaplanowanie w projekcie budżetu, może na przyszły rok, gruntownego remontu.

Już wtedy przyznał rację radnej wiceburmistrz Daniel Rak. - Stan budynku jest w stu procentach taki, jak mówi pani radna – odparł wówczas Daniel Rak. - Do tej pory szukaliśmy na to środków i tak trochę rolowaliśmy ten temat. Po przeanalizowaniu możliwości pozyskania zewnętrznych środków już można powiedzieć, że na pewno remont i cała inwestycja będzie musiała się znaleźć w naszym budżecie. Najprawdopodobniej nie ma takich programów, które mogłyby w tym zakresie zasilić budżet miasta.

Remont budynku po dawnym SzOK-u ma się odbyć w kilku etapach. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji technicznej. Trwają też przymiarki do tymczasowego „wysiedlenia” wolontariuszy. Pod uwagę branych jest kilka lokalizacji, w tym jedno z opustoszałych skrzydeł Gimnazjum nr 1.

- Bardzo się cieszymy, że gruntowny remont zostanie przeprowadzony w całym budynku – mówi nam Ewa Czech, prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet. – Wszyscy o tym marzyliśmy. Najbardziej uciążliwa była chyba cała elektryka, którą należy po prostu wymienić. Ale było też wiele innych rzeczy. Zimna woda, pozostawiające wiele do życzenia toalety…Cieszymy się bardzo, że to wszystko będzie teraz inaczej wyglądać.

- Słyszeliśmy, że na czas tego remontu mamy zostać przeniesieni. To będzie wiązać z pewnymi utrudnieniami – dodaje nasza rozmówczyni. - Przychodzi do nas wiele osób starszych, chorych, niepełnosprawnych. Kiedy jesteśmy w centrum miasta, nie ma problemu, żeby tutaj dotrzeć. Z każdej strony są przystanki autobusowe. Gdyby przeniesiono nas tak, jak się planuje, do Gimnazjum nr 1, z pewnością będzie trudniej. Jeśli to będzie rozwiązanie tymczasowe, to pewnie jakoś damy radę. Ale jest obawa, że po remoncie możemy w nasze dawne miejsce już nie wrócić. Takie tu słychać głosy, że przecież budynek SzOK-u jest obiektem bardzo atrakcyjnym, położonym w dobrej lokalizacji… Byłoby dobrze, gdyby się jednak tak nie stało.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-04-26, 17:18   Program..Społecznik" rusza 1.05. [Cytuj]

Dzięki Programowi Społecznik nawet 500 inicjatyw może uzyskać wsparcie w budowie kapitału społecznego na Pomorzu Zachodnim. Województwo Zachodniopomorskie jest pionierem takich działań w Polsce. Program jest odpowiedzią na dotychczasową współpraca z NGO, która pokazała, że należy wspierać również tych, którzy nie maja stowarzyszenia a posiadają fantastyczne pomysły.- Musimy chyba pomyśleć o infolinii, nie brakuje nam przecież aktywnych organizacji turystycznych, strażaków, klubów sportowych, kół gospodyń. To niezwykle ważna inicjatywa, która z pewnością będzie się cieszyć olbrzymim zainteresowaniem. – opisywał Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa,

Mikrogranty będą dostępne dla każdego na Pomorzu Zachodnim i mogą być przeznaczone m.in. na działania kulturalne, charytatywne, akcje sąsiedzkie, przygotowanie małej infrastruktury.- Jeszcze nigdy tak wielu, zyska tak wiele za tak niewiele. – powiedział Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

- Nasi mieszkańcy mają wielką wyobraźnię i nas na pewno zaskoczą. Będzie to służyło integracji, bo przecież wiemy, że Pomorze Zachodnie jest różnorodnym regionem. - wyjaśnił Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko.W praktyce wystarczy wypełnić łatwy i przejrzysty wniosek, który oceni Komisja składająca się z przedstawicieli Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, Radni Sejmiku Województwa, przedstawiciele środowisk, samorządów, ekspertów i operatora - czyli Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.- Formuła jest maksymalnie uproszczona, więc bardzo wielu społeczników będzie mogło sięgnąć po te wsparcie. Znam wiele takich osób, np z Lubiechowa w Gminie Karlino, gdzie stworzono piękny plac integracyjny, z kolei mieszkańcy z Domacyna zbudowali siłownie i dbają o zdrowie, to tylko dwa małe przykłady, których w regionie nie brakuje. – opisywała Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.- Rozmach jaki zaprezentowało Województwo Zachodniopomorskie jest nieporównywalny z niczym jeżeli chodzi o kwoty przeznaczane na tego typu działania. - wyjaśniła Natalia Wegner, prezes Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.Program ma charakter pilotażowy i będzie realizowany od 1 maja do 31 grudnia 2017 r.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-04-27, 16:23   Zielona ławeczka 2017 [Cytuj]

Przedłużenie terminu rejestracji!
W związku z powtarzającymi się prośbami i wciąż prowadzoną promocją projektu, przedłużamy rejestrację zespołów konkursowych o dwa tygodnie, do 15 maja 2017. Termin przysłania raportów, tj. 31 maja, nie ulega zmianie. Zapraszamy do zapisów!
2017.04.25
Rejestracja zespołu i zgłoszenie projektu
Żeby zarejestrować się do konkursu należy kliknąć w przycisk ZAREJESTRUJ SIĘ w prawym górny rogu ekranu, obok loga Fundacji BOŚ. Należy tam podać jedynie dane zespołu sąsiedzkiego (nazwę i adres), dane osobowe lidera oraz dane administratora terenu (spółdzielni, wspólnoty lub samorządu).

Na wypełnienie zakładki ZGŁOSZENIE, w której dokładnie opisują Państwo projekt rewitalizacji swojego podwórka, mają Państwo czas do końca maja.
2017.03.27
Serdecznie zapraszamy do konkursu!
Piękny ogród wokół Waszego domu może powstać jeszcze tego lata! Fundacja Banku Ochrony Środowiska uruchamia III edycję ogólnopolskiego projektu grantowego „Zielona Ławeczka". Naszym celem jest zazielenianie polskich miast poprzez tworzenie dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami. Zależy nam, aby ogrody były tworzone z inicjatywy samych mieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami. Coraz większa część społeczeństwa chce mieć wpływ na swoje otoczenie, a my z wielką radością w tym pomagamy.

Wcześniejsze edycje „Zielonej Ławeczki" cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno społecznym, jak i medialnym. Przekazaliśmy już 60 tys. zł na rewitalizację zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków na polskich osiedlach. Dzięki temu powstało 50 przyosiedlowych mini ogrodów. Wszystkie stanowią chlubę mieszkańców, którzy pielęgnują je , starają się upiększać oraz powiększać. Społeczności sąsiedzkie coraz częściej chcą być odpowiedzialne za otoczenie, w którym żyją. Zależy im na czystej, ładnej i zdrowej okolicy. Zakładają osiedlowe ogródki warzywne i szklarnie, zaczynają dbać o skwery i place zabaw, sadzą drzewa. Projekt "Zielona Ławeczka" ma pomóc mieszkańcom miast podjąć takie działania.

Więcej szczegółów znajdziecie w zakładkach O Konkursie, Plan Działań i Regulamin. Wszystkie pytania możecie kierować na naszego maila laweczka@fundacjabos.pl lub pod numer 507 006 579.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-04-27, 16:53   Program Pajacyk -dożywianie na wakacje 2017 [Cytuj]

Polska Akcja Humanitarna zaprasza do składania wniosków na dofinansowanie dożywiania w okresie wakacji letnich 2017 w ramach programu Pajacyk. Od 15 marca do 30 kwietnia można składać wnioski o dofinansowanie dożywiania w ciągu letnich wakacji 2017. O pomoc w sfinansowaniu posiłków mogą zwracać się organizacje prowadzące placówki wsparcia dziennego w rozumieniu Ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wsparciu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Podstawą uzyskania przez organizację dofinansowania z programu Pajacyk jest właściwie wypełniony formularz wniosku.

Wniosek należy złożyć w formie elektronicznej poprzez formularz zamieszczony na stronie programu http://www.pajacyk.pl/nabor/zgloszenia

Więcej informacji na temat naboru oraz Regulamin można znaleźć tu: http://www.pajacyk.pl/nabor/

W sprawach związanych z prawidłowym wypełnianiem wniosków można kontaktować się telefonicznie z Magdaleną Szymczak, Koordynatorką Programu Dożywiania w Polsce pod nr telefonu (56) 65 21 368 lub droga mailową Magdalena.Szymczak@pah.org.pl

Wypełnienie wniosku i przesłanie go do Fundacji nie gwarantuje otrzymania dofinansowania.

Fundacja kontaktuje się z organizacjami, które spełniły kryteria wymagane do zakwalifikowania się do dożywiania w roku szkolnym 2017 drogą telefoniczną lub mailową.

Pełna lista organizacji zakwalifikowanych do programu zostanie opublikowana na stronie internetowej programu 1 czerwca 2017 roku.

Dowiedz się, gdzie czekają fundusze dla NGO, kto ogłosił konkurs dla NGO, znajdź granty dla stowarzyszeń i fundacji. Odwiedź serwis fundusze.ngo.pl.
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Polska Akcja Humanitarna
Miejsce: Cała Polska
Data wydarzenia: od 2017-03-16 do 2017-04-30
Organizator:

Polska Akcja Humanitarna
Adres:

Wita Stwosza 2, 87-100 Toruń, woj. kujawsko-pomorskie
Tel.:

56 65 21 368
E-mail:

pajacyk@pah.org.pl
Www:

http://www.pajacyk.pl
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię
0
0
Skomentuj
Tytuł (pole obowiązkowe)
Treść (pole obowiązkowe)
Podpis (pole obowiązkowe)
Adres e-mail
regulamin
KOMENTARZE
Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

dzieci
edukacja
polityka społeczna
przeciwdziałanie ubóstwu
wypoczynek letni, zimowy

0
wersja do druku
poleć znajomemu
skomentuj
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-04-27, 17:04   DYPLOM Z MARZEŃ 2017 - pomoc dla maturzystów [Cytuj]

Konkurs „DYPLOM Z MARZEŃ” 2017

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości zaprasza do współpracy lokalne organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Jeżeli chcesz wspierać najzdolniejszych maturzystów ze wsi i z małych miast oraz zostać Partnerem w Programie Stypendiów Pomostowych, zgłoś się do konkursu Dyplom z Marzeń!

Uczestnicząc w Programie stwarzasz swoim podopiecznym niepowtarzalną szansę zaistnienia w systemie stypendialnym, w ramach którego młodzi ludzie mogą otrzymać stypendium na I rok studiów w wysokości 5.000 zł (wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 złotych), a także wsparcie finansowe podczas dalszej edukacji akademickiej.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości zaprasza organizacje, które chciałyby dołączyć do koalicji NGO uczestniczących w Programie Stypendiów Pomostowych i będą po raz pierwszy współpracować w jego ramach.

Konkurs Dyplom z Marzeń ma na celu wyłonienie organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, które dołączą do koalicji partnerów w kolejnej edycji Programu Stypendiów Pomostowych. FEP zaprasza wszystkie zainteresowane Organizacje Lokalne do udziału w Programie Stypendiów Pomostowych dla studentów I roku. Gromadząc 25% kosztu stypendium (w przypadku organizacji zlokalizowanych na wsi lub w miastach do 20 tys. mieszkańców, tylko 5%), możesz stworzyć swoim kandydatom niepowtarzalną szansę udziału w systemie stypendialnym.

W ramach Programu Stypendiów Pomostowych stypendysta, poza stypendium na I rok studiów, ma szansę uzyskać pomoc na kolejnych latach studiów. Na najlepszych czekają stypendia naukowe, doktoranckie, a także dofinansowanie na studia zagraniczne oraz oferty staży zagranicznych, już bez udziału finansowego OL.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 maja 2017 roku.

Regulamin konkursu

Oferta programu

Karta zgłoszenia

Więcej informacji dostępnych jest w zakładce: Współpraca z lokalnymi organizacjami / Konkurs Dyplom z Marzeń.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 42 632 59 91 lub pisząc na adres e-mail: fep@fep.lodz.pl

Organizacje lokalne – dotychczasowi partnerzy Programu dostaną zaproszenie do udziału w nowej edycji w najbliższych dniach.

Informacje pochodzą ze strony www.stypendia-pomostowe.pl
TOP 5

Ile wynosi stypendium?
10.01.2016

Kiedy szukać stypendiów?
5.05.2016

Studia za granicą – gdzie szukać wsparcia
10.01.2016

Jakie są kryteria ubiegania się o stypendia?
10.01.2016

Laureaci konkursu „Sukces zaczyna się od stypendium”
23.12.2016
Najnowsze

Mała pszczoła, duża sprawa – projekt społeczny uczniów z Rucianego-Nidy
27.04.2017

Indeks Start2Star – stypendium na cały okres studiów
25.04.2017

Konkurs „DYPLOM Z MARZEŃ” 2017
19.04.2017

XVI edycja Programu Stypendiów Pomostowych
11.04.2017

Ciekawe stypendia krajowe w kwietniu i maju
1.04.2017
Polecane

Karta Zasad Dobrego Programu Stypendialnego
10.01.2016

Kiedy szukać stypendiów?
5.05.2016
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-05-18, 12:37   Konferencja NGOs [Cytuj]

Wczoraj (17.05) w CK „Zamek” odbyła się konferencja na temat współpracy organizacji pozarządowych z jednostkami samorządu terytorialnego.

Wykaz organizacji pozarządowych biorących udział w konferencji:

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Szczecinku
Klaster NGO Powiatu Szczecineckiego
Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koło Terenowe Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych w Szczecinku
Fundacja MRS
Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Szczecinku
Fundacja Inicjatywa Społeczna FIS
Fundacja „Miłosierdzie i Wiedza”
Fundacja „Nasz Drawień”
Fundusz „Tratwa” Szczecinek
Grupa Działań Lokalnych „Godzisław”
Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Razem”
Stowarzyszenie Turowianki
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „OSKAR”
Fundacja Nauka dla ŚrodowiskaW spotkaniu oprócz wyżej wymienionych NGO uczestniczyli również zaproszeni goście, a wśród nich m.in.: Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzata Golińska, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Radosław Lubczyk oraz Wicestarosta Szczecinecki Marek Kotschy.

Konferencję zapoczątkował wykład Wojciecha Kraszewskiego z Białogardu - szkoleniowca, trenera, specjalisty ds. rozwoju rynku, doradcy i rzecznika organizacji pozarządowych, Wiceprezesa Pozarządowego Centrum Rozwoju Społecznego, Społecznego Instytutu Obywatelskiego Obywatele.

Następnie obecni podczas spotkania przedstawiciele organizacji, fundacji i stowarzyszeń przybliżyli zaproszonym gościom swoją działalność. Był oczywiście czas na wymianę doświadczeń, omówienie tożsamych problemów z jakimi borykają się organizacje oraz zaprezentowanie propozycji mających na celu usprawnienie współpracy pomiędzy NGO a JST.

Konferencję uświetnił występ zespołu „Bell Canto” składający się z członków różnych organizacji pozarządowych powiatu szczecineckiego działającego pod egidą fundacji „Miłosierdzie i Wiedza”. Panie wystąpiły w pięknych strojach, których fundatorami był Powiat Szczecinecki.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-05-18, 13:55   Program Społecznik - zaproszenie na spotkanie w Szczecinku [Cytuj]

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Starosta Powiatu Szczecineckiego Krzysztof Lis zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych z terenu powiatu szczecineckiego na konferencję dotyczącą Programu SPOŁECZNIK, która odbędzie się w czwartek, 25 maja 2017 r. o godz.: 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku (ul. Mickiewicza 2).W celu potwierdzenia przybycia należy kontaktować się z pracownikiem Gabinetu Marszałka Joanną Turską, tel.: 91 48 07 250.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-06-06, 16:32   70-lecie Ligi Kobiet Polskich [Cytuj]

Aż trudno uwierzyć, że Liga Kobiet Polskich funkcjonuje na terenie powiatu szczecineckiego już od siedemdziesięciu lat. Ten jakże piękny jubileusz w bardzo uroczysty sposób Stowarzyszenie świętowało dziś (05.06) w kinie „Wolność”. Przybyłych gości przywitała przewodnicząca LKP w Szczecinku Danuta Ziętara, która w kilku słowach przybliżyła genezę powstania Stowarzyszenia.

Wydarzenie uświetnił występ Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWIACY, który do Szczecinka zawitał wraz z dr hab. prof. Leszkiem Plochem, specjalizującym się w upowszechnianiu edukacji artystycznej osób z różnym rodzajem niepełnosprawności. To właśnie profesor wręczył Staroście Szczecineckiemu Krzysztofowi Lisowi Medal „Zasłużony dla Niepełnosprawnych” w uznaniu za wybitne osiągnięcia w krzewieniu kultury artystycznej oraz aktywności społecznej osób z niepełnosprawnością. Starosta nie krył wzruszenia, ale również podziwu dla wspaniałego występu Zespołu:

Gratuluję państwu nie tylko występu, ale również tych pięknych, kolorowych strojów, które dzisiaj prezentujecie. Niezmiernie miło było mi patrzeć na to co nasze, tradycyjne, polskie (…) wspaniale słuchać było polskich melodii, patrzeć w jak piękny sposób promujecie państwo polską kulturę.

Kiedy rzuci się okiem na statut Stowarzyszenia Ligi Kobiet Polskich można wyczytać: „Celem Ligi jest inicjowanie, organizowanie i prowadzenie wszechstronnej pomocy na rzecz ogółu społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet, dzieci i rodzin oraz różnych grup podmiotów wyodrębnionych ze względu na szczególnie trudną sytuację życiową lub materialną w stosunku do społeczeństwa(…)”

Za całokształt działalności i różnego rodzaju przedsięwzięcia organizowane na rzecz osób potrzebujących, Starosta dziękował Stowarzyszeniu, składając na ręce Przewodniczącej Danuty Ziętary bukiet czerwonych róż:

Chciałem serdecznie podziękować paniom za te siedemdziesiąt lat funkcjonowania Ligii na terenie powiatu szczecineckiego (…) niezwykle trudno w kilku słowach oddać i przybliżyć ogrom pracy jaką panie wykonujecie. To przecież niezliczona ilość najróżniejszych inicjatyw, na które zawsze spoglądałem z podziwem. Jednym słowem: Chapeau bas (…) Trzeba mieć ogromne serce i wrażliwą duszę aby realizować te wszystkie przedsięwzięcia i kierować je do grup potrzebujących (…)

Na koniec Starosta z uśmiechem wspomniał jedną z akcji, której celem było zebranie jak największej ilości korków od szampana:
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak