PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
Zajrzyj na poomoc.pl i kliknij - każde kliknięcie wspiera polskie organizacje pomocowe :-)
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Różne - głównie - instytucjonalne formy pomocy
Autor Wiadomość

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-10-31, 12:50   Świąteczna Paczka 2017 [Cytuj]

Ewangeliczny Związek Braterski ruszył z akcją „Świąteczna Paczka 2017”.

Gwoli przypomnienia warto dodać, iż założycielem i St. Prezbiterem Ewangelicznego Związku Braterskiego jest Ludwik Skworcz, który współpracuje z innymi organizacjami na rzecz pomocy ludziom w trudnych sytuacjach życiowych, a także współdziała w akcjach charytatywnych na terenie powiatu szczecineckiego..."Ze Szwajcarii przywieziono kilkaset paczek dla dzieci. Prezenty będą głównie do dyspozycji PCPR w Szczecinku oraz GOPS w Grzmiącej, a także zostaną przekazane dzieciom, których ojcowie przebywają w jednostkach penitencjarnych. Ponadto akcja przeprowadzona będzie również w Zborach Ewangelicznego Związku Braterskiego, gdzie zostaną obdarowane dzieci i rodziny potrzebujące – relacjonuje St. Prezbiter Ludwik Skworcz.A już w najbliższą niedzielę, 29 października w Domu Modlitwy w Szczecinku przy ulicy Mickiewicza 18 o godzinie 10.30 i 13.00 odbędą się uroczystości związane z 30-stą rocznicą Ewangelicznego Związku Braterskiego w Polsce oraz 500-leciem Reformacji. W nabożeństwie wezmą udział przedstawiciele bratnich zborów ze Szwajcarii.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-07, 13:45   Pomoc Poszkodowanym [Cytuj]

W związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce w dniach 27-31 października bieżącego roku, na terenie województwa zachodniopomorskiego, sytuacji kryzysowej związanej z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, które spowodowały liczne straty materialne, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie przypominana, że osoby poszkodowane tymi wydarzeniami otrzymają od Rządu bezzwrotną pomoc materialną w wysokości do 6 tysięcy złotych, a w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia domu, do 100 tysięcy złotych.

Informacji o tym, jak uzyskać pomoc otrzymają Państwo w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczecinku przy ul. Wiejskiej 4, w pokoju nr 6 lub pod numerem telefonu 94 37 280 03 w poniedziałki i wtorki w godzinach od 8:00 do 12:00 oraz czwartki w godzinach od 13:00 do 16:15.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-07, 13:54   50 Książek dla Biblioteki [Cytuj]

50 książek dla dzieci i młodzieży to nagroda, którą otrzyma Miejska Biblioteka Publiczna Filia dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku za udział w konkursie "Przerwa na wspólne czytanie".

W rywalizacji brało udział prawie tysiąc bibliotek z całej Polski, a zwycięzcami zostały placówki, na które internauci oddali najwięcej głosów.

Miło nam donieść, że biblioteka w Szczecinku uplasowała się na 95 miejscu, z wynikiem ponad ośmiu tysięcy kliknięć! To jest nasz wspólny sukces, zawdzięczamy go Państwa zaangażowaniu i pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim Czytelnikom za udział w konkursie i każdy oddany głos, dzięki któremu znaleźliśmy się w finałowej czołówce.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-09, 15:11   Bezpłatne Usługi Opiekuńcze [Cytuj]

Jeśli masz w swojej rodzinie lub otoczeniu osobę starszą, niepełnosprawną, chorą, która potrzebuje wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, zgłoś się do Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Caritas świadczy bezpłatną pomoc dla osób niesamodzielnych zamieszkujących tereny województwa zachodniopomorskiego (osobą niesamodzielną jest osoba, która ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność, wymaga opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego), spełniających kryteria dochodowe (dochód netto):

951 zł dla osoby samotnie gospodarującej

771 zł na osobę w gospodarstwie domowym

Aby zapisać taką osobę na listę potrzebujących w Caritas, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy kandydata do objęcia wsparciem i dostarczyć go do siedziby Caritas przy ul. Bpa Domina 8 w Koszalinie.

Osoba taka otrzyma bezpłatną pomoc w formie usług opiekuńczych po pozytywnej weryfikacji dokumentacji kandydata do objęcia wsparciem.

Kontakt-tel.698077885

Jeśli chciałbyś/chciałabyś zostać opiekunem/opiekunką osoby niesamodzielnej, wypełnij formularz zgłoszeniowy opiekuna i dostarcz go do siedziby Caritas.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-14, 13:09   Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej [Cytuj]

Niezwykły gość odwiedził dziś (13.11) ZS nr 6 im. Stanisława Staszica. Mowa o Małgorzacie Glince, jednej z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek, która do Szczecinka przyjechała na zaproszenie Stowarzyszenia 'Porozumienie Samorządowe" i MKS Gryf Szczecinek, będącego członkiem fundacji Glinka Academy. Gwiazda kobiecej siatkówki o wdzięcznym pseudonimie „Maggie”, to 286-krotna reprezentantka Polski w latach 1996-2014, olimpijka (Pekin 2008), dwukrotna mistrzyni Europy (2003, 2005), dwukrotna triumfatorka Ligi Mistrzyń (2011, 2013), zdobywczyni Pucharu CEV (2001) i Pucharu Top Teams (2007), najlepsza siatkarka Europy 2003 roku, laureatka CEV Lifetime Award 2013 za całokształt kariery sportowej, MVP (najlepsza zawodniczka) m.in. Pucharu Świata, Mistrzostw Europy, Ligi Mistrzyń czy Pucharu CEV, najlepsza polska siatkarka pierwszej dekady XXI wiekui jedna z najlepszych w tym czasie zawodniczek na świecie.

Przy okazji swojej wizyty Małgorzata Glinka podarowała gospodarzom dwie koszuli oraz piłkę z autografem. Te wyjątkowe przedmioty zostaną wylicytowane podczas Turnieju Charytatywnego Piłki Siatkowej, organizowanego przez Stowarzyszenie „Porozumienie Samorządowe”, który zostanie rozegrany już w najbliższą niedzielę, tj. 19 listopada. Tym razem fundusze będą zbierane dla dwudziestosześcioletniego Mariusza Pabisiaka.

Mariusz wraz z rodzicami mieszka w Szczecinku. Jak każdy nastolatek miał swoje plany i marzenia. Po liceum studiował zaocznie Geodezję i Kartografię w Koszalinie oraz pracował w jednej ze szczecineckich firm. 9 września 2013 roku jadąc na egzamin do Koszalina, ucierpiał w wypadku drogowym, z którego ledwo uszedł z życiem. Doznał licznych obrażeń głowy i ciała. Zdiagnozowano między innymi śpiączkę mózgową, uraz czaszkowo-mózgowy, niedowład czterokończynowy, złamanie łuski kości skroniowej. Chłopak został sparaliżowany pod wpływem silnego uderzenia. Jego stan lekarze uznali za bardzo ciężki. Szanse na przeżycie malały z każdym dniem… Jednak Mariusz miał tak silną wolę życia, że się nie poddał i do dziś walczy o normalne funkcjonowanie!
Chciałem żyć i z najcięższego stanu wyszedłem dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach, teraz pragnę wstać i stanąć na własne nogi, chcę stać się osobą w pełni zdrową i samodzielną – wyznaje Mariusz.
Za kilka miesięcy minie 5 lat od tego tragicznego zdarzenia. Mariusz przez te lata poddawany był bardzo intensywnej rehabilitacji ruchowej, manualnej oraz intelektualnej, które przyniosły bardzo dobre efekty. Niestety, przed nim jeszcze daleka droga do powrotu do zdrowia i pełni sił. Mariusz poświęca wiele godzin dziennie na ćwiczenia w domu oraz w klinikach rehabilitacyjnych.
Rodzice Mariusza starają się z całych sił zapewniać Jemu systematyczną rehabilitację, jednak są to potężne nakłady finansowe, znacznie przewyższające ich budżet rodzinny.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich 19 listopada do hali sportowej przy ul. Wiatracznej 5 (hala Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego). Początek o godz. 9.00
Podczas imprezy na kibiców siatkówki czekają wrażenia sportowe. Tradycyjnie odbędą się również licytacje cennych fantów, bonów na usługi, przekazanych przez osoby prywatne, przedsiębiorców – ludzi o wielkim sercu: m.in. zaproszenia na bale, bony na usługi: kosmetyczne, fryzjerskie, stomatologiczne, rehabilitacyjne, wysokiej klasy kosmetyki, wyroby rękodzielnicze, produkty i żywność ekologiczna, zabawki, odzież, sprzęt sportowy i wędkarski, koszulki, książki i gadżety z autografami znanych osób i wiele innych.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-21, 14:34   Ewangeliczny Związek Braterski pomaga bliźnim [Cytuj]

Ewangeliczny Związek Braterski nie próżnuje. Niebawem kolejne paczki zostaną przekazane najmłodszym. Ostatnimi czasy, w siedzibie Związku dokonywano szczegółowego opisu prezentów, które trafią do dzieci według określonej listy. Chodzi oto, aby upominek był adekwatny do wieku dziecka.

Wśród widocznej na zdjęciu góry prezentów znalazły się paczki dla:

- PCPR Szczecinek na Bal Mikołajkowy w SAPIK, który odbędzie się dnia 1 grudnia o godzinie 17:30

- MOPS Szczecinek (Dom Modlitwy Ewangelicznego Związku Braterskiego przy ulicy Mickiewicza 18) dnia 3 grudnia o godzinie 10:30 oraz 12:00

- MGOPS Borne Sulinowo, planowane na 21 grudnia o godzinie 17:30 w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie

Część paczek przekazano już gminie Grzmiąca oraz najuboższym dzieciom z gminy Barwice.

Prezenty otrzymają również dzieci z Czarnego, które wezmą udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożenarodzeniową, organizowanym na terenie tamtejszej jednostki penitencjarnej. Paczki trafią także dla dzieci osadzonych. Świąteczne prezenty w postaci podstawowych środków higienicznych, czapek i ciepłych skarpet, powędrują również do samych osadzonych.

Świąteczną akcją objęto także powiaty pilski, wałecki, a nawet daleki Sosnowiec, gdzie paczki trafią dla dzieci specjalnej troski.

Ewangeliczny Związek Braterski jak zwykle wspomógł Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej organizowany przez Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe. Starszy prezbiter Ludwik Skworcz w imieniu Związku, wręczył Mariuszowi Pabisiakowi paczkę od współwyznawców ze Szwajcarii oraz przekazał fundusze na jego rehabilitację.

Jesteśmy po to aby czynić dobro – powiedział Ludwik Skworcz. – I nie zamierzamy przestać (…)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-21, 17:29   Szlachetna Paczka 2017 [Cytuj]

W ostatnią sobotę18 listopada XVII edycja SZLACHETNEJ PACZKI nabrała tempa. Ulicami wszystkich miast wojewódzkich przeszły marsze wolontariuszy, a na stronie www.szlachetnapaczka.pl otwarta zostanie baza z historiami rodzin. To do nich trafi dedykowana pomoc, którą przygotują darczyńcy...

"

20 tys. paczek z mądrą pomocą

W tym roku ponad 11 tys. wolontariuszy odwiedziło ponad 33 tys. rodzin. Organizatorzy szacują, że podczas XVII edycji PACZKI liczba rodzin włączonych do projektu przekroczy 20 tys.

Wolontariusze, którzy spotykają się z rodzinami, poznają ich historie i określają, jaka pomoc da im szansę na trwałe wyjście z trudnej sytuacji i będzie dla nich impulsem do zmiany. W sobotę 18 listopada o 9.00 na stronie www.szlachetnapaczka.pl udostępniona zostanie baza zawierająca opisy rodzin. Każdy, kto na nią wejdzie, będzie mógł przeczytać ich historię, poznać ich najpilniejsze potrzeby i wybrać rodzinę, której pomoże, przygotowując dla niej paczkę. Wolontariusze przekażą ją rodzinom podczas Finału SZLACHETNEJ PACZKI, 9-10 grudnia.

Rewolucja w pomaganiu

- Nikt na świecie nie pomaga w ten sposób – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, twórca PACZKI. – To rewolucyjna formuła. Bo PACZKA pomaga nie tylko biednym, ale również bogatym. Stwarzamy darczyńcom możliwość, by naprawdę mądrze się zaangażowali. I to działa.

Wsparcie dla wybranej przez siebie rodziny i przygotowanie dla niej PACZKI zapowiedzieli w tym roku m.in. Prezydent Andrzej Duda z małżonką, piłkarze reprezentacji Polski czy narodowa drużyna skoczków narciarskich.

Marsze w całej Polsce

SZLACHETNA PACZKA ma zasięg ogólnopolski, a jej wolontariusze działają w 670 rejonach na terenie całego kraju. 18 listopada, w dzień otwarcia bazy rodzin, we wszystkich miastach wojewódzkich odbędą się również uroczyste marsze z udział wolontariuszy. Najbardziej spektakularny przebieg będzie miał marsz warszawski. Początek o godz. 12.00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, finał na Placu Zamkowym.

- Będziemy manifestować to, że lubimy ludzi – tłumaczy ks. Stryczek, który weźmie udział w marszu w Warszawie. – Dokonujemy rewolucji, ale to jedyna rewolucja, w której nie ma ofiar. Tworzymy historię, bo wydobywamy z ludzi piękno. Nie chodzi jedynie o to, kim ludzie są, ale kim mogą się stać. Bo zaangażować się możesz w każdej chwili. Możesz być wolontariuszem, możesz być darczyńcą, możesz być kierowcą, który przewiezie paczkę. Po prostu dołącz i rób to razem z nami.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-22, 16:01   Ogrzewalnia dla bezdomnych [Cytuj]Nadchodzi bardzo trudny czas dla osób, które z różnych losowych przyczyn stały się osobami bezdomnymi. W Szczecinku jest 47, w tym dwie kobiety. Tak przynajmniej mówią dane z przeprowadzonego podczas ostatniej zimy liczenia bezdomnych. Gdzie tacy ludzie w czasie mrozu mogą się podziać?

W mieście działają dwa punkty noclegowe. Ale nie każdy może lub chce z takiej możliwości skorzystać. W takich przypadkach zostaje altanka, ziemianka, pustostan, kawałek kartonu… Bywa, że noc spędzona w takich warunkach kończy się tragicznie.
Pojawiła się koncepcja, by z myślą o osobach bezdomnych utworzyć w mieście „Ogrzewalnię”. Obecnie trwają intensywne poszukiwania pomieszczenia, w którym taka miejska ogrzewalnia mogłaby się mieścić. Pomóc może każdy. Każdy wolny magazyn, pomieszczenie albo nawet kontener jest w tym momencie na wagę złota.
- Chcielibyśmy wyjść z takim apelem do wszystkich mieszkańców Szczecinka. Jeśli ktoś być może dysponuje takim wolnym pomieszczeniem, prosilibyśmy o jego udostępnienie – apeluje Elżbieta Dobrzańska, specjalista ds. bezdomności w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczecinku. – Co jest w takim pomieszczeniu potrzebne? Dopływ wody, oczko ustępowe. I zasadniczo to wszystko. Resztę wyposażymy my.
Jaka jest idea takiego miejsca? Jak wyjawia nasza rozmówczyni, w „Ogrzewalni” schronić przed zabójczym mrozem mogliby wszyscy, którzy nie kwalifikują się lub nie chcą przebywać w noclegowni. Takich osób jest od 10 do15. – Nie chodzi tu wyłącznie o osoby, które są po spożyciu alkoholu. Mamy przecież różne sytuacje, a ludzie z różnych względów nie chcą przebywać w noclegowni. W „Ogrzewalni” mogłyby rozgrzać się i przeczekać najgorsze mrozy. Takie miejsce mogłoby być stale monitorowane przez Straż Miejską – dodaje Elżbieta Dobrzańska.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-28, 15:45   Siatkarski Turniej Charytatywny [Cytuj]

Mimo, że na zewnątrz aura nie zachęcała do spacerów to zarówno na trybunach, jak i w miejscu, gdzie odbywały się licytacje było naprawdę tłoczno. Walka na boisku oraz walka podczas licytacji była zawzięta, lecz nikt nie zapominał w jakim celu gramy. Przez cały dzień uzbierano dla Mariusza ok 34000 zł. Uczestnicy turnieju mogli się przekonać, że w tym młodym mężczyźnie jest ogromne pragnienie walki i powrotu do zdrowia. Dziękując Państwu za wsparcie naszej akcji, życzymy Mariuszowi, by zgromadzone dzięki Wam środki pomogły mu zwalczyć wszystkie trudności.

"
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-28, 17:30   Dar Serca dla Antka i CZD [Cytuj]

Leśnicy z RDLP w Szczecinku już od dłuższego czasu wspólnie ze Służbą Więzienną biorą udział w akcjach charytatywnych. Tym razem mundurowi pośpieszyli z pomocą Antkowi, który w czasie ostatnich świąt wielkanocnych dowiedział się o zagrażającej mu ciężkiej chorobie. Inicjatorem i dobrym duchem całej akcji jest chor. Cezary Sierzputowski, z Zakładu Karnego w Czarnem, który to najpierw postanowił zorganizować pomoc dla Antka i szpitala w Szczecinku. Dalej wszystko potoczyło się spontanicznie, w zawrotnym tempie i prawie niemożliwe stało się faktem. Po kilku usilnych próbach kontaktu z prof. Ryszardem Grendą z Centrum Zdrowia Dziecka udało się za entym razem. Po długiej rozmowie profesor Grenda stwierdził, że siła przekonania chorążego o potrzebie pomocy i historia Antka nie mogły pozostać bez odpowiedzi. Później były konsultacje w Warszawie i dziś Antek przebywa na oddziale w Centrum Zdrowia Dziecka.

Zgoda na przyjęcie Antka do szpitala nie mogły zostać bez odpowiedzi ze strony mundurowych. Pomysł akcji "Dar serca" to forma podziękowania funkcjonariuszy i leśników dla CZD za pomoc dla Antka. Antek to bardzo energiczny i pełen zaangażowania chłopiec, który gra w Gminnej Akademii Piłkarskiej w Turowie. Jest wnukiem leśnika i m.in. właśnie dlatego leśnicy z RDLP w Szczecinku postanowili włączyć się w podziękowania.

Zdajemy sobie sprawę, że dzieci czekających na podobną pomoc jest wiele. Docieramy do tych, do których możemy dotrzeć, bo są blisko, gdzieś obok nas. Tym razem tym dzieckiem jest Antek - komentuje wydarzenie współorganizator Maciej Wiórek z RDLP w Szczecinku.

Współpraca leśników z RDLP w Szczecinku i funkcjonariuszy SW z Czarnego zaowocowała transportem upominków, które przez organizatorów akcji osobiście zostały zawiezione ze Szczecinka do CZD w Warszawie.

Gadżety od Gortata, medale dla małych dzielnych pacjentów, kołderki, gry, pluszaki, materiały edukacyjne i wiele innych praktycznych rzeczy. Wszystko to, co jest w stanie choć odrobinę poprawić nastrój dzieciom przebywającym w tej szpitalnej placówce.

Na miejscu na mundurowych czekało miłe przyjęcie ze strony personelu medycznego i Pani rzecznik CDZ, która zorganizowała konferencję prasową. Dzięki informacjom przekazanym za pośrednictwem mediów ogólnopolskich organizatorzy mogli poinformować opinię publiczną o tym, że akcja "Dar serca" będzie kontynuowana.

Padło wiele ciepłych słów pod adresem lekarzy i pielęgniarek, którzy, na co dzień pracują z chorymi dziećmi. Dla wszystkich obecnych zaangażowanych w akcję największą radością był uśmiech na twarzy Antka, który widać na wspólnej fotografii. RDLP w Szczecinku otrzymała na pamiątkę oficjalne podziękowania.

Pomoc innym jest zawsze doświadczeniem osobistym. A kiedy dotyczy cierpiących dzieci to na bok odchodzą wszystkie inne troski dnia codziennego. Rodzice, którzy na co dzień zmagają się z chorobą swoich dzieci rozumieją, że wszystko inne wydaje się być przy tym drugorzędne. Dlatego, jeśli tylko możemy w jakiś sposób wesprzeć tych małych dzielnych pacjentów, to jest to dla nas zawsze sprawa od serca. Stąd nazwa akcji "Dar serca" wyraża rzeczywiście to, co czujemy, kiedy wyciągamy pomocną dłoń. Wciąż liczymy na współpracę ze SW w tym zakresie. - podsumowuje całą akcję rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku Marek Stasiuk.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-11-29, 14:30   Dotacja dla TPD [Cytuj]

Zarząd Powiatu Szczecineckiego, informuje o zamiarze udzielenia dotacji celowej w wysokości 830,00 zł dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koło Terenowe Pomocy Dzieciom z Niepełną Sprawnością Ruchową i Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych w Szczecinku na dofinansowanie zadania publicznego pn. „Paczki świąteczne” z pominięciem procedur otwartego konkursu ofert, zgodnie z art.19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie – Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.

Prosimy o zgłaszanie ewentualnych uwag do oferty do 4 grudnia 2017 r.

Uwagi można składać w formie pisemnej na adres Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Szczecinku, ul. Warcisława IV 16, lub pocztą elektroniczną na adres k.bronakowska@powiat.szczecinek.pl

W tytule składanego pisma proszę wpisać: „Uwagi do oferty Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koło Terenowe Pomocy Dzieciom z Niepełną Sprawnością Ruchową i Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych w Szczecinku”.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-12-01, 16:54   Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom [Cytuj]

Jak co roku w okresie przedświątecznym Caritas przypomina o misji Kościoła wobec dzieci. Dochód z 70 tys. świec wigilijnych wspomoże letni wypoczynek najmłodszych diecezjan.

Jak zapowiedział dyrektor Caritas diecezjalnej ks. Tomasz Roda, fundusze pozyskane w ramach kampanii pozostaną w większej niż dotychczas części do dyspozycji Parafialnych Zespołów Caritas i wesprą dzieci z jej terenu.

Pozostała część trafi do podopiecznych Caritas diecezjalnej oraz na konto Caritas Polska. Świece można nabyć w kościołach lub centrali Caritas w Koszalinie w cenie 8 zł - mała świeca, 20 zł - duża.

W tym roku na stoły wigilijne ma szanse trafić więcej świec niż w poprzednie święta. - W ubiegłym roku rozprowadziliśmy 56 tys. świec małych i blisko 9 tys. świec dużych. Dzięki nim mogliśmy zorganizować wypoczynek letni i zimowy dla 1200 dzieci. W tym roku przekazaliśmy Parafialnym Zespołom Caritas 60 tys. małych świec oraz 10 tys. dużych - wyjaśnia Kacper Banach z Caritas DKK.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-12-05, 16:13   Świąteczna Paczka [Cytuj]

Akcja Świąteczna Paczka rozpoczęła się 1 grudnia w budynku Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. Organizatorem było szczecineckie PCPR, które zaprosiło Świętego Mikołaja i zadbało o wspaniałą atmosferę. Paczki ofiarował Ewangeliczny Związek Braterski.

Kolejna odsłona akcji odbyła się wczoraj (03.12) w siedzibie Związku. Prezenty otrzymały dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Tratwa oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku. Każde dziecko odebrało również Pismo Święte.

Akcją Świąteczna Paczka kierują prezbiterzy Ludwik Skworcz i Łukasz Grygier. Akcja potrwa do 26 grudnia.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-12-12, 14:29   Jadłodzielnia otwarta! [Cytuj]

W Szczecinku otwarto miejsce do dzielenia się żywnością.

Foodsharing Szczecinek Jadłodzielnia jest inicjatywą zapobiegającą marnowaniu jedzenia i dzielenia się z osobami potrzebującymi.

Otwarto punkt Jadłodzielni pod adresem:

ul. Rzemieślnicza 2/6,
czynne od PN do PT, w godzinach 11-12.
tel. 661 160 344...

"

NIE WYRZUCAJ JEDZENIA. JEŚLI ZOSTAŁY CI PRODUKTY, KTÓRE NADAJĄ SIĘ DO SPOŻYCIA-skontaktuj się z nami.


W TEN SPOSÓB ZAPOBIEGASZ MARNOWANIU JEDZENIA.Udostępniamy przestrzeń ,w której każdy może podzielić się jedzeniem z każdym.Jakie produkty można przynosić do Jadłodzielni:
- Warzywa i owoce,
- produkty, które sam mógłbyś zjeść i które dałbyś swoim dzieciom,
- produkty zapakowane lub w pojemnikach,
- sery, jogurty, twarogi.


Produkty wymagające zachowania warunków chłodniczych
- produkty, które wymagają schłodzenia, przynieś w przenośnej lodowce lub w torbie termicznej
- takie produkty to te opisane na etykiecie „przechowywać od +2 do +8” lub „przechowywać w warunkach chłodniczych”.

Poza tym to: sałatki, ciastka z kremem, śmietaną lub innym podatnym na zepsucie nadzieniem.Jakich produktów nie można tutaj przynosić:
- żadnego rodzaju surowego mięsa
- produktów z niepasteryzowanego, „surowego” mleka (można zostawiać sery, jogurty, twarogi)
- potraw zawierających surowe jaja, w tym budynie, kremy, domowe majonezy itp.
- produktów napoczętych, np. otwartych puszek czy słoików z przetworami
- produktów wymagających warunków chłodniczych, które przebywały poza lodówką dłużej niż 30 min
- produktów, które przekroczyły termin przydatności do spożycia- „należy spożyć do” (nie mylić z „najlepiej spożyć przed”)
- produktów, które mają oznaki popsucia, nietypowy zapach lub kolor, są nadgniłe, mają wydęte wieczka
- produktów, które miały kontakt z odpadami spożywczymi, komunalnymi lub znajdowały się w kontenerach na odpady
- alkoholu.Jeśli masz chwilę wolnego czasu, dołącz do nas. Potrzebujemy osób, które będą pełniły z nami dyżur ( choćby 1 dzień od pn-pt w godzinach 11-12).
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-12-12, 16:29   Szczecinek 60Plus [Cytuj]

Akcja społeczno-promocyjna „Szczecinek - Aktywni 60 plus” cieszy się niesłabnącą popularnością wśród starszych mieszkańców naszego miasta. Dotychczas wydano już prawie 4900 kart rabatowych! Średnio swoją kartę odbiera miesięcznie około 30 osób. Obecnie w programie bierze udział około 130 placówek (w tym m.in. ośrodki wczasowe i sanatoryjne w górach i nad morzem), oferujących posiadaczom karty wiele rabatów oraz ulg.Przypomnijmy, że Miasto Szczecinek przystąpiło do realizacji programu "Szczecinek-Aktywni 60 plus" w grudniu 2012 roku. Stworzono wówczas stale rozbudowywaną listę restauracji, kawiarni, punktów handlowych, usługowych, medycznych oraz kulturalnych
i rekreacyjnych, w których wszystkim mieszkańcom Szczecinka powyżej 60 roku życia przysługują różnego rodzaju rabaty i ulgi.

Program „Szczecinek – Aktywni 60 plus”, to rozbudowana akcja społeczno-promocyjna. Jej głównym celem jest aktywizacja osób starszych. Do uzyskania rabatu czy ulgi uprawnia specjalna karta, która wydawana jest w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Szczecinek.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak