PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
Zapraszamy na stronę Klastra NGO pow. Szczecineckiego. Najnowsze informacje o naszych oraz innych NGOs działaniach
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Autor WiadomośćWysłany: 2016-11-14, 23:52   

Oczekuje na akceptację
 
 

Alina

Dołączyła: 18 Kwi 2017
Posty: 33

Wysłany: 2017-06-22, 14:21   KOLEJNE MURALE W SZCZECINKU [Cytuj]

Murale wpisujące się w przestrzeń miejską cieszą się coraz większą popularnością. Sztuka uliczna ma to do siebie, że aby ją podziwiać odbiorca… nie potrzebuje biletu wstępu. W Szczecinku powstało co najmniej kilka takich dzieł, które możemy zaobserwować zarówno spacerując ulicami naszego miasta, jak i przemierzając je środkami lokomocji. Już niebawem uliczna galeria poszerzy się o dwa kolejne murale.

Inwestycja w Świątkach polegająca m.in. na obniżeniu niwelety drogi wjazdowej o 1,5 metrów nie była łatwym przedsięwzięciem. Dość wspomnieć, że zabieg wymógł zainstalowanie po obu jej stronach, ścian oporowych mających zapobiec osuwaniu się ziemi. Efekt techniczny został osiągnięty, ale w jego wyniku powstało coś na kształt szarego, mało atrakcyjnego dla oka półtunelu. Mieszkańcy dzielnicy skarżyli się, że całość wygląda dość surowo. Dlatego też Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis wpadł na pomysł aby „ożywić” okolice wzgórza Marientron muralem, który wkomponowałby się w tamtejszą przestrzeń. Powiat Szczecinecki ogłosił więc konkurs na projekt, który miałby nawiązywać do naszej lokalnej flory i fauny i … natury w szerokim tego słowa znaczeniu.

Na przestrzeni tygodni propozycji wpłynęło naprawdę wiele. Swój akces do pracy zgłaszali nie tylko lokalni artyści, ale również ci spoza Szczecinka, a nawet województwa. Ostatecznie Zarządu Powiatu zdecydował się wybrać projekt Kamila Dadona, szczecinecczanina, który m.in. jest autorem muralu na os. Marcelin. Przedstawiona propozycja okazała się atrakcyjna nie tylko graficznie, ale i finansowo, bowiem całość będzie kosztować 8 tys. zł.

Na jednej, długiej na prawie 80 metrów ścianie pojawią się zwierzęta leśne, namalowane w charakterystycznym, geometrycznym stylu, dzięki czemu grafika będzie widoczna już w chwili wjazdu na ulicę Staszica. Drugą natomiast, ozdobi wizerunek Rusałki, słowiańskiej boginki.

Rusałka intryguje, zastanawia i zachwyca – mówi artysta i autor projektu Kamil Dadon. - W wierzeniach słowiańskich była to piękna boginka, istota, nierozerwalnie złączona z naturą, wodą, lasami, czy polami. Ubogacona w wianki z polnych kwiatów. Projekt pomaga uzmysłowić tak ważną i nieco zatartą współcześnie nić łącząca człowieka, jego ducha z naturą i otaczającym nas krajobrazem, jak i poszerza świadomość naszej historii, naszego pochodzenia.

„Jest w lesie małe źródełko, przy którym siedzi rusałka.

Źródełko to zwierciadełko, ona, co spojrzy, to załka.

Jak tu nie szlochać, nie płakać, gdy moje długie włosy,

wiatr, co beztrosko tu hasa, tak strasznie mi potarmosił!

Sosna pochyla gałęzie, igłami lekko dotyka.

To piękna fryzurka będzie, nie trzeba wcale grzebyka.

Rusałka w wodę spogląda i buzia jej się raduje.”

Kolejny, duży mural powstanie podczas tegorocznego Art Pikniku, a jego autorem będzie wybitny malarz Dariusz Miliński. Koszt przedsięwzięcia to ok. 60 tys. zł., a co ciekawe każdy może dołożyć swoją „cegiełkę”, bowiem będzie ono realizowane w ramach tzw. crowdfundingu, czyli finansowania społecznościowego. Zbiórka potrwa do końca czerwca. Możliwość wpłacenia środków TUTAJ
_________________
Serdecznie pozdrawiam, Alina.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-10-19, 15:40   Sukces młodych filmowców [Cytuj]

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas osobiście pogratulował dzisiaj młodym szczecineckim twórcom z grupy „Akcja Animacja”, którzy zdobyli pierwszą nagrodę na odbywającym się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w kategorii najlepszego filmu stworzonego przez dzieci. Podczas wizyty w Ratuszu licealiści pracujący pod opieką Jolanty Sierpińskiej z Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku opowiadali o przebiegu samego festiwalu, jak i planach na przyszłość.

- Cieszę się z każdego sukcesu naszej młodzieży, tym bardziej jeżeli jest to sukces odniesiony na arenie międzynarodowej. „Akcja Animacja” stała się nie tylko filmową wizytówką ZSS, ale także całego naszego miasta. Tym bardziej gratuluje laureatom i ich opiekunce tak prestiżowego wyróżnienia – mówił Jerzy Hardie-Douglas.

Nagrodzona w Emiratach animacja „Miedzy dniem a nocą” inspirowana jest makietą wioski, która była wystawiana w kościele w Krągach (Boże Narodzenie 2014) oraz w kościele św. Franciszka w Szczecinku (Boże Narodzenie 2015). Obrazy życia wsi i charakterystycznych zajęć wiejskich splecione ze sceną Bożego Narodzenia są osadzone w naszym dziedzictwie kulturowym. Sposób ukazania codzienności nawiązuje stylistyką do obrazów Pietera Bruegela i miniatur z Kodeksu Baltazara Behema. Film został nagrany i zmontowany przez uczniów Antoniego Małeckego, Filipa Aleksandrowicza, Maaike Bloem i Annę Bloem
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-21, 15:55   Andrzej Sochaj-spotkanie autorskie [Cytuj]

To kolejne spotkanie, organizowane w ramach wieczorków autorskich w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinku.

Tym razem ze swoimi czytelnikami spotka się Andrzej Sochaj. Wieczór autorski Andrzeja Sochaja, poświęcony jego twórczości literackiej, będzie nosić tytuł „Moje dylogie”. Na gitarze zagra i zaśpiewa Radosław Sokołowski.
Warto nadmienić, że spotkanie z Andrzejem Sochajem odbędzie się w czwartek, 23.11. Początek o godzinie 17.00.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-22, 16:22   Konkurs fotografii sportowej [Cytuj]

W sobotni (18.11) wieczór, w szczecineckim Zamku drugi raz z rzędu odbyła się finałowa gala 4. edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej.

Do naszego miasta ponownie zjechali fotografowie zarówno amatorzy, jak i zawodowcy oraz goście, by poznać najlepszych z najlepszych w roku 2017.
Ogólnopolski konkurs ponownie prowadzili Paweł Sławski i Iwona Aleksandrowicz, fotografka ze Szczecinka.

Jury, w składzie Paweł Sławski (Grupa Onet), Jarosław Arczewski (Przegląd Sportowy), Jerzy Kleszcz (Przegląd Sportowy), Jacek Bonecki (FujiFilm), Iwona Aleksandrowicz pod przewodnictwem Tomasza Markowskiego (Przegląd Sportowy), dokonało wyboru najlepszych ich zdaniem zdjęć.

Tego dnia w sali pojawili się samorządowcy oraz przedstawiciele organizatorów i sponsorów konkursu.

W kategorii fotografów amatorów, w serii zdjęć najlepszy był Piotr Chrobot, który wyprzedził Zbigniewa Wójcika. Wśród zdjęć pojedynczych amatorów, zwyciężył Marcin Piłat, za nim znaleźli się Robert Bujak i Tomasz Duszyński.

Wybrano także najlepszych w kategoriach specjalnych, dodatkowych. W kategorii amatorów, nagrodę PZPN otrzymała Sylwia Kwiatkowska, nagroda PZKosz powędrowała do Edyty Jabłońskiej, a nagrodę ZPR dostał Roman Kalinowski. Nie zabrakło oczywiście również kategorii związanej z naszym miastem. Tutaj za zdjęcie z III. Szczecineckiego Weekendu Biegowego wygrała Paulina Nadziejko. Była także jedna kategoria specjalna dla fotografów zawodowych - od Ekstraklasy, w której najlepszy był Rafał Gąglewski (Media Pictures).

Emocje powoli narastały, bowiem przyszedł czas na ogłoszenie najlepszych wśród fotografów zawodowych.
W serii zdjęć, wyróżnienia otrzymali Mirosław Pieślak (Fakt) i jego redakcyjny kolega Aleksander Majdański, a pierwsze miejsce - Daniel Frymark z Radia Weekend z Chojnic.

W kategorii zdjęć pojedynczych, trzecie miejsce zajął ponownie Frymark, a drugie Pieślak. Wygrał natomiast Tymon Markowski (freelancer).

W obu tych kategoriach, nagrody wyniosły odpowiednio 500, 800 i 1000 złotych.

Na sam koniec wybrano także Grand Prix. Tytuł fotografa roku wśród amatorów, zdobył Mateusz Dzierwa za zdjęcie z czerwcowego meczu żużlowego w Tarnowie i wypadku jednego z żużlowców. Tytuł najlepszego z najlepszych wśród zawodowców powędrował zaś do Szymona Sikory z Magazynu Olimpijskiego, który zrobił zdjęcie w Gyor na Węgrzech podczas XIV. European Youth Olympic Festival.

Galę uświetniły występy Natalii Szczęśniak i Julii Leśniewskiej ze Studia Wokalnego SAPiK.

Na zakończenie, na wszystkich gości czekał specjalny bankiet i wystawa nagrodzonych prac.
Bardzo prawdopodobne, że w kolejnym roku, gala Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej odbędzie się ponownie w Szczecinku.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak