PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Najświeższe szkolenia i kursy
Autor Wiadomość

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-08-09, 14:32   Warsztaty dla NGOs [Cytuj]Partnerstwo „Lokalnie Wspólnie” oraz przedstawiciele mediów zapraszają szczecineckich społeczników na cykl warsztatów „Zakręceni dla społeczności” – współpraca z mediami, promocja działań i budowa marki NGO.

Prowadzącymi będą wolontariusze specjaliści - czyli dziennikarze wszystkich lokalnych redakcji (z prasy, radia, telewizji oraz internetowych portali informacyjnych) oraz fachowcy od budowania marki.

Wspólnie stworzyliśmy szkic 10 spotkań szkoleniowych zwiększających wiedzę i umiejętności współpracy z mediami oraz podnoszących skuteczność komunikowania.

Spotkania szkoleniowe będą odbywać się co tydzień, zawsze we wtorek od 17.00 do 18.45, od września do listopada. Każde z nich poprowadzi inny szczecinecki dziennikarz, lub specjalista od budowania wizerunku. W każdym spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 20 osób (po 1-2 osoby z każdej organizacji/grupy nieformalnej).

Cykl warsztatowy rozpocznie się od spotkania integracyjnego obu stron projektu, czyli specjalistów od mediów i specjalistów od działań społecznych. To, jak spotkanie przebiegnie, będzie zależało od każdego z nas. Więc 5 września o 17.00 zostawiamy pracę w pracy, przynosimy gitary, śpiewniki, bębny, gumy do skakania, piłki. Przyjdźcie z własnymi propozycjami zabaw integracyjnych. Z naszej strony przygotujemy kiełbasę dla 30 uczestników i ognisko. Ucieszymy się, jeśli przyniesiecie sałatkę lub ciasto.

Prosimy o zgłoszenia na załączonym formularzu do 31 sierpnia 2017 r. na adres a.piskozub@mops.szczecinek.pl lub osobiście w sekretariacie MOPS. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zakwalifikowane osoby zostaną poinformowane o miejscu pierwszego spotkania telefonicznie lub na e-mail 1 września 2017
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-09-27, 15:08   Projekt szkoleniowy [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-09-27, 15:59   Szkolenie historyczne dla nauczycieli [Cytuj]20 września w Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów nauczycielom, którzy ukończyli szkolenie z cyklu „Polski wiek XX – losy państwa i narodu. Między dwoma totalitaryzmami”, realizowanego przez IPN oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Certyfikaty, podpisane przez Prezesa IPN dr. Jarosława Szarka i Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską, otrzymało 46 nauczycieli, w tym 6 ze Szczecinka.


Wśród szczecineckich nauczycieli, a właściwie nauczycielek, które wzięły udział w wydarzeniu i odebrały certyfikaty, znalazły się: Elżbieta Woźniak i Alina Antoniak Czajka z I LO, Helena Giermakowska z ZS nr 2, Joanna Malicka z SP w Gwdzie Wielkiej, a także Honorata Janicka i Agnieszka Findling z G1/SP6. Certyfikaty wręczył dyrektor Oddziału IPN w Szczecinie dr Paweł Skubisz oraz Jerzy Sołtysiak, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty.

Cykl szkoleń, zorganizowany i zrealizowany przez oddziały Instytutu Pamięci Narodowej w całej Polsce w ubiegłym roku szkolnym, obejmował sześć tematów dotyczących historii Polski w latach 1937–1948. Adresowany był do nauczycieli przedmiotów humanistycznych. W szczecińskim Oddziale projekt został zrealizowany podczas wyjazdowego seminarium dla nauczycieli, które odbyło się w lutym 2017 r. w Kołobrzegu.
Ostatnio zmieniony przez andrzej.steffen 2017-10-19, 15:28, w całości zmieniany 2 razy  
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-10-19, 15:25   Dla Nauczycieli i Wychowawców [Cytuj]

20 listopada w Centrum Olimpijskim przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie! Dominika Kulczyk wraz z Kulczyk Foundation zapraszają na wyjątkowe w Polsce wydarzenie: cały dzień poświęcony znaczeniu empatii w procesie wychowania dziecka. Swój udział zapowiedzieli najlepsi polscy specjaliści. Wstęp na Forum pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka jest bezpłatny, a zarejestrować się można na stronie www.wiemczujepomagam.pl.O udziale w Forum Eksperckim „Wiem. Czuję… Pomagam! Szkoła z empatią” decyduje kolejność zgłoszeń.

– Moja Fundacja na całym świecie poszukuje liderów zmian społecznych, ludzi, którzy są dobrymi duchami przedsięwzięć w lokalnych społecznościach, kimś, komu się ufa, kimś, kto daje nadzieję. Wspaniali polscy nauczyciele i wychowawcy pełnią rolę takich liderów. Są gotowi podjąć z dziećmi mądrą rozmowę o tym, jak być dobrym człowiekiem. W ten sposób rodzą się mali liderzy empatii, którzy mają ogromny wpływ na swych rówieśników. Tak działa Efekt Domina – podkreśla Dominika Kulczyk.

To już drugie Forum Eksperckie organizowane przez Kulczyk Foundation. Otworzy je Dominika Kulczyk, która, przywołując liczne przykłady swoich akcji pomocowych na całym świecie, opowie o tym, jak rodzi się szczęście. Dr Kamila Jankowiak-Siuda (Uniwersytet SWPS) zaprosi uczestników na wycieczkę w głąb empatycznego mózgu, Jacek Santorski i Jarek Szulski (Values_) przedstawią aktualną mapę potrzeb uczniów, a Lucyna Kicińska (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) wyjaśni, dlaczego zbyt często dzieci nie reagują, gdy ich rówieśnikom dzieje się krzywda. Gościem specjalnym Forum Eksperckiego będzie Yvonne Bezerra de Mello z Projecto Uere z Brazylii, która będzie mówiła o tym, jak dodać dzieciom skrzydeł, zwłaszcza wtedy, gdy codzienność jest bardzo trudna. Swój udział potwierdził też drugi gość specjalny – ksiądz Jacek Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki. Więcej szczegółów na stronie www.wiemczujepomagam.pl.

Forum jest elementem ogólnopolskiego programu edukacyjnego Kulczyk Foundation, który koncentruje się na kluczowych dla wychowania dziecka wartościach. – Identyczna nazwa programu i forum „Wiem. Czuję... Pomagam!” niesie następujące przesłanie: Wiem, bo trzeba kogoś zrozumieć, żeby poczuć jego problemy. Czuję, bo ktoś staje się bliski, nawet, gdy mieszka na drugim końcu świata. Pomagam, bo nie chcę stać z boku, kiedy już rozumiem i czuję – wyjaśnia Dominika Kulczyk.

Program edukacyjny Kulczyk Foundation w tym roku, to już dwa zróżnicowane wiekowo zeszyty ze scenariuszami lekcji oraz materiałami multimedialnymi dla dzieci i młodzieży. Przygotowywany jest także trzeci zeszyt, przeznaczony dla dzieci pierwszych trzech klas szkoły podstawowej. Wszystkie materiały są bezpłatne. Propozycje edukacyjne Kulczyk Foundation, dedykowane nauczycielom oraz te dedykowane rodzicom, prezentowane będą w kuluarach Forum Eksperckiego.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-14, 12:54   Kursy komputerowe [Cytuj]

CEL PROJEKTU

Celem projektu jest wzrost kompetencji informatycznych wśród 396 osób po 25 roku życia (w tym 198 osób pracujących i 198 osób bezrobotnych) zamieszkujących według Kodeksu Cywilnego w gminach wiejskich lub miejsko - wiejskich z obszaru Specjalnej Strefy Włączenia w powiatach: wałeckim, choszczeńskim, drawskim, szczecineckim, którzy z własnej inicjatywy zainteresowani są nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem umiejętności i kompetencji cyfrowych poprzez udział w certyfikowanych szkoleniach.

Uczestnicy zdobędą kompetencje poprzez udział w szkoleniach informatycznych (TIK), prowadzących do uzyskania 21 kompetencji w 5 obszarach określonych w ramie DIGCOMP na poziomie A + B, zakończonych zewnętrzną certyfikacją ECCC DIGCOMP lub innego równoważnego.

PLANOWANE EFEKTY

Uczestnicy Projektu nabędą/podniosą swoje kompetencje cyfrowe, kluczowe w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Projekt przyczyni się do zwiększenia aktywności edukacyjnej osób zamieszkałych na terenie województwa zachodniopomorskiego, spowoduje wzrost szans na zatrudnienie lub awans zawodowy uczestników/czek projektu, a co za tym idzie – wpłynie na jakość życia ich i całych ich rodzin. Dodatkowo udział w projekcie zmniejszy problemy pracodawców ze znalezieniem odpowiedniej, wykwalifikowanej kadry pracowniczej, wzmocni aktywność społeczną uczestników/czek projektu oraz będzie przeciwdziałać marginalizacji osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.Szczegółowe informacje-tel.510 395 178
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-21, 17:39   SZOWES zaprasza na szkolenie [Cytuj]

W ramach projektu „Sieć Zachodniopomorska Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej - Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej dla regionu szczecineckiego" realizowanym przez Gminę Miejską Wałcz i Fundację Nauka dla Środowiska zaprasza przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej prowadzących działalność gospodarczą oraz odpłatną działalność pożytku publicznego na szkolenie " Lider czy menedżer. Która postawa wspiera Cię w budowaniu Twojej organizacji"...

"

Rola lidera jest kluczowa w każdej organizacji. Jeśli chcesz poznać narzędzia coachingowe dzięki którym zbudujesz zwycięski zespół,który chętnie i z sukcesem będzie realizować powierzone cele -zapraszamy.Szkolenie odbędzie się w hotelu Leśny Dwór ul. Wierzbowa 4 w Szczecinku.

Formularze zgłoszeniowe z dopiskiem „warsztaty" należy przesłać na adres e-mail:akalamarz@umwalcz.pl do dnia 22.11.2017 lub dostarczyć osobiście do siedziby OWES przy ulicy Okulickiego 34 w Wałczu.

W załączeniu- szczegółowy program warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy.

Osoba odpowiedzialna za szkolenie: Anna Kałamarz tel. 530 909 892. Ilość miejsc ograniczona. Uczestnikom szkolenia zapewniamy bezpłatne materiały szkoleniowe , zwrot kosztów dojazdu oraz catering.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.Pozdrawiam

Anna Kałamarz

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej dla regionu szczecineckiego

ul.Okulickiego 32

www.owes.walcz.pl

tel. 530909892
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-12-05, 16:02   Sędzia Anna Maria Wesołowska [Cytuj]

Anna Maria Wesołowska to bez wątpienia najpopularniejsza sędzia w Polsce. Któż bowiem nie oglądał przynajmniej jednego odcinka popularnego przed laty serialu „Sędzia Anna Maria Wesołowska"? Dziś (05.12) tytułowa bohaterka paradokumentu, na zaproszenie PCPR w Szczecinku, gościła w Zespole Szkół Nr 2 im Warcisława IV. Celem wizyty nie było bynajmniej zdradzenie kilku pozakulisowych ciekawostek dotyczących produkcji, a dyskusja na temat przemocy, a dokładniej rzecz ujmując jej przeciwdziałaniu. W prelekcjach uczestniczyła młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Gościa osobiście przywitał starosta Krzysztof Lis i skierował kilka słów do obecnych uczniów:

(…) Dzisiejszy świat daje nam wielkie możliwości, ale jednocześnie gdzieś w cieniu czyha na nas wiele zagrożeń, z którymi musimy sobie umieć poradzić. Takim zagrożeniem na pewno jest przemoc i myślę, że każdy z nas w swoim życiu, pośrednio czy bezpośrednio miał z nią kontakt. Niezmiernie się cieszę, że gościmy dziś autorytet w dziedzinie prawa i, że pani sędzia Anna Maria Wesołowska zgodziła się podzielić z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem przekonany, że będziecie czerpać z nich pełnymi garściami, co w przyszłości pozwoli wam skutecznie przeciwdziałać przemocy.

Sędzia Wesołowska na początek zapewniła uczniów, że jest prawdziwą … sędzią, a nie aktorką znaną z telewizji. I o ile to wyznanie wzbudziło rozbawienie, to to co młodzież usłyszała potem sprawiło, że na sali zapadła cisza jak makiem zasiał. Sędzia zdradziła, że orzekała w głośnych sprawach, w wyniku których wielu znanych gangsterów polskiego półświatka resztę życia spędziło w więzieniu. Porwania, żądania okupów, mafijne porachunki i wyrafinowane tortury, swego czasu stanowiły codzienność życia zawodowego sędzi Wesołowskiej, która stała się ekspertem od przestępczości zorganizowanej. To właśnie sędzia Wesołowska była m.in. współautorką ustawy o świadku koronnym.

Sędzia Wesołowska w 2009 przeszła w stan spoczynku, ale dzięki temu miała więcej czasu na kontynuowanie swojej profilaktycznej misji. Sędzia spotyka się również z uczniami szkół podstawowych, a nawet z… przedszkolakami, które niestety wbrew pozorom na temat przemocy wiedzą całkiem sporo.

Sędzia jest autorką licznych publikacji i felietonów z zakresu przeciwdziałania przemocy i podczas prelekcji przytaczała prawdziwe historie, które niejednokrotnie nie kończyły się happy endem. Sędzia uwrażliwiała uczniów na to, że czasami jeden, nieprzemyślany czyn, często popełniony pod wpływem emocji może zaważyć na dalszym życiu młodego człowieka.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-12-05, 16:35   Bombki Świąteczne [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-12-12, 14:51   Nie dla czadu! [Cytuj]

[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-12-13, 15:37   Zakręceni dla społeczności-wystawa [Cytuj]

Niedawno rozstrzygnięty został miejski konkurs na "Wolontariusza Roku", a teraz w budynku ratusza i na dziedzińcu można oglądać specjalną wystawę. Nosi ona tytuł „Zakręceni dla społeczności”.

Chcą działać dla innych, realizują projekty społeczne w Szczecinku, organizują tu wolontariat, nieodpłatnie aktywizują różnych ludzi, pomagają i uczą pomagać, ułatwiają innym realizację pasji, dbają o dobro wspólne. Słowem - są „zakręceni dla społeczności”. Mowa rzecz jasna o szczecineckich wolontariuszach.

To czas, w którym działający na różnych płaszczyznach wolontariusze obchodzą swoje święto. Niedawno rozstrzygnięty został miejski konkurs na "Wolontariusza Roku", a teraz w budynku ratusza i na dziedzińcu można oglądać specjalną wystawę. Nosi ona tytuł „Zakręceni dla społeczności”.

Za pomocą zaprezentowanych na ekspozycji zdjęć wolontariusze opowiadają o tym, czym na co dzień się zajmują. Udowadniają też, że wolontariat skupia wielu różnych ludzi, bez względu na płeć, wiek czy zainteresowania.

Co istotne, wystawa stanowi podsumowanie kilkumiesięcznego projektu „Zakręceni dla społeczności – współpraca z mediami, promocja NGO”. Wraz z miejskim konkursem „Wolontariusz Roku” jest jednym z przystanków na trasie akcji „Przystanek Wolontariat”, która jest świętem aktywnych ludzi i organizacji pozarządowych Pomorza Zachodniego. Wystawę można oglądać do 18 grudnia na dziedzińcu Ratusza Miejskiego.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak