PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Ogólnopolski Bieg Samorządowy - JAROSŁAWIEC 2017
Autor Wiadomość

Alina

Dołączyła: 18 Kwi 2017
Posty: 33

Wysłany: 2017-06-22, 15:39   Ogólnopolski Bieg Samorządowy - JAROSŁAWIEC 2017 [Cytuj]

Już po raz 22 w dniu 2 lipca 2017 r. zorganizowany zostanie Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca” w uroczej, nadmorskiej miejscowości Jarosławiec.

Bieg poprzedzony będzie 27 edycją Ogólnopolskich Biegów Młodzieżowych „Powitanie Lata 2017” na dystansach 500, 1000, 2000 m., z kolei po biegu

Samorządowym odbędzie się XXVII Międzynarodowy Bieg po Plaży „Jarosławiec 2017”,

Sportowa rywalizacja i goście honorowi podnoszą prestiż jarosławieckiej imprezy. W edycjach biegu uczestniczyli znani aktorzy Zbigniew Buczkowski i Artur Barciś. W bieżącym roku udział potwierdziła olimpijka Wanda Panfil. Na linii startu nie zabraknie też innych znanych, polskich sportowców.

XXII Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca” to wyśmienita okazja do propagowania wśród samorządowców tej najprostszej formy aktywności fizycznej, aktywnego wypoczynku i modelu zdrowego spędzania czasu wolnego. Udział w biegu pozwala również poznać uroki Jarosławca i okolic.

Niezbyt wymagająca trasa 2 200 m — uliczkami Jarosławca to wyśmienite miejsce dla propagowania biegania, rekreacji i dobrej zabawy.

Gorąco zapraszam do udziału w Biegu Samorządowym Państwa oraz pracowników urzędu. Proszę również o rozpropagowanie informacji o naszej imprezie wśród samorządowców w Państwa okolicy.

Dodatkową zachętę może stanowić fakt, iż samorządy biorące udział w imprezie będą miały możliwość wymiany doświadczeń związanych z wdrażaniem Funduszy Europejskich oraz promocji dobrych praktyk w tym zakresie.

Więcej informacji na stronie www.biegpoplazy.pl i www.ckis.postomino.pl.
_________________
Serdecznie pozdrawiam, Alina.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-07-18, 16:08   Bezpieczne Wakacje [Cytuj]

Wakacje to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską, słońcem i zabawą.

W tym, żeby właśnie tak było pomagamy my – Państwowa Inspekcja Sanitarna. Żeby każda kąpiel była bezpieczna i orzeźwiająca, kontrolujemy stan sanitarny oraz jakość wody w kąpieliskach, miejscach wykorzystywanych do kąpieli i pływalniach. Żeby móc delektować się ulubionymi potrawami i regionalnymi specjałami, prowadzimy nadzór nad bezpieczeństwem żywności oraz kontrolujemy w jakich warunkach jest produkowana. Zajmujemy się również działalnością edukacyjną, żeby każdy mógł ochronić się przed groźnymi chorobami i zagrożeniami, jakie mogą wystąpić ze strony środowiska, żywności, wody, a czasem innych osób.

Wszystko po to żeby wspomnienia z wakacji były wyłącznie przyjemne , dlatego Państwowy Powiatowi Inspektor Sanitarny w Szczecinku przesyła w załączeniu kilka sprawdzonych patentów na bezpieczne wakacje:


Planuj

Jeżeli planujesz wakacje nad wodą, zajrzyj na nasz serwis kąpieliskowy: www.sk.gis.gov.pl aktualizowany na bieżąco w sezonie kąpielowym. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące sezonu kąpielowego, bieżącej oceny i klasyfikacji wody, ale również infrastruktury obiektu – dowiesz się czy na terenie są prysznice, toalety, przebieralnie, czy jest miejsce do kąpieli dla dzieci oraz czy na kąpielisku jest ratownik. Ogólnokrajową listę miejsc wykorzystywanych do kąpieli znajdziesz na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego w zakładce Kąpieliska a miejsca wykorzystywane do kąpieli (www.gis.gov.pl/woda/kapieliska/378-kapieliska-a-miejsca-wykorzystywane-do-kapieli).
Planując podróż zagranicę sprawdź jakie szczepienia są obowiązkowe i zalecane. Niezbędne informacje na temat szczepień w podróżach zagranicznych uzyskasz wchodząc na stronę internetową www.szczepienia.gis.gov.pl. Na tej stronie znajdziesz też wykaz punktów szczepień.
Jeżeli Twoje dziecko wyjeżdża na zorganizowany wypoczynek, sprawdź pod czyją będzie opieką i czy wypoczynek został zarejestrowany. Informacje na ten temat uzyskasz na stronie internetowej www.wypoczynek.men.gov.pl lub w kuratorium oświaty.

Obserwuj

Aby uniknąć zatruć pokarmowych, zwracaj uwagę na to co jesz. Przechowuj żywność w higienicznych warunkach i niskiej temperaturze, utrzymuj czystość, myj owoce i warzywa, zwracaj uwagę na datę przydatności żywności do spożycia. Państwowa Inspekcja Sanitarna stoi na straży bezpieczeństwa żywności i żywienia, ale wiele zależy od Twoich bezpośrednich decyzji.
Obserwuj prognozy pogody. Pamiętaj żeby dostosować swój ubiór, ale też planowane aktywności do aktualnej pogody. Ograniczaj czas spędzony w pełnym słońcu, stosuj filtry ochronne i okulary przeciwsłoneczne.
Podczas spędzania wypoczynku nad wodą upewnij się, że jest to strzeżone kąpielisko lub miejsce wykorzystywane do kąpieli. Czujnie obserwuj osoby kąpiące się, które są pod Twoją opieką. Powiadom ratownika o każdej sytuacji, która cię zaniepokoi.
Po każdej wycieczce dokładnie się obejrzyj i sprawdź czy nie masz kleszcza. Kleszcze mogą przenosić groźną chorobę – boreliozę. Podczas spacerów po łąkach, w parku, w lesie chroń się, zakładając np. spodnie z długimi nogawkami i koszulki z długim rękawem oraz używaj repelentów.
Idąc do klubu zawsze miej na oku swoją szklankę lub kieliszek. Uważaj na nowe narkotyki tzw. „dopalacze”. Ich skład i działanie nigdy nie są pewne. Jeżeli czyjeś zachowanie, szczególnie młodych osób, budzi Twoje podejrzenia – nie wahaj się, reaguj!

Reaguj

Jeśli masz podejrzenia, że ktoś z Twojego otoczenia może zażywać dopalacze lub martwi cię zmiana jego zachowania i podejrzewasz, że jest to wynikiem ich zażywania – zadzwoń na bezpłatną infolinię Państwowej Inspekcji Sanitarnej - 800 060 800. Pamiętaj, że dostępny jest także Telefon Zaufania poświęcony problemom narkomanii - 801 199 990
Jeśli Twoje wątpliwości budzi stan sanitarny obiektu, w którym wypoczywasz Ty lub Twoje dziecko, zwróć się do najbliższej terytorialnie powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej: www.gis.gov.pl lub bezpośrednio na stronach stacji sanitarno-epidemiologicznych.
W nieprzewidzianych i stresujących sytuacjach, nie licz na swoją pamięć. Zapisz w telefonie podstawowe numery telefonów alarmowych:
999 – Pogotowie Ratunkowe
998 – Straż Pożarna
997 – Policja
986 – Straż Miejska
112 – numer alarmowy dla telefonów komórkowych
Nie wahaj się zadzwonić po pomoc, szczególnie kiedy ktoś zachowuje się w sposób nietypowy, agresywny, jest pobudzony i swoim zachowaniem może zagrażać sobie lub innym. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-08-01, 16:22   Spotkanie Środowisk Trzeżwościowych w Licheniu [Cytuj]

29 lipca 2017 r. w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu odbyły się jubileuszowe 25. Ogólnopolskie Spotkania Środowisk Trzeźwościowych. Oficjalnego rozpoczęcia tegorocznych spotkań trzeźwościowych dokonał ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium. Natomiast nagrodę Pelikan, przyznawaną osobom w sposób szczególny zasłużonym dla ruchu trzeźwościowego, otrzymała pani Ewa Woydyłło, autorka książek o tematyce uzależnień.

Trzydniowe spotkanie rozpoczęło się w piątek mityngami dla anonimowych alkoholików (AA) oraz dorosłych dzieci alkoholików (DDA).

Mieszkańcy Gminy Szczecinek na miejsce dotarli w sobotni poranek i uczestniczyli w nabożeństwie drogi krzyżowej, której przewodniczył ks. Stanisław Kowalski z Koła, jeden z inicjatorów licheńskich spotkań trzeźwościowych.

Następnie o godz. 14.30 modlili się podczas Mszy św. za wszystkich, którzy „odeszli na wieczny mityng”, z kolei o godz. 17.00 rozpoczęły się poszczególne mityngi tematyczne. Przez cały dzień osoby zainteresowane mogły porozmawiać ze specjalistami z zakresu terapii uzależnień i psychologami. Istniała także możliwość nabycia fachowej literatury.

Centralnym momentem dnia była wieczorna Eucharystia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, której przewodniczył oraz homilię wygłosił J.E. abp Wojciech Polak, Prymas Polski. W słowie hierarcha odniósł się do zawartej w Ewangelii wg św. Mateusza przypowieści o skarbie, o perle i o sieci: „Ukrytym skarbem w roli i drogocenną perłą jest miłość Boga, który nas kocha jako pierwszy; który kocha dlatego, że jest Miłością; który w Jezusie Chrystusie umarł za każdego z nas"

Prymas zwrócił uwagę także na to, iż tegoroczne Licheńskie Spotkania Trzeźwościowe zbiegają się z 50. rocznicą koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej: „Prośmy dzisiaj, tak jak tu wszyscy jesteśmy, w tej pięknej wspólnocie wiary, aby w naszym życiu, w naszych zmaganiach o trzeźwość, w naszych rodzinach, w naszym narodzie, Ona – zwycięska Matka Boga, była zawsze przy nas. A W naszych sercach zwyciężała przez miłość i uczyła nas miłości Boga i drugiego człowieka”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w uroczystościach i życzymy pogody ducha oraz zapraszamy za rok.

Organizatorem wyjazdu na Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe był Wójt Gminy Szczecinek oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczecinku.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-08-03, 14:39   Święto Biegu w Szczecinku [Cytuj]

Już w sobotę startuje III Szczecinecki Weekend Biegowy. Program imprezy przedstawia się następująco:

Biegi towarzyszące 05.08.2017
9:00 Otwarcie biura zawodów, wydawanie pakietów startowych dla zawodników, mieszkających w Szczecinku i przyjezdnych.
9:00 Rozpoczęcie biegu parkrun Szczecinek. Trasa w całości na terenie Parku Miejskiego. Start i meta biegu umiejscowione są na początku alejki parkowej przy wejściu głównym na Stadion Miejski im. Kazimierza Czesława Lisa, ul. Piłsudskiego 3. Dystans 5km. Regulamin biegu dostępny na http://www.parkrun.pl/szczecinek - wymagana wcześniejsza rejestracja w systemie park run.
10:00 Rozpoczęcie marszu Nordic Walking, na trasie parkrun Szczecinek. Dystans 5km. Rejestracja na podstawie kart startowych pobranych bezpośrednio przed marszem. Regulamin dostępny na http://www.rozbiegany.szczecinek.pl
11:00 Biegi dziecięce i młodzieżowe z podziałem na grupy wiekowe zorganizowane na trasie parkrun Szczecinek w Parku Miejskim, regulamin dostępny na http://www.rozbiegany.szczecinek.pl
13:00 Zamknięcie biura zawodów.
18:00 Pasta party, losowanie nagród ( dla uczestników parkrun i marszu Nordic Walking, biegów dziecięcych i młodzieżowych ), koncert na terenie OSiR w Szczecinku.

Biegi główne 06.08.2017
6:00 Otwarcie biura zawodów, wydawanie pakietów startowych dla zawodników przyjezdnych.
9:00 Rozpoczęcie maratonu, trasa wokół jeziora Trzesiecko z wykorzystaniem, istniejącej ścieżki rowerowo-biegowej, trzy okrążenia jeziora, limit czasowy 6h i biegu 15 km - start razem z maratonem, jedno okrążenie jeziora, limit czasowy 2,5 h.
12:30 Rozpoczęcie dekoracji, wręczanie nagród za ukończony bieg na 15 km.
15:00 Dekoracja, wręczenie nagród uczestnikom maratonu, losowanie nagród rzeczowych wśród uczestników biegu na 15 km i maratonu, zakończenie imprezy.

Zapisy przyjmowane będą w sobotę i niedzielę w biurze zawodów. Zapraszamy!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-08-08, 13:39   Konkurs w zakresie profilaktyki społecznej [Cytuj]

Dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ogłosił konkurs na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego określonych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 w ramach celu operacyjnego nr 2 Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi. Oferty należy składać do 1 września 2017 r.

PARPA zastrzega, że w sytuacji zadań wieloletnich, realizacja zadania w kolejnych latach będzie uzależniona od zapewnienia środków finansowych z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych przeznaczonych na dofinansowanie zadań realizowanych w ramach NPZ do dyspozycji PARPA. Kwota środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania w kolejnych latach obowiązywania umowy będzie określana w drodze aneksu do umowy. W przypadku braku zapewnienia środków finansowych, umowa ulega rozwiązaniu.

Wnioskowana kwota dofinansowania poszczególnego zadania na dany rok nie może przekraczać wysokości środków finansowych określonych przy poszczególnym zadaniu w ogłoszeniu o konkursie.

Wnioskodawca musi wnieść wkład własny (wynoszący minimum 5% wnioskowanej kwoty) w każdym roku. Wkład własny powinien być bezpośrednio związany z realizowanym zadaniem i znajdować uzasadnienie w jego realizacji. Powinien być skalkulowany rzetelnie, wyłącznie w odniesieniu do zakresu planowanego zadania. W przypadku przyjęcia wniosku do realizacji zadeklarowany wkład własny będzie sprawozdawany PARPA i będzie podlegał analizie merytorycznej i finansowej.

Wkład własny wnioskodawcy stanowić może:
- wkład finansowy, w szczególności środki finansowe własne, środki finansowe wynikające z zatrudnienia i/lub środki finansowe pochodzące z innych źródeł, w tym: środki finansowe z innych źródeł publicznych (np. NFZ);

- wkład osobowy, w szczególności praca społeczna członków i świadczenia wolontariuszy.

Wkład osobowy powinien być możliwy do wyliczenia, zweryfikowania i możliwy do udokumentowania na podstawie porozumień lub umów.

Nie przewiduje się możliwości wnoszenia wkładu własnego w postaci wpłat/opłat od adresatów zadania.

UWAGA: Nie można pobierać wpłat/opłat od adresatów.

Przygotowany i wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w terminie do 1 września 2017 r. na adres:

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Al. Jerozolimskie 155

02-326 Warszawa

z dopiskiem na kopercie: Konkurs NPZ, zadanie: ......................................., Numer zadania konkursowego.........................................

Wniosek należy składać (osobiście, pocztą kurierską lub listem poleconym) w siedzibie PARPA od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00.

Strony wniosku powinny być trwale połączone i ponumerowane

O przyjęciu wniosku decyduje data i godzina jego wpływu do PARPA. Wnioski, które wpłyną po terminie, będą odrzucane.


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej PARPA: Konkurs
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-08-29, 16:35   Europejski Tydzień Sportu [Cytuj]

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActive! Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, której zadaniem jest zachęcić wszystkich Europejczyków do ruchu- nie tylko podczas ETS, ale także w ciągu całego roku.

Jeśli chcą Państwo dołączyć do tego projektu, mającego na celu promocję aktywności fizycznej, zachęcamy do organizacji wydarzeń sportowych w dniach 23-30 września 2017 roku i rejestracji ich na stronie www.etspolska.pl

Uczestnikami wydarzeń mogą być osoby w każdym wieku – przedszkolaki, nastolatki i seniorzy, niezależnie od płci ani poziomu sprawności fizycznej.

W Europejski Tydzień Sportu zaangażowali się nasi wspaniali Ambasadorzy, którzy w miarę możliwości starają się pojawiać na wydarzeniach organizowanych w ramach ETS. Są to: Marcin Gortat, Justyna Kozdryk, Maciej Lepiato, Oktawia Nowacka, Marta Domachowska, Artur Siódmiak, Zbigniew Bródka, Zofia Klepacka, Maria Andrejczyk, Monika Pyrek, Ewa Piątkowska, Czesław Lang, Andrzej Wrona.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.etspolska.pl, ponieważ pojawiają się na niej informacje o konkursach dla organizatorów zarejestrowanych wydarzeń. Można w nich wygrać gadżety promocyjne #BeActive.

Prosimy o rozesłanie tej wiadomości do gmin, szkół, przedszkoli, orlików, ośrodków sportu i rekreacji oraz wszystkich innych placówek w Państwa regionie, które mogłyby dołączyć do grona organizatorów Europejskiego Tygodnia Sportu.Koordynatorem Europejskiego Tygodnia Sportu w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Więcej informacji na stronie www.etspolska.pl

Zaangażuj się!

#BeActive
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-09-07, 15:49   Wielkie Cięcie dla chorych na raka [Cytuj]

Po dużym sukcesie akcji charytatywnej na rzecz osób chorych na raka pora na powtórkę. Jeszcze we wrześniu w Szczecinku odbędzie się kolejne Wielkie Cięcie! Tym razem akcja będzie nosić nazwę "Szczecinek daje włos!".

Chodzi oczywiście o cięcie długich włosów. Tym razem przedsięwzięcie organizują harcerze z 47 SDW Pangea im. Szarych Szeregów w Szczecinku, Hufiec ZHP Szczecinek im. chor. Zdzisława Pilawy przy współpracy z SAPiK-iem.

Jak informują organizatorzy, w akcji może wziąć udział dosłownie każdy: mały, duży, on, ona… Jedynym warunkiem jest chęć zrobienia czegoś dobrego dla innych poprzez ścięcie swoich włosów, które osiągnęły długość 25 cm. Osoby niepełnoletnie potrzebują podpisu rodzica lub opiekuna prawnego.

Akcja odbędzie się 16 września w Zespole Szkół na 2 im. Warcisława IV. Start o godzinie 10.00. Po obcięciu włosów każdy darczyńca otrzyma oświadczenie, które po podpisaniu organizatorzy wyślą do fundacji Rak'n'Roll. Gdy włosy tam dotrą, fundacja prześle specjalne podziękowania za taki wspaniały gest.

Dzień wcześniej, 15 września w Centrum Konferencyjnym Zamek organizatorzy wielkiego cięcia zaproszą wszystkich na spotkanie, które odbędzie się o godzinie 18.00. Podczas spotkania będzie można zasięgnąć informacji odnośnie leczenia i profilaktyki nowotworowej. Szczegóły wkrótce.

Przypomnijmy. Pierwsze w Szczecinku Wielkie Cięcie w geście solidarności i przyjaźni z osobami chorymi na raka zorganizowała tuż przez wakacjami Szkoła Podstawowa nr 4. Cała szkolna społeczność zainspirowała się informacjami, które ukazywały się także w Temacie Szczecineckim, a które dotyczyły obcinania włosów i oddawania ich na peruki dla osób przechodzących chemioterapię. Akcja odniosła wielki sukces. Odzew w niewielkiej „czwórce” okazał się zaskoczeniem dla samych organizatorów. Chęć ścięcia swoich włosów wyraziło w sumie 18 osób, a wśród nich uczennice i jedna pani nauczycielka
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-09-12, 16:26   Wyścigi rowerowe [Cytuj]

Niemal 300 zawodników wystartowało w tegorocznym Szczecineckim Maratonie MTB. Uczestnicy imprezy, w zależności od wyścigu mieli do pokonania 35 kilometrów w ramach Mini Maratonu i 60 kilometrów na trasie Mega Maratonu. Podczas imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek nie zabrakło też biegów dla dzieci oraz pasta party, czyli tradycyjnego poczęstunku. Najlepsi mogli liczyć na atrakcyjne nagrody, w tym te ufundowane przez Burmistrza Szczecinka, który wyróżnił najszybszą na trasie mieszkankę i mieszkańca naszego miasta. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli tegoroczne zmagania. Pełna lista z wynikami dostępna jest TUTAJ.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-09-14, 13:58   Wrocławski Maraton [Cytuj]

Zrealizowanie swoich marzeń, szczególnie tych wymagających poświęcenia, samozaparcia oraz ogromnego wysiłku, to wieka życiowa wartość. Przebiegnięcie pełnego maratonu tj. 42,195 m., to nie jest prosta sprawa. Dwa lata przygody z bieganiem, to czas nowych doświadczeń, poznania swoich możliwości oraz granic wytrzymałości. Pokonanie kilku tysięcy kilometrów w różnych warunkach atmosferycznych, upadki – (min. połamany nos), starty w wielu biegach ulicznych oraz pokonanie trzech półmaratonów, przyczyniło się do podjęcia ostatecznej decyzji dotyczącej udziału w maratonie. 10 września 2017 r. Wrocław - 35 Maraton PKO, to czas i miejsce spełnienia życiowego sportowego celu. Decyzja podparta dodatkowo udziałem w Mistrzostwach Europy Weteranów, które odbywały się w ramach wrocławskiego maratonu. Na starcie stanęło ponad 5,5 tyś. biegaczy z Europy i Świata (min. Kenijczycy), a ukończyło 4,6 tyś. Maraton to nie tylko przebiegnięcie 42 kilometrów, to również walka z psychiką oraz swoimi słabościami. Maraton to przede wszystkim walka z kryzysami, które są nie do uniknięcia. Również i ja tego doświadczyłem, będąc na 38 km. o krok od podjęcia decyzji o przerwaniu biegu. W środowisku maratończyków – amatorów panuje zasada, że czas przebiegnięcia maratonu nie ma większego znaczenia. Sama decyzja ustawienia się na starcie maratonu jest wielką odwagą, wartością. Mój pierwszy, a zarazem ostatni maraton dobiegł końca. Takie były postanowienia. Czas 3 godz. 56 min. bardzo mnie satysfakcjonuje. Spełnione zostały marzenia, choć droga ich realizacji była trudna, ale przepojona wieloma pięknymi chwilami. Teraz czas na mały wypoczynek i kolejne sportowe wyzwania …..Pan Mariusz udowadnił, że marzenia można realizować w każdym wieku.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-09-14, 14:13   Sprzątanie świata [Cytuj]

Już w ten weekend 15-17 września br. nastąpi kulminacja największej w Polsce akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata – Polska 2017".

Głównym przesłaniem tegorocznej akcji prowadzonej pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce" jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska a także promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki.

„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Jak co roku Starostwo Powiatowe w Szczecinku angażuje się w organizację kampanii „Sprzątanie Świata”, poprzez koordynację i zachęcanie szkół ponadgimnazjalnych do przyłączenia się do niej. Dla podległych nam placówek oświatowych organizujemy worki i rękawiczki dla wszystkich uczniów oraz pracowników szkół, którzy chcą czynnie uczestniczyć w sprzątaniu naszego powiatu.

Napawa optymizmem fakt, że udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017” zadeklarowały wszystkie placówki oświatowe podlegające Starostwu Powiatowemu w Szczecinku. Do udziału w akcji w dniach od 14 do 22 września 2017 r. zgłoszono ponad 550 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy i Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Rodzinie, którzy będą sprzątali teren w okolicach swoich jednostek, a także fragment brzegu jeziora Trzesiecko. W Białym Borze sprzątaniem zostanie objęte całe miasto i jego okolice. Zebrane odpady na terenie miasta Szczecinek odbierze Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.

Pamiętajmy jednak, aby dbać o środowi
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-09-28, 13:32   Nocna i Świąteczna Opieka Lekarska [Cytuj]

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. zmienia się lista podmiotów realizujących świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). W Szczecinku jednak pomoc udzielana będzie tak jak dotychczas, w przychodni przy ul. Kilińskiego 1 (tel. 94-366-19-50).

Przypominamy, że nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzielana jest w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia w godzinach 18:00 - 8:00 w dni powszednie oraz całodobowo w dni wolne od pracy.

Mieszkańcy mają prawo skorzystać z dowolnego punktu udzielania świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od miejsca zamieszkania i złożenia deklaracji do lekarza lub pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Lista punktów znajdujących się na terenie województwa zachodniopomorskiego znajduje się poniżej.

Barlinek, Szpital Barlinek Sp. z o.o., ul. Szpitalna 10, tel. 95-746-37-39, 693-094-560,
Białogard, Centrum Dializa Szpital Białogard Sp. z o.o., ul. Szpitalna 7, tel. 94-312-02-88 (gabinet), 512-644-91 (lekarz), 512-644-241 (pielęgniarka),
Chojna, ul. Polna 3A, tel. 91-461-28-55 (w ramach umowy ze Szpitalem w Dębnie Sp. z o.o.),
Choszczno, SP Zakład Opieki Zdrowotnej w Choszcznie, ul. Niedziałkowskiego 4A, tel. 95-765-87-26, 539-321-281 (lekarz), 539-362-478 (pielęgniarka),
Darłowo, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 32, tel. 94-314-47-33, 505-725-624, 609-572-999 (w ramach umowy ze Szpitalem Powiatowym w Sławnie),
Drawsko Pomorskie, Drawskie Centrum Specjalistyczne, ul. B. Chrobrego 4, tel. 94-363-03-43, 515-732-997, 500-390-517,
Dębno, Szpital w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o., ul. Kościuszki 58 (budynek A, I piętro), tel. 95-760-20-63 wew. 207; 239,
Goleniów, Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie Sp. z o.o., ul. Nowogardzka 2, tel. 91 466 43 69, 91 466 43 68,
Gryfice, SP Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, ul. Niechorska 27, tel. 91-384-47-14, 91-384-20-61 wew. 423,
Gryfino, Szpital Powiatowy w Gryfinie, ul. Niepodległości 39, tel. 519-096-702 (lekarz), 519-096-703 (pielęgniarka),
Kamień Pomorski, Szpital Św. Jerzego (EMC Instytut Medyczny SA), ul. Szpitalna 10, tel. 91-326-26-00, 91-329-26-91, 91-326-26-92, 91-326-26-93,
Kołobrzeg, Regionalny Szpital w Kołobrzegu, ul. Łopuskiego 31-33, tel. 94-353-03-56, 94-353-02-72,
Koszalin, Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Koszalinie, ul. Chałubińskiego 7, tel. 94-348-85-36, 94-348-85-37,
Łobez, ul. Sikorskiego 6, tel. 91-573-25-12 (w ramach umowy z SP Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach),
Myślibórz, ul. Ogrodowa 9, tel. 95-747-20-71 (w ramach umowy ze Szpitalem Barlinek Sp. z o.o.),
Nowogard, SP Szpital Rejonowy, ul. Wojska Polskiego 7, tel. 91-573-05-29, 609-361-999, 665-283-938,
Polanów, ul. Bobolicka 4, 94-318-83-99 (w ramach umowy ze Szpitalem Wojewódzkim w Koszalinie),
Police, Mediklinika Sp. z o.o., ul. Siedlecka 2, tel. 500-204-590,
Połczyn-Zdrój, Przyjazny Szpital Połczyn-Zdrój Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, tel. 94-366-18-29,
Pyrzyce, Szpital Powiatowy, ul. Jana Pawła II 2, tel. 91-570-25-73 wew. 242 (gabinet), 519-144-998 (lekarz), 519-144-997 (pielęgniarka),
Sławno, Szpital Powiatowy w Sławnie, ul. I Pułku Ułanów 9, tel. 59-810-63-50, 512-617-031, 505-725-836,
Stargard, SP Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Stargardzie, ul. Wojska Polskiego 27, tel. 91-578-92-96,
Szczecin, SPS ZOZ Szpital „ZDROJE”, ul. Mączna 4, tel. 91-880-63-89,
Szczecin, SP Wojewódzki Szpital Zespolony, ul. Broniewskiego 2, tel. 91-813-93-74, 91-813-93-75,
Szczecin, Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki Szczecin, ul. Bolesława Śmiałego 33, tel. 91-434-91-00,
Szczecin, NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej, ul. Kadłubka 10-11, tel. 91-422-84-45,
Szczecinek, Szpital w Szczecinku Sp. z o.o., ul. Kilińskiego 7 (I piętro), tel. 94-366-19-50,
Świnoujście, Szpital Miejski im. Jana Garduły Sp. z o.o., ul. Mieszka I 7, tel. 91-326-74-11 (lekarz), 91-326-74-35 (pielęgniarka),
Wałcz, 107 Szpital Wojskowy z Przychodnią - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wałczu, ul. Kołobrzeska 44, tel. 26-147-24-18, 26-147-28-18, 669-004-090, 669-006-105,
Złocieniec, ul. Plac 650-lecia 1, tel. 515-733-454, 782-312-997, 94-713-76-11 (w ramach umowy z Drawskim Centrum Specjalistycznym).
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-10-05, 14:32   Sukces Klubu z Barwic [Cytuj]

Klub Błonie Barwice wśród wielkich finalistów Pucharu Orange w Warszawie. W dniach 26-27.10.2017 dziesięciu zawodników oraz dwóch trenerów weźmie udział w rozgrywkach finałowych. Warto dodać, że w ogólnej punktacji po blisko 3 letniej rywalizacji klub Błonie z dorobkiem 31802 punktów zajmuje 2 miejsce spośród 100 klubów Orange !!!

Program Kluby Sportowe Orange to wyjątkowa inicjatywa, która ma na celu promocję sportu oraz zdrowego i aktywnego trybu życia wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Poprzez program zwracamy uwagę na to, jak ważne są ćwiczenia oraz ruch, na każdym etapie naszego życia. Dzięki Wam, nasza misja dotarła do osób z każdej grupy wiekowej. Wasza praca i zaangażowanie pozwoliły na aktywizację lokalnej społeczności, lokalnych władz, nauczycieli oraz ogromnej rzeszy uczniów.

Niezmiernie jest nam miło poinformować o wynikach eliminacji do Pucharu Orange 2017 r. Wyłonione kluby są bardzo aktywne od początku programu i nie jest dla nas zaskoczeniem, że również teraz podjęły wyzwanie Orange.Na Finał Pucharu Orange 2017 do Warszawy, zapraszamy dziesięć klubów:

1. UKS Gladiator Przemyśl

2. SKS przy Zespole Szkół w Wilkanowie

3. UKS przy Gimnazjum w Giżycku

4. UKS Spartakus

5. MUKS Halny

6. SKS Jedynka Wodzisław Śląski

7. SKS Bulko

8. UKS Hercules Brzostek

9. Błonie Barwice

10. UKS Żaki Bircza
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-08, 16:21   Szkolenie dla piłkarzy trenerów... [Cytuj]

W dniach 28-29 października w Barwicach miała miejsce pierwsza kursokonferencja dla trenerów bramkarzy, prezesów klubów, skautów oraz managerów piłki nożnej. Część teoretyczna odbyła się w przepięknym miejscu - Dworze Pomorskim w Luboradzy. Swoje prelekcje mieli trenerzy z Polski i Anglii: Siergiej Szypowski, Steven Potts, Damian Wróbel oraz Marek Aleszko. Poruszone były tematy struktury, organizacji szkolenia a także selekcji bramkarzy w Akademii MC, organizacji i działalności skautingu w Europie, zakres działania firmy GLOBPOL, systemu szkolenia bramkarzy w szkółce Bramkarskiej Goalkeeper Siergieja Szypowskiego oraz wpływu podświadomości na wyniki w sporcie. Część praktyczna odbyła się na obiektach sportowych w Barwicach. Zajęcia poprowadzili Siergiej Szypowski oraz Steven Potts, a do dyspozycji mieli bramkarzy trenujących w szkółce Goalkeeper oraz klubie Błonie Barwice.

Na koniec wszyscy otrzymali certyfikaty oraz upominki ufundowane przez partnerów: Urząd Miejski w Barwicach, Globpol, Agencję Turystyczną Aga-Toma z Barwic oraz Zdrovit.
Organizatorem kursokonferencji była Szkółka Bramkarska Goalkeeper Siergiej Szypowski oraz klub sportowy Błonie Barwice.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-15, 14:15   Święto Niepodległości na sportowo [Cytuj]

W ostatnich dniach cała Polska na sportowo przeżywała Święto Niepodległości. W największych miastach w Polsce odbywały się duże „imprezy biegowe”, w których wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy uczestników z całej Polski.

W dwóch największych biegach w Polsce w Poznaniu i Gdyni (11.11) nasze miasto reprezentowali młodzi zawodnicy Miejskiego Klubu Pływackiego.

Odnieśli oni ogromny sukces sportowy zajmując czołowe miejsca w swoich startach.

W Poznaniu Igor Siódmiak wygrał kategorię wiekową mężczyzn do 20 lat a w klasyfikacji generalnej na ponad 8 tysięcy uczestników był 14!!!

W Gdyni startowały nasze młode zawodniczki. W kategorii wiekowej młodziczek Hania Skrobanek wywalczyła miejsce drugie, a Ola Baranek miejsce trzecie. Zosia Skrobanek była szósta w tej samej kategorii.

W kategorii wiekowej juniorek Patrycja Nerć zajęła wysoką 10-tą pozycję rywalizując z większości starszymi biegaczkami ze znanych klubów lekkoatletycznych.

Łącznie w Gdyni startowało ponad dwa tysiące uczestników.

Gratulujemy naszym zawodnikom i zawodniczkom za godne reprezentowanie Szczecinka i swojego Klubu w zawodach o tak dużej randze i prestiżu.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-28, 14:35   Rehabilitacja Seniorów [Cytuj]

Program "Rehabilitacja seniorów-mieszkańców Miasta Szczecinek na lata 2017-2020" wszedł w życie na podstawie uchwały Rady Miasta Szczecinek z dnia 16 października 2017 roku (Uchwała Nr XLIX/420/2017).

Do głównych celów programu należy:

zapobieganie i przeciwdziałanie negatywnym skutkom choroby poprzez stworzenie dodatkowych możliwości korzystania z nowoczesnych metod rehabilitacji leczniczej przez każdego mieszkańca miasta,
poprawa dostępności do usług rehabilitacyjnych,
zapobieganie długotrwałej niepełnosprawności i jej skutkom,
zwiększenie komfortu życia osób po 65. roku życia z dysfunkcją narządu ruchu, poprzez włączenie ich do programu oraz zachęcenie do zwiększenia aktywności fizycznej.

Starzenie się jest procesem naturalnym i powszechnym, dotyczy wszystkich narządów i układów, nawet przy braku zmian chorobowych. Obecnie nie ma określonych granic wiekowych, które wyznaczałyby początek starości. Granica między fizjologią a patologią zaciera się, co powoduje, że leczenie pewnych chorób wieku podeszłego jest niezwykle trudne, jeśli wcześniej nie stosuje się szeroko rozumianej profilaktyki. Postępowanie rehabilitacyjne powinno być ukierunkowane na indywidualne dobro chorego czy pacjenta, które poprawi jakość jego życia.

Rehabilitacja ma na celu poprawę ogólnego samopoczucia, zachowanie niezależnego trybu życia, zmniejszenie ryzyka zachorowania na niektóre choroby i łagodzenie ich przebiegu, działanie przeciwbólowe oraz minimalizację skutków niepełnosprawności. Głównym korzystnym oddziaływaniem aktywności ruchowej u osób starszych jest wydłużenie okresu fizycznej sprawności i niezależności.
Na terenie Miasta Szczecinek mieszka około 6 703 osób powyżej 65. roku życia, co stanowi około 17,67% wszystkich mieszkańców.

Dostępność do świadczeń rehabilitacyjnych w ramach programu NFZ, jest mocno ograniczona ze względu na limity i niskie zawarte kontrakty. Skutkuje to wydłużającymi się kolejkami oczekujących pacjentów. Niezależnie od jednostki chorobowej, o skuteczności rehabilitacji decyduje czas jej wdrożenia, kompleksowość i wielodyscyplinarność świadczeń oraz intensywność i ciągłość zajęć. Stąd pilna potrzeba wdrożenia programu, która umożliwi lepszy dostęp do rehabilitacji.

Poprzez realizację programu nastąpi wzrost komfortu życia pacjentów po 65. roku ze stwierdzoną dysfunkcją ruchu. Dzięki instrukcjom udzielonym pacjentom zgłaszającym się do programu, zakłada się, iż częstotliwość oczekiwanej interwencji fizjoterapeutów i rehabilitantów będzie zmniejszać się w przyszłości. Pacjent zdobędzie wiedzę dotyczącą właściwych postaw prozdrowotnych. Udział w programie spowoduje odciążenie rodzin i zmniejszenie nakładów na leczenie farmakologiczne oraz kosztów związanych z pielęgnacją osób pozbawionych samoobsługi oraz wydatkami na ochronę zdrowia.
Reha Medica tel.943721451 Podimed tel.613661957
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak