PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
Zapraszamy na stronę Klastra NGO pow. Szczecineckiego. Najnowsze informacje o naszych oraz innych NGOs działaniach
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Działalność Rady Org. Pozarządowych w Szczecinku
Autor Wiadomość

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2017-01-08, 20:33   23.01.17r kolejne Świąteczne Spotkanie NGOs-JST [Cytuj]23 stycznia 2017 roku odbędzie się doroczne Świąteczne Spotkanie przedstawicieli Organizacji Pozarządowych i Instytucji Samorządowych powiatu szczecineckiego - jak co roku w sali konferencyjnej budynku Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku.

Zapraszamy Państwa organizację do współorganizowania zbliżającego się kolejnego dorocznego Świątecznego Spotkania przedstawicieli NGOs (ponieważ sala niezbyt duża: do 4, 5 osób z 1 organizacji) i przedstawicieli samorządów i i instytucji samorządowych miasta i powiatu szczecineckiego, które odbędzie się w poniedziałek 23 stycznia 2017 roku (początek o godzinie 16.00) w sali kameralnej ( I piętro ) w budynku Centrum Organizacji Pozarządowych, mieszczącego się przy ulicy 9 Maja 12 (obecnie: Bartoszewskiego 12) w Szczecinku.

Podczas Spotkania przewidujemy:

* Część odświętną:
Prezydium Rady przywita zebranych,
oddajemy głos przybyłym gościom,

następnie składamy sobie życzenia, dzielimy się opłatkiem,
częstujemy się przyniesionymi przez pozarządowców słodkościami,

*Część zapoznawczo - informacyjną :
każda z organizacji będzie mogła (dosłownie w kilku zdaniach) zaprezentować swoją organizację i powiedzieć coś od siebie.

Całemu Spotkaniu będzie towarzyszył zespół "Bell canto" powstały przy Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza" - śpiewaniem pięknych polskich kolęd wprawiając nas w świąteczny nastrój.

Podział prac przygotowawczych i zakupów (ok. 50 zł na organizację):

Grupa inicjatorów Spotkania:
Fundacja „Miłosierdzie i Wiedza” - przygotowanie sali, przygotowanie i rozniesienie zaproszeń; kawa, słodkości,
Klaster NGO Powiatu Szczecineckiego - rozniesienie zaproszeń; herbaty, kawa, cukier,
Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet - przygotowanie sali, rozniesienie zaproszeń; ciasta, jednorazowe talerzyki i łyżeczki,
Stowarzyszenie „Dzieci Wojny” - czekoladowe cukierki, ciastka
Caritas Parafii pw. Św. Rozalii - opłatki, czekoladowe cukierki, etc.
Fundacja MRS - ciasta, soki
Fundacja"Przyjaciele Języka Migowego" - owoce, ciasta
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów - owoce, ciasta
Polski Związek Niewidomych - ciasta
Stowarzyszenie GDL "Godzisław" - owoce, soki
Stowarzyszenie Fundusz "Tratwa" Szczecinek - czekoladowe cukierki i ciastka
Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Bratek” - ciasta, szklanki,...
Stowarzyszenie "Turowianki" - ciasta

Maximum do 15.12.2016r czekamy na Państwa deklaracje co do przystąpienia do współorganizowania naszej wspólnej imprezy (napiszcie w e-mailu lub przedzwońcie do nas i zadeklarujcie z czym przyjdziecie - jeszcze przydadzą się jakieś słodkości: soki/owoce + ciasto - to już Wasza inicjatywa, za kwotę ok. 50 zł od organizacji).

Dopiszemy wtedy jeszcze Waszą organizację na zaproszeniach dla JST jako współorganizatorów naszej Imprezy i jak zwykle poroznosimy zaproszenia do naszych instytucjonalnych gości.

Wystrojem sali i przygotowaniem stołów zajmiemy się od godz. 13.00 tego świątecznego dnia, stąd prosimy przynosić Wasze wiktuały właśnie od tej godziny.

Oczekując na odzew max. do 15 grudnia (2016r ;-] ),

Pozdrawiamy serdecznie!
Prezydium Rady Organizacji Pozarządowych w Szczecinku:
Krystyna Bratkowska

wraz z Członkami i Współpracownikami Klastra NGO Powiatu Szczecineckiego
i Stowarzyszenia "Dzieci Wojny" w Szczecinku

Czesława Grzesińska
wraz z Członkiniami Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Szczecinku

Mariusz Michalski
wraz z Wolontariuszami i Współpracownikami Fundacji „Miłosierdzie i Wiedza” w Szczecinku

ul. 9 Maja (obecnie W.Bartoszewskiego) 12/12,
78-400 Szczecinek

tel. 697-755-214

Strona www: www.organizacjeszczecinek
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2017-02-07, 17:46   23.01.17r: Spotkanie Świąteczne NGOs i JST [Cytuj]
Zgodnie z planami 23 stycznia 2017 roku odbyło się doroczne Świąteczne Spotkanie przedstawicieli Organizacji Pozarządowych i Instytucji Samorządowych powiatu szczecineckiego - jak co roku w sali konferencyjnej budynku Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku...

Zgodnie ze zwyczajem odbyła się część odświętna, podczas której członkowie Prezydium Rady przywitali licznie zebranych (jak zwykle zresztą ) przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli lokalnych instytucji samorządowych z Przewodniczącą Rady Powiatu Szczecineckiego panią Dorotą Chrzanowską oraz Wicestarostą panem Markiem Kotschy oraz przedstawicielką pana Posła na Sejm RP Radosława Lubczyka na czele, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.
Całemu Spotkaniu towarzyszył zespół "Bell canto" powstały przy Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza" - swoim kolędowo - poetyckim występem wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

W serdecznej i przyjaznej atmosferze składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy opłatkiem, śpiewaliśmy z zespołem "Bell Canto" kolędy,


a następnie raczyliśmy słodkimi wiktuałami, jakimi przygotowujący Spotkanie suto zastawili pięknie przystrojony świąteczny stół.


Spotkanie zakończyli członkowie Prezydium Rady pokrótce podsumowując naszą działalność - poczynając od zorganizowania poprzedniego styczniowego Świątecznego Spotkania, czy sierpniowego Dnia Pozarządowca, poprzez projekt szkoleniowo-doradczy dla przedstawicieli NGOs (w którym wzięło udział 19 NGOs z całego powiatu - głównie członków naszej Rady i prawie setka ich przedstawicieli), czy organizowanie spotkań roboczych ws. m.in. projektów programów współpracy UM Szczecinek i Starostwa Powiatowego w Szczecinku, po całoroczną działalność informacyjną: newsletter Punktu Informacyjnego Rady OP w Szczecinku oraz portal informacyjny organizacjeszczecinek.pl


Prezydium Rady przy organizacji całego spotkania pomagali przedstawiciele poniższych organizacji, za co serdecznie dziękujemy:

Fundacja „Miłosierdzie i Wiedza”,

Klaster NGO Powiatu Szczecineckiego,

Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet,

Stowarzyszenie „Dzieci Wojny”,

Caritas Parafii pw. Św. Rozalii,

Fundacja MRS,
Fundacja"Przyjaciele Języka Migowego",

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów,

Polski Związek Niewidomych,

GDL "Godzisław",

Fundacja "Nasz Drawień",

Stowarzyszenie Fundusz "Tratwa" Szczecinek,
Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Bratek”,

Stowarzyszenie "Z Przyjaciółmi Raźniej",

OGR "Tadmed",...

Współgospodarzom Spotkania za owocny wkład w przygotowanie Imprezy oraz naszym Gościom za przybycie

Pięknie Dziękujemy!

I do zobaczenia podczas kolejnego świętowania Bożego Narodzenia i zarazem Nowego Roku! :-)

Czesława Grzesińska
Krystyna Bratkowska
Mariusz Michalski
Prezydium Rady Organizacji Pozarządowych w Szczecinku

ul. 9 Maja 12/12, 78-401 Szczecinek 3, SP 11
Tel. 697 755 214
Strona www: www.organizacjeszczecinek.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2017-02-07, 18:05   13.02.2017r: Spotkanie wyborcze do Prezydium Rady NGOs [Cytuj]Witamy,
Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków naszej Rady Programowej Organizacji Pozarządowych w Szczecinku na spotkanie wyborcze do Prezydium naszej Rady, które odbędzie się w drugi poniedziałek lutego, 13.02.2017r, początek o godz. 17.00 w sali konferencyjnej (sala 11), I piętro, budynek Centrum NGO w Szczecinku, ul. 9 Maja (Bartoszewskiego - obecnie) 12.

Obok wyborów do Prezydium Rady NGO omówimy także nasze plany zorganizowania w miesiącu maju (najprawdopodobniej w Zamku) spotkania konferencyjno - dyskusyjnego NGOs z instytucjami JST, na którym przedstawimy im nasze potrzeby i uwagi do często zbyt późno ogłaszanych projektów Programów Współpracy JST-NGO oraz będziemy mogli pokrótce przedstawić nasze organizacje.
A wreszcie omówimy plany zorganizowania kolejnego Dnia Pozarządowca - tym razem w miesiącu czerwcu, który zamierzamy przeprowadzić zgodnie z uwagami 16 organizacji - współorganizatorów imprezy w sierpniu 2016r.

Serdecznie pozdrawiamy!

Czesława Grzesińska
Krystyna Bratkowska
Mariusz Michalski
Prezydium Rady Organizacji Pozarządowych w Szczecinku

ul. 9 Maja 12/12, 78-401 Szczecinek 3, SP 11
Tel. 697 755 214
Strona www: www.organizacjeszczecinek.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2017-02-20, 18:06   13.02.2017r Wybory i ustalenia Rady NGOw Szczecinku [Cytuj]Spotkanie sprawozdawczo - wyborcze członków Rady Organizacji Pozarządowych i przedstawicieli innych NGOs odbyło się zgodnie z planem w dniu 13.02.2017r.
Na spotkaniu pojawiło się 14 przedstawicieli 8 szczecineckich NGOs.

1. Omówiliśmy pokrótce na naszym spotkaniu sprawę dotychczasowego funkcjonowania naszej Rady Organizacji Pozarządowych w Szczecinku (przypominamy: w jej skład wchodzi obecnie 32 organizacji, tak z samego miasta Szczecinka, jak i z całego powiatu szczecineckiego) oraz przedstawiliśmy rezultaty działalności integracyjno-aktywizacyjnej naszego Prezydium.

Na którą składa się choćby całoroczne funkcjonowanie naszego Punktu Informacyjnego Rady NGOs w Szczecinku (mieszczącego się w siedzibie Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego (dawna 9 Maja) 12/12.

W którym udzielało informacji o i dla szczecineckich NGOs troje członków dotychczasowego Prezydium Rady (przypominamy: Mariusz Michalski, Czesława Grzesińska, Krystyna Bratkowska), wspierane przez grono fachowców - zatrudnianych w ramach projektów, czy działających w formie wolontariatu.

Obok tego prowadzimy portal szczecineckich organizacji pozarządowych organizacjeszczecinek.pl

Na którym zamieszczamy potrzebne naszym organizacjom informacje o aktualnych kursach, konkursach, zmianach w prawodawstwie - z jednej strony, z drugiej - informacje o bieżącej działalności stowarzyszeń czy fundacji z powiatu szczecineckiego.

W ramach naszej działalności przeprowadzaliśmy również na bieżąco konsultacje projektów programów współpracy NGOs z Miastem Szczecinek - poczynając, poprzez powiat Szczecinecki, czy woj. zachodniopomorskie, a na krajowych projektach ustaw dot. szeroko pojmowanego środowiska pozarządowców - kończąc.

Obok tego wreszcie do corocznego już kalendarza imprez i spotkań szczecineckich organizacji pozarządowych oraz zapraszanych przez nas przedstawicieli lokalnych samorządów, instytucji pomocowych, etc. oraz posłów z naszego powiatu weszło Świąteczne Spotkanie, organizowane przez nas co roku w styczniu.

2. Jednym z efektów naszej działalności było m.in. wpisanie do Programu Współpracy Miasta Szczecinek z NGOs planu organizowania dorocznej imprezy pn. Dzień Pozarządowca, mającej na celu prezentowanie szczecineckich organizacji szerokiemu gronu mieszkańców Szczecinka i powiatu szczecineckiego.

Ustaliliśmy także, że podamy do konsultacji ogółu organizacji z pow. szczecineckiego termin tegorocznego Dnia Pozarządowca, który wstępnie zaplanowaliśmy na niedzielę, 18.06.2017r, w godzinach: 12.00-17.00.
Miejsce - tak, jak w 2016 roku - na terenie parku miejskiego, przed Muszlą Koncertową.

3. A wreszcie uzgodniliśmy wspólnie, że w miesiącu maju (wstępnie : środa 17.05.2017r, w godz. 14.00-18.00, miejsce spotkania: szczecinecki Zamek) zorganizujemy konferencję z panelem dyskusyjnym, na którą zaproszeni zostaną przedstawiciele lokalnych samorządów, instytucji pomocowych, etc. oraz posłowie z naszego powiatu - podczas to którego spotkania przedstawimy tak sobie wzajem, jak i zaproszonym gościom dotychczasowy dorobek współorganizujących spotkanie fundacji, stowarzyszeń, etc.

Oraz omówimy palące problemy z jakimi borykają się nasze organizacje, przedstawimy propozycje mające na celu usprawnienie naszej współpracy i relacje NGO - JST, które to ustalenia i propozycje będą następnie mogły znaleźć odzwierciedlenie w projektach kolejnych Programów współpracy JST - NGO, czy może nawet będą przyczynkiem do zmian w ustawodawstwie lokalnym, czy ogólnokrajowym.

4. W dniu tym też odbyły się wybory do nowego Prezydium Rady.
Jednym z ważniejszych ustaleń Spotkania było również to, że w skład Rady wchodzą organizacje tak z miasta Szczecinek, jak i całego powiatu szczecineckiego.
A Prezydium będzie wybierane na 5 lat.
Pozostałe ustalenia, dotyczące funkcjonowania Rady i Prezydium nie uległy zmianie.

Do Prezydium Rady NGOs zgłoszone zostały lub zgłosiły się poniższe osoby, których nominacje spotkały się z aplauzem zebranych przedstawicieli 8 organizacji pozarządowych.

Bez głosu sprzeciwu lub wstrzymania się przyjęto więc na członków Prezydium Rady NGO poniższe osoby:

KRYSTYNA BRATKOWSKA - reprezentująca Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów O/Szczecinek

MIROSŁAWA JAWTOSZUK - reprezentująca Klaster NGO Powiatu Szczecineckiego w Szczecinku

KRYSTYNA KRZYŻANOWSKA - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Terenowe w Szczecinku

IRENA LISOWSKA - RENES - Fundacja MRS w Szczecinku

ELŻBIETA MADAJCZYK - Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Szczecinku

MARIUSZ MICHALSKI - Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza" w Szczecinku

IRENA SAKRAJDA - Polski Związek Niewidomych O/Szczecinek


Zapraszamy więc tak organizacje współtworzące naszą Radę, jak i chcące do naszej Rady przystąpić lub z nami współpracować, o zgłaszanie Waszego akcesu do współorganizowania w/w imprez oraz:

a) podania Waszej wizji spotkania majowego NGO-JST i czerwcowego Dnia Pozarządowca,

b) tematów do omówienia podczas majowego panelu dyskusyjnego,

c) innych Waszym zdaniem istotnych propozycji i pomysłów, mających na celu pogłębienie współpracy w naszym środowisku i poprawę usług świadczonych na rzecz loklanej społeczności.

Serdecznie Pozdrawiamy i do współpracy gorąco Zapraszamy!

Prezydium Rady Org. Pozarządowych w Szczecinku

Tel. 697 755 214

ul . W. Bartoszewskiego 12/12

78-400 Szczecinek

Strona www: organizacjeszczecinek.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2017-03-21, 18:26   24.03.17r, spotkanie organizacyjne NGOs w Centrum NGOs [Cytuj]Serdecznie zapraszamy członków i współpracowników naszej Rady Programowej Organizacji Pozarządowych w Szczecinku na robocze spotkanie organizacyjne dotyczące wspólnego zorganizowania dwóch imprez majowych, które odbędzie się w najbliższy piątek 24.03.2017r, początek godz. 15.00, sala 1 - siedziba PZN, Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku:

Jednym z efektów naszej działalności było wpisanie do Programu Współpracy Miasta Szczecinek z NGOs planu organizowania dorocznej imprezy pn. Dzień Pozarządowca, mającej na celu prezentowanie szczecineckich organizacji szerokiemu gronu mieszkańców Szczecinka i powiatu szczecineckiego.

Podczas spotkania ustalimy ostateczną datę przeprowadzenia tej imprezy, na dziś mamy kilka dat i miejsc do przedyskutowania: od ostatniego weekendu maja 2017r po trzecią niedzielę czerwca 18.06.2017r

Miejsce przeprowadzenia Dnia także pozostaje jeszcze do ustalenia.
Czas: wstępnie w godz. 12.00-17.00.

Ok. 20 NGO z powiatu szczecineckiego (na dziś zadeklarowało już uczestnictwo w obu imprezach 14 NGO ze Szczecinka i powiatu szczecineckiego) + koszalińsko-wałecki SZOWES, realizujący projekt wsparcia NGO i podmiotów ES na terenie m.in. powiatu szczecineckiego, będzie mogło na stanowiskach pod namiotami prezentować swoją działalność odwiedzającym nasze namioty, a na scenie nasze zespoły uprzyjemniać będą czas nam i gościom.

A wreszcie uzgodnimy wspólnie, kiedy i gdzie w miesiącu maju (wstępnie : środa 17.05.2017r, w godz. 14.00-18.00, miejsce spotkania: szczecinecki Zamek) zorganizujemy konferencję z panelem dyskusyjnym, na którą zaproszeni zostaną przedstawiciele lokalnych samorządów, instytucji pomocowych, etc. oraz posłowie z naszego powiatu - podczas to którego spotkania przedstawimy tak sobie wzajem, jak i zaproszonym gościom dotychczasowy dorobek współorganizujących spotkanie fundacji, stowarzyszeń, etc.

Oraz omówimy palące problemy z jakimi borykają się nasze organizacje, przedstawimy propozycje mające na celu usprawnienie naszej współpracy i relacje NGO - JST, które to ustalenia i propozycje będą następnie mogły znaleźć odzwierciedlenie w projektach kolejnych Programów współpracy JST - NGO, czy może nawet będą przyczynkiem do zmian w ustawodawstwie lokalnym, czy ogólnokrajowym.

Kwestia tych imprez - co do daty, miejsca i przebiegu jest jeszcze w trakcie ustaleń - uzależniona od środków finansowych jakimi grupa inicjatywna będzie dysponować.

Zapraszamy więc chcących współorganizować obie imprezy na nasze spotkanie do Centum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, do siedziby PZN, sala nr 1 (parter budynku Centrum, ul. W. Bartoszewskiego 12/1 - dawna 9 Maja 12/1, deptak), które odbędzie się w najbliższy pątek 24.03.2017r, początek godz. 15.00.

KRYSTYNA BRATKOWSKA - reprezentująca Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów O/Szczecinek
MIROSŁAWA JAWTOSZUK - reprezentująca Klaster NGO Powiatu Szczecineckiego w Szczecinku
KRYSTYNA KRZYŻANOWSKA - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Terenowe w Szczecinku
IRENA LISOWSKA - RENES - Fundacja MRS w Szczecinku
ELŻBIETA MADAJCZYK - Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Szczecinku
MARIUSZ MICHALSKI - Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza" w Szczecinku
IRENA SAKRAJDA - Polski Związek Niewidomych O/Szczecinek
Prezydium Rady Organizacji Pozarządowych w Szczecinku

ul. W. Bartoszewskiego 12/12, 78-401 Szczecinek 3, SP 11
Tel. 697 755 214
Strona www: www.organizacjeszczecinek.pl
E-mail: rada_szczecinek@o2.pl

Źródło info: www.organizacjeszczecinek.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2017-04-01, 23:54   Prezydium Rady NGO w Szczecinku zaprasza NGOs [Cytuj]Przypominamy o naszych dwóch imprezach, które przy współpracy ze szczecineckim SAPiK-iem i koszalińsko-wałeckimi instytucjami realizującymi projekt SZOWES planujemy zorganizować dla NGO pow. szczecineckiego w okresie przedwakacyjnym...

Czekamy więc na zgłoszenia Państwa organizacji maximum do 10.04.2017r, godz. 18.00 - telefonicznie
(697 755 214), pod naszym adresem e-mailowym: rada_szczecinek@o2.pl
lub osobiście do naszego Punktu Informacyjnego: Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, siedziba Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza" (II piętro budynku Centrum, ul. W. Bartoszewskiego 12/12 - dawna 9 Maja, deptak), przyjmujemy w godz. 12.00-18.00, od wtorku do piątku.

Poniżej pokrótce harmonogramy imprez z tematyką działań:
1. Środa, 17.05.2017r, w godz. 14.00-19.00, miejsce spotkania: szczecinecki Zamek:
Konferencja nt. współpracy NGO - JST i instytucjami rządowymi z panelem dyskusyjnym.
Na którą zaproszeni zostaną przedstawiciele lokalnych samorządów, instytucji pomocowych, etc. oraz posłowie z naszego powiatu - podczas to którego spotkania przedstawimy tak sobie wzajem, jak i zaproszonym gościom dotychczasowy dorobek współorganizujących spotkanie fundacji, stowarzyszeń, etc.
- Wprowadzenie do konferencji będzie stanowić półgodzinny wykład prowadzącego spotkanie gościa, zaproszonego przez nasze Prezydium i współorganizatora konferencji - koszalińską Fundację Nauka dla Środowiska, realizującą SZOWES na naszym terenie z wałeckim Urzędem Miasta Wałcz (więcej info poniżej) nt. współpracy międzysektorowej (dobre praktyki na terenie kraju, przykłady współpracy, etc.);
- Następnie mamy ok. 1.5 godziny na przedstawienie biorących udział w spotkaniu organizacji (w trwających 4-5 minut wystąpieniach przedstawicieli lub prezentacjach audiowizualnych);
- Przerwa kawowa;
- 2h na panel dyskusyjny: omówimy palące problemy z jakimi borykają się nasze organizacje, przedstawimy propozycje mające na celu usprawnienie naszej współpracy i relacje NGO - JST, które to ustalenia i propozycje będą następnie mogły znaleźć odzwierciedlenie w projektach kolejnych Programów współpracy JST - NGO, czy może nawet będą przyczynkiem do zmian w ustawodawstwie lokalnym, czy ogólnokrajowym.
Sprawy, które już do nas napłynęły:
- przyszłość szczecineckiego Centrum NGO: kiedy remont całego budynku lub przynajmniej sali konferencyjnej Centrum z jej wyposażeniem,
- wysokość opłat za lokale, najmowane przez nasze organizacje (czy możliwe będzie obniżenie do symbolicznego 1zł lub nieodpłatnego użytkowania - poprzez odpowiednie dokonanie zmian w ustawodawstwie krajowym lub w lokalnych programach współpracy),
- sprawy zatrudniania osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych w organizacjach pozarządowych (kwestia niepełnych dofinansowań ze środków PUP oraz PFRON i czy ewentualnie dałoby się te dofinansowania realizować na zasadach zaliczkowania),
- zdrowie osób niepełnosprawnych:
* dofinansowania do zakupu sprzętu, wyjazdy do sanatorium, etc. - współpraca z PCPR,
* szczecinecki ODO - zaawansowanie porozumienia władz szpitala w Szczecinku i ODO w celu uzyskania pokrywanych ze środków NFZ bezpłatnych badań rezonansem magnetycznym dla chorych i ubogich mieszkańców Szczecinka i okolic,
- sprawa świetlic opiekuńczo-wychowawczych - co z dopłatami z MOPSów/GOPSów do wyżywienia dzieci świetlicowych?
- zapytania głównie do posłów na Sejm RP:
* kwestie powyżej i
* wsparcie ubogich Polaków na wschodzie,
* tvp.pl - dostępna poza granicami Polski,
* żywność dla ubogich, możliwe rozwiązania akceptowalne przez NGOs?
* możliwość wsparcia zadłużonych rodzin, zajmujących mieszkania komunalne lub spółdzielcze: zamiast komornika i eksmisji może propozycja odrobienia zadłużenia poprzez prace (interwencyjne?) na rzecz gminy/ spółdzielni?...
* ...
...
Czekamy na ewentualne Wasze zapytania/propozycje, które będą mogły być poruszane na naszym spotkaniu,
a które załączymy do naszych oficjalnych zaproszeń, jakie po 10 kwietnia wraz z życzeniami świątecznymi rozniesiemy/ roześlemy do burmistrzów/ wójtów pow. szczecineckiego , naszych posłów oraz dyrektorów lokalnych MOPS, GOPS, PCPR i PUP oraz SAPiK.


2. Sobota, 03.06.2017r, w godz. ok. 11.00-16.00, miejsce imprezy: szczecinecki park miejski przed Muszlą Koncertową,
"Dzień Pozarządowca", impreza promocyjno - rekreacyjna, o charakterze rodzinnego pikniku.
Ok. 20 NGO z powiatu szczecineckiego (na dziś zadeklarowało już uczestnictwo w obu imprezach 16 NGO ze Szczecinka i powiatu szczecineckiego) + koszalińsko-wałecki SZOWES, realizujący projekt wsparcia NGO i podmiotów ES na terenie m.in. powiatu szczecineckiego, będzie mogło na stanowiskach pod namiotami prezentować swoją działalność odwiedzającym nasze namioty, a na scenie nasze zespoły uprzyjemniać będą czas nam i gościom.
Nasz Dzień Pozarządowca będzie współorganizowany przez organizacje przy współpracy z SAPiK-iem.
SAPiK w tym dniu będzie organizował różnorodne atrakcje z okazji Dnia Dziecka - tak na Muszli, jak i na terenie parku.


Nie przewidujemy żadnych zbiórek na rzecz jakiejkolwiek organizacji czy szczytnej sprawy - tak wspólnie, czy osobno pod namiotem na własne potrzeby (takie postanowienie Prezydium Rady - po burzliwej dyskusji podczas ostatniego spotkania roboczego ;-I ).
Za to mile widziany wkład rzeczowy w pulę nagród dla dzieciaków i młodzieży, jakie będą stanowić wygrane w naszym konkursie wiedzy o organizacjach biorących udział w naszym Dniu Pozarządowca (maskotki, słodycze, różne drobiazgi przydatne młodzieży, może kilka organizacji kobiecych upiecze ciasta - np. po 2 kawałki dobrego ciasta byłoby nagrodą w konkursie, etc.). Dobrze by było żeby każda organizacja miała na swoim stoisku ulotki o swojej działalności.Wasza inicjatywa mile widziana.
Organizatorami konkursu: Fundacja "MiW" i Fundusz Tratwa Szczecinek.KRYSTYNA BRATKOWSKA - reprezentująca Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów O/Szczecinek
MIROSŁAWA JAWTOSZUK - reprezentująca Klaster NGO Powiatu Szczecineckiego w Szczecinku
KRYSTYNA KRZYŻANOWSKA - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Terenowe w Szczecinku
IRENA LISOWSKA - RENES - Fundacja MRS w Szczecinku
ELŻBIETA MADAJCZYK - Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Szczecinku
MARIUSZ MICHALSKI - Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza" w Szczecinku
IRENA SAKRAJDA - Polski Związek Niewidomych O/Szczecinek
Prezydium Rady Organizacji Pozarządowych w Szczecinku

ul. W. Bartoszewskiego 12/12, 78-401 Szczecinek 3, SP 11
Tel. 697 755 214
Strona www: www.organizacjeszczecinek.pl
E-mail: rada_szczecinek@o2.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2017-04-14, 17:10   Wielkanocne Życzenia i ... spotkanie majowe NGO-JST i posłów [Cytuj]Z okazji Świąt Wielkiej Nocy

WSZYSTKIM INTERNAUTOM

na czele z

Członkami, Członkiniami, Wolontariuszami i Współpracownikami

ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH POWIATU SZCZECINECKIEGO

serdeczne życzenia

aby Zmartwychwstały Chrystus

wnosił w codzienne życie pokój, radość i nadzieję

oraz hojnie błogosławił na każdy dzień

składa

Prezydium Rady Organizacji Pozarządowych w Szczecinku:

KRYSTYNA BRATKOWSKA z Polskim Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów O/Szczecinek
MIROSŁAWA JAWTOSZUK z Klastrem NGO Powiatu Szczecineckiego w Szczecinku
KRYSTYNA KRZYŻANOWSKA z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Koło Terenowe Pomocy Dzieciom z Niepełną Sprawnością Ruchową i Po Wypadkach Drogowych w Szczecinku
IRENA LISOWSKA - RENES z Fundacją MRS w Szczecinku
ELŻBIETA MADAJCZYK ze Stowarzyszeniem Aktywnych Kobiet w Szczecinku
MARIUSZ MICHALSKI z Fundacją "Miłosierdzie i Wiedza" w Szczecinku
IRENA SAKRAJDA z Polskim Związkiem Niewidomych O/Szczecinek

z

Fundacją Nauka dla Środowiska w Koszalinie (SZOWES)

oraz

Zarządami i Współpracownikami Organizacji Powiatu Szczecineckiego:

Caritas przy parafii pw. Św. Rozalii w Szczecinku

Fundacji „Nasz Drawień”

Fundacji Inicjatyw Społecznych FIS w Szczecinku

Funduszu „Tratwa” Szczecinek

Stowarzyszenia Grupa Działań Lokalnych „Godzisław”

Stowarzyszenia Klub Abstynenta „Bratek” w Szczecinku

Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Razem” w Szczecinku

Stowarzyszenia „Siła Młodych Wilków” w Wilczych Laskach

Stowarzyszenia „Turowianki”
Zarazem serdecznie zapraszamy

Przedstawicieli Organizacji Powiatu Szczecineckiego

(średnio 2, 3 osoby z NGO) na Konferencję z panelem dyskusyjnym,

jaka ma się odbyć w dniu 17 maja 2017 roku, w godzinach: 14.00-19.00,

w Sali Konferencyjnej szczecineckiego CK „ZAMEK”Harmonogram Konferencji z panelem dyskusyjnym na temat współpracy NGO - JST i instytucji rządowych
środa, 17.05.2017r, w godz. 14.00-19.00, miejsce spotkania: szczecineckie CK „Zamek”


14.00-14.30: Wprowadzenie do konferencji: półgodzinny wykład prowadzącego spotkanie gościa, zaproszonego przez Prezydium Rady Programowej Organizacji Pozarządowych w Szczecinku i współorganizatora konferencji - koszalińską Fundację Nauka dla Środowiska, realizującą SZOWES na terenie m.in. powiatu szczecineckiego z Urzędem Miasta Wałcz, nt. współpracy międzysektorowej (dobre praktyki na terenie kraju, przykłady współpracy, etc.).

14.30-16.00: współorganizujące Spotkanie fundacje i stowarzyszenia zebranym przybliżają swoją działalność w trwających 4-5 minut wystąpieniach przedstawicieli NGO lub prezentacjach audiowizualnych.


16.00-16.30:przerwa kawowa

16.30-19.00: panel dyskusyjny:
- Na początek dajemy zaproszonym gościom czas na krótkie wypowiedzi na temat współpracy międzysektorowej.
- Następnie omówimy palące problemy z jakimi borykają się nasze organizacje, przedstawimy propozycje mające na celu usprawnienie naszej współpracy i relacji NGO – JST i instytucji rządowych, które to ustalenia i propozycje będą następnie mogły znaleźć odzwierciedlenie w projektach kolejnych Programów współpracy JST - NGO, czy może nawet będą przyczynkiem do zmian w ustawodawstwie lokalnym, czy ogólnokrajowym.
Sprawy, które już do nas napłynęły:
- przyszłość szczecineckiego Centrum NGO: Kiedy remont całego budynku lub przynajmniej sali konferencyjnej Centrum z jej wyposażeniem i co potem?
- wysokość opłat za lokale, najmowane przez nasze organizacje (czy możliwe będzie obniżenie do symbolicznego 1 zł lub nieodpłatnego użytkowania - poprzez odpowiednie dokonanie zmian w ustawodawstwie krajowym lub w lokalnych programach współpracy),
- sprawy zatrudniania osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych w organizacjach pozarządowych (kwestia niepełnych dofinansowań ze środków PUP oraz PFRON i czy ewentualnie dałoby się te dofinansowania realizować na zasadach zaliczkowania),
- zdrowie osób niepełnosprawnych:
* dofinansowania do zakupu sprzętu, wyjazdy do sanatorium, etc. - współpraca z PCPR,
* szczecinecki ODO - zaawansowanie porozumienia władz szpitala w Szczecinku i ODO w celu uzyskania pokrywanych ze środków NFZ bezpłatnych badań rezonansem magnetycznym, czy aparaturą USG, dla chorych i ubogich mieszkańców Szczecinka i okolic,
- sprawa świetlic opiekuńczo-wychowawczych - co z dopłatami z MOPSów/ GOPSów do wyżywienia dzieci świetlicowych?
- zapytania głównie do posłów na Sejm RP:
* kwestie powyżej i
* wsparcie ubogich Polaków na wschodzie,
* tvp.pl - dostępna poza granicami Polski,
* żywność dla ubogich, możliwe rozwiązania akceptowalne przez NGOs?
* możliwość wsparcia zadłużonych rodzin, zajmujących mieszkania komunalne lub spółdzielcze: zamiast komornika i eksmisji może propozycja odrobienia zadłużenia poprzez prace (interwencyjne?) na rzecz gminy/ spółdzielni?...
Powyższa lista nie stanowi spisu wszystkich problemów, jakie chcemy poruszyć, jednak stanowi ogólny zarys tematyki debaty.

19.00 Prezydium Rady NGOs w Szczecinku zamyka Spotkanie.


Prezydium Rady Organizacji Pozarządowych w Szczecinku:
KRYSTYNA BRATKOWSKA
MIROSŁAWA JAWTOSZUK
KRYSTYNA KRZYŻANOWSKA
IRENA LISOWSKA - RENES
ELŻBIETA MADAJCZYK
MARIUSZ MICHALSKI
IRENA SAKRAJDA

Punkt Informacyjny Rady NGO w Szczecinku
Ul. W. Bartoszewskiego 12/12
Czynny: 12.00-18.00, od wtorku do piątku
Tel. 697 755 214
Strona www: organizacjeszczecinek.pl
E-mail: rada_szczecinek@o2.pl


Infomacja własna,

źródło fotografii: CK Zamek

170517ListdoNGO.doc
Pobierz Plik ściągnięto 99 raz(y) 48,5 KB

_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2017-05-06, 21:24   15.05.17 spotkanie robocze NGO, 17.05.17: w Zamku NGO-JST [Cytuj]
Serdecznie zapraszamy

Przedstawicieli Organizacji Powiatu Szczecineckiego

(średnio 2, 3 osoby z NGO) na Konferencję z panelem dyskusyjnym,

jaka ma się odbyć w dniu 17 maja 2017 roku, w godzinach: 14.00-19.00,

w Sali Konferencyjnej szczecineckiego CK „ZAMEK”
Prezydium Rady Organizacji Pozarządowych w Szczecinku:

KRYSTYNA BRATKOWSKA z Polskim Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów O/Szczecinek

MIROSŁAWA JAWTOSZUK z Klastrem NGO Powiatu Szczecineckiego w Szczecinku

KRYSTYNA KRZYŻANOWSKA z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Koło Terenowe Pomocy Dzieciom z Niepełną Sprawnością Ruchową i Po Wypadkach Drogowych w Szczecinku

IRENA LISOWSKA - RENES z Fundacją MRS w Szczecinku

ELŻBIETA MADAJCZYK ze Stowarzyszeniem Aktywnych Kobiet w Szczecinku

MARIUSZ MICHALSKI z Fundacją "Miłosierdzie i Wiedza" w Szczecinku

IRENA SAKRAJDA z Polskim Związkiem Niewidomych O/Szczecinek

z

Fundacją Nauka dla Środowiska w Koszalinie (SZOWES)

oraz

Zarządami i Współpracownikami Organizacji Powiatu Szczecineckiego:

Caritas przy parafii pw. Św. Rozalii w Szczecinku

Fundacji „Nasz Drawień”

Fundacji Inicjatyw Społecznych FIS w Szczecinku

Funduszu „Tratwa” Szczecinek

Stowarzyszenia Grupa Działań Lokalnych „Godzisław”

Stowarzyszenia Klub Abstynenta „Bratek” w Szczecinku

Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Razem” w Szczecinku

Stowarzyszenia „Siła Młodych Wilków” w Wilczych Laskach

Stowarzyszenia „Turowianki”


Jednocześnie zapraszamy NGOs do Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku
(ul. W. Bartoszewskiego 12, sala kameralna 11)
na spotkanie robocze dot. w/w konferencji oraz planów remontowych budynku Centrum
na poniedziałek 15.05.17r godz. 16.00Harmonogram Konferencji z panelem dyskusyjnym na temat współpracy NGO - JST i instytucji rządowych
środa, 17.05.2017r, w godz. 14.00-19.00, miejsce spotkania: szczecineckie CK „Zamek”


14.00 - 14.30: Półgodzinny wykład prowadzącego spotkanie gościa Wojciecha Kraszewskiego z Białogardu, zaproszonego przez Prezydium Rady Programowej Organizacji Pozarządowych w Szczecinku i współorganizatora konferencji - koszalińską Fundację Nauka dla Środowiska, realizującą SZOWES na terenie m.in. powiatu szczecineckiego z Urzędem Miasta Wałcz, nt. współpracy międzysektorowej (dobre praktyki na terenie kraju, przykłady współpracy, etc.).
Pan Wojciech Kraszewski- Szkoleniowiec, trener, specjalista ds. rozwoju rynku. Specjalista w dziedzinie profesjonalnej obsługi klienta. Czynny audytor jakości obsługi. Doradca i rzecznik organizacji pozarządowych. Wiceprezes Pozarządowego Centrum Rozwoju Społecznego, Społecznego Instytutu Obywatelskiego Obywatele dla Regionu oraz Komandor Młodzieżowego Klubu Regatowego Tramp w Mielnie.


14.30-16.00: współorganizujące Spotkanie fundacje i stowarzyszenia zebranym przybliżają swoją działalność w trwających 4-5 minut wystąpieniach przedstawicieli NGO lub prezentacjach audiowizualnych.

15.50-16.00 Najnowsze ustalenia(!): Występ 7-osobowego zespołu "Bell Canto" - który składa się z członków różnych organizacji pozarządowych pow. szczecineckiego - działającego pod egidą fundacji "Miłosierdzie i Wiedza": jako dobry przykład współpracy i integracji organizacji działających w ramach Rady NGO Pow. Szczecineckiego

16.00-16.30:przerwa kawowa

16.30-19.00: panel dyskusyjny:
- Na początek dajemy zaproszonym gościom czas na krótkie wypowiedzi na temat współpracy międzysektorowej.
- Następnie omówimy palące problemy z jakimi borykają się nasze organizacje, przedstawimy propozycje mające na celu usprawnienie naszej współpracy i relacji NGO – JST i instytucji rządowych, które to ustalenia i propozycje będą następnie mogły znaleźć odzwierciedlenie w projektach kolejnych Programów współpracy JST - NGO, czy może nawet będą przyczynkiem do zmian w ustawodawstwie lokalnym, czy ogólnokrajowym.
Sprawy, które już do nas napłynęły:
- przyszłość szczecineckiego Centrum NGO: Kiedy remont całego budynku lub przynajmniej sali konferencyjnej Centrum z jej wyposażeniem i co potem?
- wysokość opłat za lokale, najmowane przez nasze organizacje (czy możliwe będzie obniżenie do symbolicznego 1 zł lub nieodpłatnego użytkowania - poprzez odpowiednie dokonanie zmian w ustawodawstwie krajowym lub w lokalnych programach współpracy),
- sprawy zatrudniania osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych w organizacjach pozarządowych (kwestia niepełnych dofinansowań ze środków PUP oraz PFRON i czy ewentualnie dałoby się te dofinansowania realizować na zasadach zaliczkowania),
- zdrowie osób niepełnosprawnych:
* dofinansowania do zakupu sprzętu, wyjazdy do sanatorium, etc. - współpraca z PCPR,
* szczecinecki ODO - zaawansowanie porozumienia władz szpitala w Szczecinku i ODO w celu uzyskania pokrywanych ze środków NFZ bezpłatnych badań rezonansem magnetycznym, czy aparaturą USG, dla chorych i ubogich mieszkańców Szczecinka i okolic,
- sprawa świetlic opiekuńczo-wychowawczych - co z dopłatami z MOPSów/ GOPSów do wyżywienia dzieci świetlicowych?
- zapytania głównie do posłów na Sejm RP:
* kwestie powyżej i
* wsparcie ubogich Polaków na wschodzie,
* tvp.pl - dostępna poza granicami Polski,
* żywność dla ubogich, możliwe rozwiązania akceptowalne przez NGOs?
* możliwość wsparcia zadłużonych rodzin, zajmujących mieszkania komunalne lub spółdzielcze: zamiast komornika i eksmisji może propozycja odrobienia zadłużenia poprzez prace (interwencyjne?) na rzecz gminy/ spółdzielni?...
Powyższa lista nie stanowi spisu wszystkich problemów, jakie chcemy poruszyć, jednak stanowi ogólny zarys tematyki debaty.

19.00 Prezydium Rady NGOs w Szczecinku zamyka Spotkanie.Prezydium Rady Organizacji Pozarządowych w Szczecinku:

KRYSTYNA BRATKOWSKA

MIROSŁAWA JAWTOSZUK

KRYSTYNA KRZYŻANOWSKA

IRENA LISOWSKA - RENES

ELŻBIETA MADAJCZYK

MARIUSZ MICHALSKI

IRENA SAKRAJDA

Punkt Informacyjny Rady NGO w Szczecinku
Ul. W. Bartoszewskiego 12/12
Czynny: 12.00-18.00, od wtorku do piątku
Tel. 697 755 214
Strona www: organizacjeszczecinek.pl
E-mail: rada_szczecinek@o2.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">


Infomacja: www.organizacjeszczecinek.pl

źródło fotografii:
CK Zamek
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-06-08, 14:24   Odzież dla potrzebujących [Cytuj]

Pani Mirosława Jawtoszuk przekazała odzież przygotowaną przez swojego sąsiada.
Posiadamy:
-swetry
-spodnie
-koszulke
Osoby potrzebujące zapraszamy do naszego biura od wtorku do piątku w godz.12-18
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-10-19, 16:13   Renowacja Kościoła w Drawieniu [Cytuj]

W dniu 16 października 2017 r. Wójt Gminy Szczecinek podpisał umowę z ks. Kazimierzem Gierszewskim, reprezentującym Parafię Rzymskokatolicką pw. Św. Stanisława B. M. w Gwdzie Wielkiej, na sfinansowanie prac zabezpieczających przy Kościele filialnym w Drawieniu.

Na podstawie § 13 uchwały Nr XLI/422/2017 Rady Gminy Szczecinek z dnia 11 maja 2017 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na sfinansowanie prac zabezpieczających przy zabytkach znajdujących się na terenie gminy Szczecinek z budżetu Gminy Szczecinek została udzielona Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława B. M. w Gwdzie Wielkiej dotacja w wysokości 40.000,00 zł, przeznaczona na pokrycie kosztów zadania pn. remont elewacji kościoła filialnego p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Drawieniu - zabytek wpisany do rejestru zabytków pod nr 330.

Beneficjent oświadczył, że całkowity koszt realizacji tego zadania wyniesie 120.047,58 zł. Jest to pierwsze tego typu dofinansowanie z budżetu Gminy Szczecinek.Ponadto Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach budżetu na 2017 rok udzielił Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława B. M. w Gwdzie Wielkiej dotacji w wysokości 30.000,00 zł, przeznaczonej na pokrycie kosztów zadania pn. Drawień, kościół filialny p.w. Matki Boskiej Różańcowej (XVII w.): konserwacja elewacji północno-zachodniej kościoła oraz elewacji wieży wraz z pokryciem dachowym.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-10-31, 15:42   Szkolne Koła Caritas [Cytuj]

"Być dobrym jak chleb" - pod takim hasłem na dniu formacyjnym, który odbędzie się w dniach 28.10, 4.11. oraz 18.11.2017 w Koszalinie spotkają się wolontariusze Szkolnych Kół Caritas.

Poprowadzą je opiekunowie kół, którzy podzielą się doświadczeniami i wiedzą, jaką zdobyli, organizując akcje na swoim terenie. Przybędą też goście z Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty".

Podczas jesiennych spotkań młodzi wolontariusze Caritas dowiedzą się, jak przeprowadzać akcje nie tylko w swojej szkole, parafii, mieście, ale też jak pomagać na odległość.
ZAPRASZAMY
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-02, 13:39   Studia dla najmłodszych [Cytuj]

Przed niespełna dwoma tygodniami uroczyste „Gaudeamus" odśpiewali studenci Zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej, a w minioną sobotę (28.10), to samo uczynili ich młodsi koledzy z Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży.

Warto przypomnieć, iż pomysł utworzenia KUDiM zrodził się przed rokiem z inicjatywy Politechniki Koszalińskiej i Spółki Kronospan Szczecinek. Przedsięwzięcie od samego początku wsparli Powiat Szczecinecki i Miasto Szczecinek. Ideą projektu jest zainteresowane dzieci przedmiotami ścisłymi i technicznymi. Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych Politechniki Koszalińskiej, mają przybliżyć dzieciom świat przedmiotów, takich jak: matematyka, fizyka, chemia i wpłynąć w konsekwencji, na ich przyszłe wybory dotyczące kierunku studiów.

W inauguracji uczestniczyło ponad 250 małych studentów. Każdy z nich z dumą wypowiedział słowa przysięgi i odebrał swój pierwszy indeks. Nie mogło również zabraknąć specjalnych upominków.

W uroczystości wzięli udział m.in. burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, dyrektor wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym Zofia Kosicka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego Piotr Rozmus, ks. Zbigniew Woźniak, a także władze Politechniki Koszalińskiej - prorektor ds. studenckich prof. Tomasz Królikowski i prodziekan zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego dr. Sławomir Bednarowicz, członek zarządu firmy Kronospan Joanna Jodłowska oraz przedstawiciele firm i przedsiębiorstw będących partnerami zarówno Kronospanu, jak i Politechniki Koszalińskiej.

Powołanie do życia Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu sponsorów tj.: ABI, Spin, Global Technik, ZUM, WURTH, Proton, Dalbet, Terbud, Górny, Stylbud, Securitas, Straschu, Lapp Polska, RATO, NCH, GP Technika, Geka, Stol-tap, Grześkowiak, CTS Semikon, SEW, Afcona, Pilgaz, Elektro Bud, którzy z rąk członka zarządu firmy Kronospan Joanny Jodłowskiej odebrali podziękowania i okolicznościowe statuetki.

Na zakończenie młodzi studenci wysłuchali pierwszego wykładu na temat odnawialnych źródeł energii.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-02, 13:49   Zapisy na Uniwersytet Dzieci i Młodzieży [Cytuj]

Jak zachęcić dzieci i młodzież do odkrywania świata i zdobywania wiedzy? Można na przykład zapisać naszą pociechę na studia. Okazuje się, że studiować można już od najmłodszych lat, a umożliwia to Firma Kronospan i Politechnika Koszalińska, w ramach której już od zeszłego roku w Szczecinku działa Uniwersytet Dzieci i Młodzieży. Rekrutacja trwa i są jeszcze wolne miejsca. Pierwszy wykład odbędzie się już 28 października.

Na Uniwersytecie Dzieci i Młodzieży naukowcy i wykładowcy prowadzą fascynujące zajęcia, pełne eksperymentów, twórczej zabawy i ciekawostek z różnych dziedzin nauki. Młodzi studenci w trakcie wykładów i warsztatów doświadczają i aktywnie uczestniczą w zajęciach, a dzięki temu przyswajają i zapamiętują mnóstwo ciekawych informacji. Wiedza przekazywana jest w przystępny i obrazowy sposób, tak aby dzieci mogły zrozumieć wiele zagadnień, a następnie wykorzystywać je w praktyce.

W zeszłym roku, w zajęciach w ramach Uniwersytetu uczestniczyło 250 dzieci. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Wyciągając wnioski z pierwszego roku działalności, podjęto decyzję o stworzeniu dwóch grup: dzieci z klas I – V oraz młodzież z klas VI – VIII i gimnazjum. Każda grupa będzie liczyła po 250 osób. Zajęcia będą odbywały się na terenie Kronospan Design Center w Szczecinku. W tym roku zaplanowanych jest 5 wykładów w semestrze oraz dodatkowe warsztaty dla chętnych.

Rekrutacja nadal trwa, można się zapisywać online: http://kudim.tu.koszalin....cja-szczecinek. Opłata za semestr to 25 zł!

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do przeżycia niezwykłej przygody z nauką!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-02, 15:39   Formacja w Szkolnych Kołach Caritas [Cytuj]

W sobotę 28.10 do Szkoły Katolickiej w Koszalinie wraz z opiekunami zjechało się ponad 200 wolontariuszy ze szkół podstawowych z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na Dni Formacyjne dla Szkolnych Kół Caritas. Uczniowie wzięli udział w dwóch blokach warsztatowych, dzięki, którym poznali nowe narzędzia przydatne podczas pracy w swoich szkołach.W pierwszej turze Dni Formacyjnych do Koszalina przyjechali uczniowie m.in.: ze Słupska, Drzonowa, Koszalina, Głobina, Łekna, Sławna i Szczecinka, aby wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez animatorów.

Gościem tego dnia był ks. Tomasz Roda-dyrektor diecezjalnej Caritas, który zachęcił młodych do włączenia się w projekt Betlejem, czyli pracę na rzecz sierocińca prowadzonego przez siostry elżbietanki właśnie w Betlejem.

Wolontariusze mieli okazję uczestniczyć w dwóch blokach warsztatowych. Pierwszy z nich poprowadziła siostra Nikodema oraz wolontariusze z Hospicjum im. bpa Cz. Domina w Darłowie. Animatorzy tego bloku szkoleniowego pomagali odkryć siłę i potencjał, które znajdują się członkach SKC.

Drugi blok warsztatowy poprowadziła Kasandra Żmuda-maturzystka z Koszalina. Podzieliła się swoim wieloletnim doświadczeniem wolontariatu w Szkolnym Kole Caritas. Pod jej okiem uczniowie stworzyli m.in. dekalog dobrego wolontariusza a także projekty nowych akcji, które mogliby podjąć podczas roku szkolnego. Młodzi wykazali się również zdolnościami plastycznymi projektując plakat oraz komiks o czynieniu dobra.

Mszą Świętą, której przewodniczył dyrektor darłowskiego hospicjum - ks. Krzysztof Sendecki, zakończyło się spotkanie dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs. 10 szczęśliwców otrzymało upominki, dzięki którym będą mogli jeszcze bardziej szerzyć dobro.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-08, 15:12   Lider Zachodniopomorski [Cytuj]

Jesteś z Pomorza Zachodniego i chcesz coś zmienić w swoim bliskim otoczeniu? Pracować w grupie? Działać? Poznawać nowych ludzi? A może jesteś na dobrej drodze, ale z chęcią dowiesz się czegoś nowego i spotkasz z ekspertami? Jeśli coś mówi Ci, że tak - chcę być aktywny/a, realizować projekty społeczne na rzecz rówieśników i innych grup, chcę wprowadzać małe i wielkie zmiany w mojej miejscowości, w szkole, samorządzie uczniowskim – to właśnie na Ciebie czekamy! ,,Lider Zachodniopomorski” zaprasza młode osoby w wieku 17-22 lata, które chcą przeżyć kilkumiesięczną przygodę!

,,Lider Zachodniopomorski” to szansa na naukę, działanie i zarazem zbudowanie ciekawego CV, które przyda się w przyszłości. Chcemy Ci w tym pomóc. Dlatego podczas warsztatów odwiedzi nas profesjonalny fotograf, który zrobi każdemu uczestnikowi zdjęcie indywidualne i podczas pracy warsztatowej.Czego możesz się spodziewać podczas ,,Lidera Zachodniopomorskiego”

- praktycznej wiedzy przekazywanej przez ekspertów podczas warsztatów,

- spotkania rówieśników z różnych miejscowości, z którymi podzielisz się swoim doświadczeniem,

- szansy na zastanowienie się nad swoimi predyspozycjami społecznymi,

- możliwości zaplanowania działania społecznego przy naszym wsparciu,

- wsparcia w realizacji mini-projektu w postaci mini-grantu.Ile czasu na to potrzebuję?

Udział w programie to proces, dzięki któremu jesteś w stanie zdobyć cenne doświadczenie społeczne. Dlatego decydując się na udział w programie bierzesz udział w:

- 4-dniowych warsztatach w Szczecinie w drugim tygodniu ferii (22-25 stycznia),

- 1-dniowym spotkaniu wspierającym (9 lutego),

- 1-dniowym spotkaniu podsumowujących w czerwcu 2018,

- regularnej korespondencji (Facebook, telefon, Skype) z osobami prowadzącymi program.Wymagania – przynajmniej w jednej dziedzinie z poniżej wymienionych
(potwierdzone rekomendacjami załączonymi do formularza zgłoszeniowego):

- aktywność w szkole lub/i poza szkołą, aktywność w samorządzie studenckim / uczniowskim,

- doświadczenie wolontariackie w stowarzyszeniu / fundacji / akcjach,

- działania społeczne w lokalnej społeczności – dzielnicy, miejscowości, gminie, młodzieżowej radzie,

- działanie na rzecz zmiany w swoim otoczeniu.Co musisz zrobić, by zgłosić się do programu:

- wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na l i odpowiedzieć na zawarte w nim pytania,

- przedstawić swoją motywację do udziału w programie w postaci max. 1-minutowego amatorskiego filmiku, który prześlesz na adres msamul@wzp.plpoprzez stronę www.wetransfer.comCo otrzymasz:

- Certyfikat uczestnictwa podpisany przez Honorowego Patrona programu - Pana Marszałka Olgierda Geblewicza - po zakończeniu programu i spełnieniu warunków uczestnictwa w nim,

- możliwość udziału w kilkudniowych warsztatach liderskich poświęconych współpracy w grupie i przywództwu, pracy metodą projektową, promocji i zarządzaniu projektem - dzięki temu poznasz lepiej siebie, zdobędziesz praktyczną wiedzę przydatną w realizacji dalszych działań i w podejmowanej w przyszłości pracy,

- wiedzę na temat ciekawych projektów przekazywaną przez prowadzących warsztaty i ekspertów,

- informacje jak pozyskiwać fundusze na projekty i jak współpracować ze sponsorami,

- możliwość spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy odnieśli sukces,

- wsparcie merytoryczne w realizacji dowolnego mini-projektu w postaci działania we własnej społeczności – na uczelni, w dzielnicy, miejscowości.Dodatkowo trzy wybrane mini-projekty otrzymają wsparcie w postaci mini-grantu, czyli częściowego wsparcia finansowego na realizację zaplanowanych działań.

Masz pytania – pisz: msamul@wzp.pl lub dzwoń: tel. 91 42 10 292

"

Formularz zgłoszeniowy Lider Zachodniopomorski V edycjaProgram warsztatów_wersja_2_11
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak