PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Autor WiadomośćWysłany: 2017-09-11, 08:30   

Oczekuje na akceptację
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-10-04, 17:20   Dary Lasu [Cytuj]

Pierwsza edycja imprezy promocyjnej „Dary Lasu” już za nami. Śmiało można powiedzieć, że impreza przygotowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinku wspólnie z Urzędem Miasta w Szczecinku i Powiatem Szczecineckim przejdzie do historii miejskich imprez.

Trafnie skomentował to jeden z regionalnych portali informacyjnych: „Szczecinecka impreza mogła przekonać każdego, kto miałby wątpliwości, że największym skarbem Pomorza Środkowego są lasy”. Pozytywne opinie i echa imprezy nie milkną w lokalnych mediach.

Atrakcji na placu koncertowym, na osiedlu Zachód w Szczecinku, gdzie odbywało się wspomniane przedsięwzięcie, było naprawdę wiele.

Rozpoczęcie imprezy było huczne w przenośni i dosłownie. Po przemówieniach organizatorów Dyrektor RDLP w Szczecinku dokonał oficjalnego otwarcia poprzez wystrzał z armaty przygotowanej przez Strzeleckie Towarzystwo Kurkowe z Czarnego.

Impreza została podzielona na kilka stref, w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach edukacyjnych, starsi podziwiać pokazy i poznawać smaki leśnych kuchni. Dużą popularnością cieszyła się także degustacja dziczyzny. Prym wiódł bigos myśliwski. Goście chwalili sobie także zupę Warcisławkę przygotowaną na dziczyźnie i oczywiście pieczonego dzika w kaszy.

O stronę muzyczną imprezy zadbali zaproszeni artyści. Z głośników wydobywały się przyjemne dla ucha dźwięki leśnych piosenek, których autorem był lider zespołu Żubrosie, Wacław Masłyk. Swoją premierę miała napisana przez niego specjalnie na „Dary Lasu” piosenka pt. „Zielony lesie”, która stała się piosenką imprezy. Swoje umiejętności zaprezentował wszystkim Zespół Trębaczy Leśnych „BÓR" oraz finalista Must be the music – Ela Zitans. Nie zabrakło oczywiście konkursów z nagrodami.

Przed sceną odbywały się dodatkowo prezentacje psów myśliwskich i ptaków drapieżnych. Mieszkańcy mogli z bliska zobaczyć sokoły i pustułki, które po rehabilitacji w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych Dżawat uczniowie Technikum Leśnego w Warcinie w trakcie imprezy wypuścili na wolność.

Podczas imprezy miały miejsce pokazy jazdy ułanów – Szwadronu Kawalerii Ziemi Szczecineckiej, musztry w wykonaniu Zespół Szkół nr 7 z Białego Boru oraz odbyła się rywalizacja drwali uczniów Technikum Leśnego z Warcina. W strefie technologicznej odwiedzający mogli z bliska przyjrzeć się pracy maszyn leśnych i harvestera. W czasie trwania imprezy cały czas nadawał radiotelegraf, który o imprezie „Dary Lasu” informował całą Europę, USA a nawet Arabię Saudyjską.

Ukoronowaniem imprezy, swoistą wisienką na torcie, był pokaz w wykonaniu samolotów Dromader, które od tego roku strzegą szczecineckich lasów przed pożarem i na co dzień stacjonują w „leśnej bazie” w Zegrzu Pomorskim.

Dodatkowo każdy mógł zrobić zakupy w strefie handlowej. Na kiermaszu wyróżniały się przede wszystkim wyroby rękodzielników i wytwórców żywności ekologicznej.

***

Podczas imprezy zaprezentowano znak „Dobre z Lasu” – oznaczenie, które jest graficznym symbolem zdrowej żywności pochodzącej z lasów. Symbol ten będzie wykorzystywany w ramach projektu rozwojowego Lasów Państwowych „Zdrowa Żywność z Polskich Lasów”, poprzez system certyfikacji produktów rodzimych producentów ekologicznej żywności, którzy zechcą skorzystać z takiej formy konsolidacji i promocji.

Na placu koncertowym były stoiska kulinarne, na których znalazły się dania z dziczyzny i ryb. Byli także producenci miodów, konfitur, ziół i przypraw, kuchnie przygotowujące pieczone dziki. Duże zainteresowanie stoiskami w strefie kulinarnej potwierdza, że Polacy chcą jeść zdrową żywność z lasu. Organizatorzy rozdali w ramach degustacji 670 porcji bigosu przyrządzonego przez koła łowieckie „Oszczep” i „Ponowa” oraz 550 porcji zupy Warcisławki Zespól Szkół im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku. W obydwu daniach użyto dziczyzny pochodzącej ze szczecineckich lasów, a pieczone w całości dziki przekazały Ośrodki Hodowli Zwierzyny z terenu RDLP w Szczecinku.Pośród stoisk w strefie edukacyjnej mocno oblegane było stoisko Nadleśnictwa Karnieszewice, wchodzącego w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Środkowopomorskie”. Doświadczenie i wiedza karnieszewickich leśników przyciągała zwiedzających i pomogła w rozpowszechnianiu m.in. informacji o ochronie przez lasy klimatu poprzez kumulowanie dwutlenku węgla. Nadleśnictwo Karnieszewice realizuje projekt „Leśne Gospodarstwa Węglowe” i informacje na jego temat również były przedmiotem rozmów leśnych edukatorów z mieszkańcami Szczecinka.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko edukacyjne RDLP w Szczecinku, w którym pracownicy RDLP, Nadleśnictwa Czarnobór i Nadleśnictwa Szczecinek, prowadzili zajęcia edukacyjne w formie gier i zabaw dla dzieci i dorosłych.

***

„Dary Lasu” na stałe weszły w kalendarz imprez miejskich. Dyrektor RDLP w Szczecinku Andrzej Modrzejewski w trakcie imprezy zapowiedział, że w przyszłym roku szczecinecka dyrekcja zaprezentuje projekt budownictwa mieszkaniowego drewnianych domów pod wynajem oraz elektryczny samochód w ramach dywersyfikacji źródeł zasilania pojazdów.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-02, 16:11   Zarybienie jeziora Wierachowo [Cytuj]

Mamy dobrą wiadomość dla wędkarzy łowiących na jeziorze Wierzchowo. Gmina Szczecinek trzykrotnie w miesiącu październiku przeprowadziła akcję zarybienia akwenu narybkiem jesiennym szczupaka. W dniach 20,24 i 30.10.2017 r. do wody trafiło łącznie 1220 kg tej szlachetnej ryby, za kwotę 29 280 zł. Zarybienie przeprowadzono pod nadzorem gminnego ichtiologa oraz przedstawiciela Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Przypomnijmy, że latem bieżącego roku ichtiofaunę jeziora zasilono blisko toną narybku węgorza. Koszt zakupu materiału zarybieniowego to 216 419 zł. Wędkarze, którzy od lat są związani emocjonalnie z jeziorem Wierzchowo, z uznaniem wypowiadają się na temat działań Wójta Gminy Szczecinek mających na celu zwiększenie atrakcyjności wędkarskiej akwenu.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-03, 14:32   Zaduszki lesne [Cytuj]

Jesień to czas refleksji i zadumy. Zwłaszcza w okolicach świąt Wszystkich Świętych i w dni zaduszne pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, wspominając odwiedzamy ich groby.

Leśnicy także pamiętają i tę pamięć wyrażają na wiele sposobów. Pamięć i szacunek motywuje do działania. Dlatego z szacunku do tych spośród braci leśnej, którzy odeszli poza granice ziemskiego życia a którzy tyle serca i pasji włożyli w pracę dla lasu, organizujemy dni szczególne.

Jednym z takich wydarzeń będzie wyjątkowy czas spędzony na Górze Polanowskiej, na którą zaprasza wieloletni duszpasterz leśników ks. Jerzy Bąk. 3 listopada we wspomnienie św. Huberta, tradycyjnie już odbędą się Zaduszki Leśno-Myśliwskie. W atmosferze wspólnej modlitwy, w czasie uroczystej Mszy świętej w intencji zmarłych leśników, wspominać będziemy naszych współpracowników, nauczycieli leśnej profesji, pionierów leśnictwa z terenów RDLP w Szczecinku.

Wypominkom towarzyszyć będzie koncert zespołu „Fletnia Pana”, pochodzącego z Mołdawii i grającego na fletniach (syringah).
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-14, 13:16   W trosce o środowisko [Cytuj]

Dzisiaj (13.11.) w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku doszło do podpisania umowy pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, na mocy, której zostanie zrealizowany projekt pn.: „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty”.

Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Osi priorytetowej II – Ochrona Środowiska oraz Działania 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego. Celem głównym Projektu jest zahamowanie spadku powierzchni terenów zieleni w miastach Związku i ich obszarach funkcjonalnych, a przez to poprawa jakości życia mieszkańców miast oraz zwiększenie wartości usług ekosystemów miejskich.

Beneficjentami projektu są:

1. Miasto Białogard

2. Miasto Kołobrzeg

3. Miasto Szczecinek

4. Gmina Borne Sulinowo

5. Gmina Gościno

6. Gmina Karlino

7. Gmina Połczyn – Zdrój

8. Gmina Tychowo

9. Powiat Szczecinecki

W ramach rzeczonego projektu Powiat Szczecinecki zrealizuje zadanie pn.: Rewitalizacja szpaleru drzew przydrożnych w pasie zieleni drogi powiatowej nr 1303Z ul. 28 Lutego (obecnie Warcisława IV) w Szczecinku. Inwestycja polegać będzie na nasadzeniu drzew i krzewów ozdobnych na obszarze 2030,8 m2. Wartość realizowanego zadania wyniesie 300 000,00 zł, przy dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w wysokości 255 000,00 zł.

W związku z tym, iż w ostatnim czasie przy ulicy Warcisława IV posadzono kilkadziesiąt drzew, Powiat Szczecinecki będzie wnioskował aby nowe nasadzenia pojawiły się również na innych miejscach. Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, młode drzewa zostaną wkomponowane w przestrzeń ulic Kościuszki, Mierosławskiego i Staszica.

W dzisiejszym wydarzeniu oprócz zastępcy Prezesa Zarządu NFOSiGW Romana Wójcika oraz włodarzy samorządów zaangażowanych w realizację projektu, uczestniczyła również poseł na Sejm RP Małgorzata Golińska.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-29, 15:36   Edukacja ekologiczna [Cytuj]

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu zapraszają do zgłaszania dzieci ze szkół podstawowych (klas IV-VI) i gimnazjum do udziału w 2-dniowych warsztatach realizowanych w ramach projektu „Budowa Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych". Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Celem zajęć jest przeprowadzenie programu w zakresie aktywnej edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży na temat gospodarowania odpadami, w tym segregacji odpadów z wykorzystaniem PSZOK.

Projekt realizowany jest w terminie: kwiecień 2017 r. - grudzień 2019 r.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej z listą uczestników oraz podpisanym porozumieniem. Liczba miejsc jest ograniczona.

Osoba do kontaktu: Elżbieta Borecka – tel. 94 3643807.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak