PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia portalu szczecineckich organizacji pozarządowych - patrz więcej na stronie: http://organizacjeszczecinek.pl
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Działania różnych NGOs
Autor Wiadomość

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2015-12-11, 16:51   Kiermasz Świąteczny już się odbył ! [Cytuj]

Koronkowe aniołki, wiklinowe stroiki, ręcznie wykonane ozdobne bombki, choinki stworzone metodą quillingu… To tylko niektóre propozycje, jakie mieszkańcy Szczecinka znajdą podczas corocznego kiermaszu bożonarodzeniowego przygotowanego przez panie ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet. W piątek, 11 grudnia na placu przed szczecineckim ratuszem ruszył świąteczny jarmark, podczas którego przechodnie mogą przystanąć na chwilę i zakupić wyjątkowe ozdoby. Wyjątkowe, ponieważ każda z nich jest wykonana ręcznie, a tym niepowtarzalna. Propozycja przygotowana przez członkinie SAK zdecydowanie stanowi alternatywę dla otaczającego nas z każdej strony plastiku i produkowanych masowo ozdób.

- Wszystkie ozdoby powstały podczas warsztatów terapii zajęciowej, które odbywają się w ramach projektu „Jesteśmy razem” dofinansowanego przez Urząd Miasta – mówi Ewa Czech, przewodnicząca stowarzyszenia. – Przygotowania do dzisiejszego kiermaszu rozpoczęliśmy już w lipcu, a „pełną parą” zaczęliśmy tworzyć te wszystkie przedmioty od września właśnie podczas zajęć, w których uczestniczyło ok. 20 osób.

- Ozdoby wykonane są przy użyciu rozmaitych technik. Doszło nam też kilka nowości. Można zakupić m.in. kordonkowe mikołaje czy aniołki, stroiki i choinki z wikliny ekologicznej, pojawiły się tez propozycje z wykorzystaniem makaronu. Część przedmiotów wykonana została metodą quillingu czy też decoupage. Wśród propozycji mamy nawet bombki stworzone z płatków kosmetycznych – dodaje nasza rozmówczyni.

Z myślą o kiermaszu łącznie powstało ok. 260 ozdób. Jednak jeśli chcemy przystroić nasza choinkę lub dom warto się pospieszyć, ponieważ tych z każdą chwilą ubywa. Kiermasz potrwa do godz. 15.30, a wszystkie uzyskane środki przeznaczone zostaną na wsparcie Hospicjum Domowego im. św. Franciszka z Asyżu. Do tej pory z wszystkich dotychczasowych kiermaszów udało się przekazać na ten cel blisko 6 tys. zł. Dodajmy, że panie ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet włączyły się także w tegoroczną odsłonę „Szlachetnej Paczki”, przygotowując podarki dla jednej z rodzin. (mg)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2016-01-14, 16:30   Ratownicy pomagają młodej Mamie [Cytuj]

Życzliwości i pomocy nigdy za wiele. Z takiego założenia wychodzą młodzi członkowie Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED Szczecinek. Organizacja właśnie ruszyła z projektem „Uśmiech przez 366 dni”. Dzięki niemu wsparcie w postaci artykułów żywnościowych, spożywczych, odzieży czy zabawek trafi do 10-miesięcznej Wiktorii i jej mamy. Co ważne, każdy może przyłączyć się do tej a

- Jest to nasza pierwsza akcja pod hasłem „Uśmiech przez 366 dni”. O takim przedsięwzięciu myśleliśmy już od pewnego czasu, od momentu kiedy wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Teraz tak naprawdę do życie i przypadek sprawiły, że postanowiliśmy zorganizować pomoc – mówi nam Tadeusz Tośko, prezes Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED.

- Osobą, której chcieliśmy okazać wsparcie, jest młoda, samotna mama, wychowanka domu dziecka. Jej córeczka w Nowy Rok skończyła 10 miesięcy – dodaje nasz rozmówca. Ich życie potoczyło się innym torem, niż było to planowane. Ze względu na stosowaną przemoc, mama Wiktorii postanowiła odejść od ojca dziewczynki. Na razie nie pracuje. Jej sytuacja jest trudna.

Stowarzyszenie zwraca się do wszystkich osób, które chciałyby pomóc. Przyda się dosłownie wszystko: żywność, artykuły chemiczne, mleko, zabawki, pampersy oraz odzież (także używana). – Nie przyjmujemy pieniędzy – podkreślają członkowie grupy ratowniczej. - Jeśli ktoś będzie chciał pomóc, może po prostu podarować rzecz, którą my przekażemy mamie i małej Wiktorii.

Rzeczy można przynosić do nas do biura, które znajduje się przy ul. 9 Maja 12, II piętro, p. 17, po ustaleniu terminu. Kontakt do stowarzyszenia, także w celu zasięgnięcia bardziej szczegółowych informacji odnośnie akcji, można znaleźć na profilu organizacji na Facebooku. (sz)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2016-02-03, 13:41   Nabór do Komisji konkursowej [Cytuj]

Nabór członków do komisji konkursowych na rok 2016 rozpoczęty! Zarząd Powiatu Szczecineckiego ogłasza nabór na członków komisji konkursowych do opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w 2016 r.
Organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swoich kandydatów do 5.02.2016r.

Źródło:www.powiat.szczecinek.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2016-02-03, 14:22   Pomoc młodej Mamie [Cytuj]


Dlaczego „Uśmiech przez 366 dni"? Dlatego, by uśmiech był zawsze o jeden dzień dłużej niż trwa cały rok – podkreśla Tadeusz Tośko. Kilka tygodni temu informowaliśmy o trwającej akcji charytatywnej, zainicjowanej przez młodych działaczy Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED Szczecinek. Pomoc w ramach projektu „Uśmiech przez 366 dni” zorganizowana została na rzecz 11-miesięcznej Wiktorii i jej mamy. Już wiadomo, że akcja zakończyła się sukcesem. Do pomocy przyłączyło się mnóstwo osób dobrego serca.

Źródło:http://temat.net
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-07-13, 16:25   Darmowe pozyskiwanie zdjęć z internetu [Cytuj]

Internet pełen jest zdjęć, które Twoja organizacja mogłaby wykorzystać. W jaki jednak sposób znaleźć te najlepsze na naszą stronę, Facebooka lub do newslettera? W ostatnim artykule dowiedzieliście się, w jaki sposób sprawdzić, czy zgodnie z prawem możecie wykorzystać dane zdjęcie do własnych potrzeb. Dziś podpowiemy Wam, jak i gdzie szukać zdjęć w sieci...
Jak szukać zdjęć na otwartych licencjach?

Darmowe zdjęcia na stronę czy do projektu można znaleźć, korzystając z wyszukiwarki Creative Commons lub Google.

Wyszukiwarka Creative Commons gromadzi różne wyszukiwarki zdjęć w jednym miejscu, tak aby użytkownik mógł w prosty sposób znaleźć treści opublikowane na licencji Creative Commons. Po znalezieniu zdjęcia warto się jednak dodatkowo upewnić, że jest ono dostępne na licencji CC.

Zaawansowane wyszukiwanie grafiki od Google umożliwia nałożenie filtru „prawo do użytkowania”. Przykładowo, możesz wyszukiwać grafiki, które można swobodnie używać, udostępniać lub modyfikować. Narzędzie umożliwia także zdefiniowanie innych kryteriów, takich jak: typ pliku (np. tylko JPG), typ obrazu (np. tylko twarz), a nawet kolory występujące na zdjęciu.
Gdzie znaleźć darmowe obrazy?

Na poniższych stronach można znaleźć zdjęcia dostępne w ramach domeny publicznej, wolnej licencji, jak również wolne od praw autorskich, co otwiera drzwi do ich wykorzystania na stronie internetowej lub w jakimkolwiek innym celu. W większości przypadków wymagane jest jedynie podlinkowanie do strony źródłowej, ale zawsze należy zapoznać się z warunkami opisanymi na konkretnej stronie.

· Flickr to ogólnoświatowa społeczność z ponad 200 milionową bazą zdjęć dostępnych na licencji Creative Commons. Przy tak ogromnej ilości aż trudno sobie wyobrazić, że nie znajdziesz tam żadnego zdjęcia odpowiadającego Twoim wymaganiom.
Do wyszukiwania zdjęć na wolnej licencji można wykorzystać zakładkę Creative Commons na stronie Flickr lub wybierając wyszukiwanie zaawansowane i ustawiając odpowiedni rodzaj licencji.

· Getty Images oferuje najprawdopodobniej największy wybór darmowych zdjęć, udostępniając ich aż 50 mln. Darmowe zdjęcia dostępne są od marca 2014 roku. Tutaj znajdziesz informacje, jak w prosty sposób można wykorzystać zdjęcia z Getty Images. Zanim jednak to zrobisz, warto sprawdzić, czy Twoja strona obsługuje element iframe. Rozważ także ewentualne minusy – istnieją pewne obawy, że wpisany kod zdjęcia może zostać z czasem wykorzystany przez Getty Images do wyświetlenia reklam lub zbierania danych o odwiedzających lub co gorsza, jeśli serwer Getty upadnie, wszystkie zdjęcia na Twojej stronie zwyczajnie znikną.
· Pixabay oferuje ponad 520 tys. darmowych zdjęć, grafik wektorowych i ilustracji artystycznych.
· Campfight to wyszukiwarka zdjęć stworzona z myślą o skutecznym lokalizowaniu zdjęć. Za pomocą tego narzędzia można otrzymać dobre wyniki wyszukiwania, w szczególności w przypadku zdjęć z Flickra.
· MorgueFile to ponad 55 tys. darmowych zdjęć stockowych, czyli zdjęć znajdujących się w banku zdjęć, i referencyjnych w dużej rozdzielczości przeznaczonych do użytku prywatnego i komercyjnego. Zaleca się podanie linku do strony oraz informacji o autorze, jednak nie jest to wymagane.
· Wikimedia Commons posiada bazę danych ponad 24 mln darmowych plików multimedialnych, w tym zdjęć, dźwięków oraz filmów. Wiele z nich znajduje się w domenie publicznej. Można wyszukiwać je pod kątem tematu, lokalizacji, rodzaju, autora, licencji czy źródła. Istnieje także możliwość wyszukiwania po tagach. Może to być dobre źródło map, flag czy zdjęć ludzi.
· Stockphotosforfree.com oferuje ponad 100 tys. darmowych zdjęć stockowych z całego świata.
· Pexels ma w swojej bazie ponad 6 tys. zdjęć z domeny publicznej i z każdym miesiącem ich przybywa.
· Unsplash to kolejna strona, na której można znaleźć zdjęcia z domeny publicznej.
· Digital Public Library of America (DPLA) (czyli Cyfrowa Biblioteka Publiczna Ameryki) to nic innego jak portal z treściami cyfrowymi dostępnymi w ramach domeny publicznej lub wolnej licencji. Większość tamtejszych przepastnych zbiorów to dzieła dostępne w ramach domeny publicznej, a do tego bardzo dobrze opisane. DPLA to świetne źródło zdjęć historycznych, prac artystycznych, jak również bogactwo wielu innych rzeczy.
· Internet Archive przypomina trochę DPLA. Wchodząc w wyszukiwanie zaawansowane, można przeglądać zdjęcia dostępne na stronie. Interfejs nie jest najprostszy w obsłudze, ale w zbiorach znajduje się wiele zdjęć na licencji Creative Commons, które są bardzo dobrze opisane.
· New York Public Library, czyli Nowojorska Biblioteka Publiczna opublikowała w roku 2016 niemal 200 tys. zdjęć dostępnych w ramach domeny publicznej.
· Narodowe Archiwum Cyfrowe gromadzi, opracowuje oraz konserwuje fotografie, nagrania dźwiękowe oraz filmy, które wchodzą w skład państwowego zasobu archiwalnego. 15 mln zdjęć, 40 tysiecy nagrań, 2 tysiące filmów.
· //medium.com/@dustin/stock-photos-that-dont-suck-62ae4bcbe01b">Stock Photos That Don't Suck stale aktualizuje listę swoich ulubionych stron ze zdjęciami, z których wiele specjalizuje się w konkretnym rodzaju zdjęć, np. The Pattern Library, Foodiesfeed, czy New Old Stock, gdzie znajdziemy m.in. stare zdjęcia czy zdjęcia zabytków.
· Verve z kolei udostępniło świetną listę 27 różnych stron z darmowymi zdjęciami. W niektórych miejscach lista pokrywa się z tą od Stock Photos That Don't Suck, jednak nie zmienia to faktu, że to naprawdę pokaźne zestawienie.
· Warto także zajrzeć na stronę Makeuseof.com i przeczytać artykuł „Sześć darmowych stron ze zdjęciami z domeny publicznej”. Można znaleźć tam informacje o takich stronach jak Public Domain Pictures, Public Domain Photos, Image After i wiele innych.
· National Park Service ma w swojej bazie około 13 tys. darmowych zdjęć parków, które dostępne są w ramach domeny publicznej. Należy jedynie zawrzeć informację o National Park Service.
· Free Images to ponad 350 tys. wysokiej jakości zdjęć zrobionych przez fotografów – amatorów z całego świata. Znaczną część zdjęć można swobodnie wykorzystać bez potrzeby zawierania informacji o autorze, jednak należy to sprawdzić osobno dla każdego zdjęcia.
· Open Photo to społeczność umożliwiająca fotografom udostępnianie swoich prac pod ochroną licencji Creative Commons. Wymagane jest podanie informacji o autorze.
· Visipix to muzeum sztuki, zbiór clipartów oraz galeria zdjęć z około 1,3 mln „eksponatów”. Wszystkie zdjęcia są darmowe, ale wymagane jest podanie informacji o autorze oraz o stronie Visipix, która powinna znajdować się obok zdjęcia.
· Stockvault to źródło fotografii stockowej z ponad 29 tys. zdjęć do użytku osobistego lub niekomercyjnego. Podanie adresu strony lub informacji o autorze zdjęcia nie jest wymagane.
· From Old Books to ponad 3,5 tys. zdjęć udostępnionych w domenie publicznej (chyba że umieszczono specjalną notkę informującą o innych warunkach użytkowania), które zostały zeskanowane z książek. Wymagane jest podanie informacji o stronie i linku prowadzącego do niej za każdym razem, gdy zdjęcie zostanie użyte.
· PD Photo to magazyn kilku tysięcy darmowych zdjęć z domeny publicznej uporządkowanych w kilku kategoriach. Jeżeli zdjęcie nie jest w wyraźny sposób oznaczone jako chronione prawem autorskim, można założyć, że można je wykorzystać w sposób dowolny. Zaleca się podanie linku do strony oraz informacji o autorze, jednak nie jest to wymagane.
· Unprofound.com to zbiór zdjęć posegregowanych dość nietypowo, bo pod względem ich podstawowych kolorów (biały reprezentuje kategorię „wszystko inne”). Zdjęcia mogą być wykorzystane w dowolny sposób, z wyjątkiem ich dystrybucji. Podanie adresu strony lub informacji o autorze zdjęcia nie jest wymagane.
· FreeImages.co.uk oferuje ponad 6 tys. zdjęć stockowych. Jeżeli zdjęcie zostanie wykorzystane na stronie internetowej, wymagane jest podanie linku do strony. Jeżeli zdjęcie wykorzystane jest w materiałach drukowanych lub nieopublikowanych w internecie, wymagane jest podanie informacji o autorze i pochodzeniu zdjęcia.
· FreePhotosBank to bank darmowych zdjęć stockowych, który można swobodnie przeszukiwać. Wymagane jest podanie informacji o autorze.
· Internet Archive to ogromna biblioteka internetowa kolekcjonująca książki, obrazy, filmy, audio, programy i wiele innych materiałów w postaci cyfrowej na wolnych licencjach lub będących w domenie publicznej.
· Public Domain Sherpa to zestaw linków do stron udostępniających mapy bez żadnych ograniczeń.
· The Open Clipart Library projekt udostępniający cliparty uwolnione spod autorskich praw majątkowych.
· Open Font Library kKolekcja fontów w domenie publicznej.

Powyższy artykuł zawiera zmodyfikowaną treść artykułu Robina Gooda „Gdzie znajdę darmowe zdjęcia i wizualizację na mojego bloga?”. W marcu 2016 roku artykuł został zaktualizowany przez Laurę Kindsyater.

"

Źródło info: www.techsoup.pl
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-10-05, 14:45   Zbiórka odpadów wielkogabarytowych [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak