PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Coś o i dla szczecineckich (i nie tylko) ngos
Autor Wiadomość

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2016-06-09, 16:50   14 czerwca - Światowy Dzień Krwiodawstwa [Cytuj]14 czerwca przypada Światowy Dzień Krwiodawcy.
Oddając krew - darujesz życie Krew to bez wątpienia jeden z podstawowych i najważniejszych płynów ustrojowych w organizmie człowieka. Choć jak wskazują statystyki Polacy oddają krew ponad milion razy rocznie, to zapotrzebowanie na życiodajny płyn wciąż rośnie. Lekarze nie mogą odetchnąć z ulgą, bowiem ich zmorą wciąż są zabiegi przekładane z powodu kurczących się zapasów krwi.

"Decyzja o oddaniu krwi to początek do stania się krwiodawcą, a co za tym idzie możliwość zyskania ogromnej satysfakcji z faktu, że ratujemy komuś życie.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku uprzejmie informuje, że w tym roku Dzień Krwiodawcy będzie obchodzony pod hasłem „Krew łączy nas wszystkich”. Drugie motto brzmi: „Dziel się życiem, oddaj krew”. Oba hasła mają na celu zwrócenie uwagi na istotę krwiodawstwa oraz wyrażenie ogromnej wdzięczności dla tych, którzy systematycznie dzielą się życiodajnym płynem.

Kompania przywołuje historie konkretnych osób, którym uratowano życie dzięki oddanej krwi.

W jej ramach odbędą się wydarzenia upamiętniające krwiodawstwo, spotkania oraz konferencje naukowe. Opublikowane zostaną historie konkretnych osób i artykuły które ukażą się w krajowych, regionalnych i międzynarodowych magazynach naukowych.

Obecnie jedynie w 62 państwach krajowe zasoby krwi zabezpieczają niemal w 100% krwiodawcy, podczas gdy 40 państw nadal korzysta z krwi oddawanej przez członków rodzin pacjentów, a nawet z płatnego krwiodawstwa.

Gospodarzem tegorocznego Światowego Dnia Krwiodawcy jest Holandia i holenderska krajowa służba krwiodawstwa Sanqum. Oficjalne obchody odbędą się w Amsterdamie.

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu szczecineckiego do oddania krwi. Można to zrobić w szczecineckim szpitalu gdzie mieści się Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Szczegóły TUTAJ

"

Źródlo info:
Starostwo Powiatowe w Szczecinku
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2016-06-09, 17:29   ISP: Kim jest „aktywny obywatel”? Ankiet [Cytuj]Czy posiadanie obywatelstwa demokratycznego państwa sprowadza się obecnie tylko do cyklicznego udziału w głosowaniu? A może jest czymś więcej? Czy obywatele i obywatelki powinni angażować się częściej – na przykład wpływając na treść decyzji podejmowanych na różnych szczeblach administracji, dbając o swoje otoczenie, czy współtworząc usługi społeczne, odpowiadające na potrzeby lokalnej wspólnoty? Pomóż nam w pracy nad przygotowaniem europejskiego badania “Indeks Aktywnego Obywatelstwa” i wypełnij ankietę, wyjaśniając, kim jest aktywny obywatel.

27. rocznica wolnych wyborów demokratycznych w Polsce to dobra okazja, żeby przyjrzeć się bliżej temu, jak Polki i Polacy rozumieją swoje członkostwo w grupie politycznej. Od jakiegoś czasu Polacy pokazują coraz silniej, że zależy im na uzyskaniu większego wpływu na funkcjonowanie demokracji – na jej krajowym jak i lokalnym poziomie. Chcą by ich zdanie było częściej uwzględniane przez politycznych przedstawicieli. Biorą także sprawy w swoje ręce i samoorganizują się w interesie lokalnej wspólnoty oraz szerszych grup społecznych.

Ale może wszystko, co zostało napisane powyżej, to tylko nasze mylne wyobrażenia, a rzeczywistość jest inna? Zależy nam na poznaniu różnorodnych opinii na ten temat i dlatego każdy głos się dla nas liczy!

Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety (zajmuje to do 10 minut), przygotowanej przez grupę roboczą ds. partycypacji, utworzoną spośród członków dwóch europejskich sieci organizacji obywatelskich - Volonteurope oraz European Civic Forum.

Instytut Spraw Publicznych współprzewodniczy tej grupie roboczej z ramienia drugiej z tych organizacji. Ankieta została przetłumaczona i w tym samym czasie ogłoszona w 7 innych europejskich językach. Dzięki temu dowiemy się, czy sposób postrzegania aktywnego obywatela różni się w poszczególnych europejskich społeczeństwach.

Zachęcamy do wyrażenia opinii i wypełnienia naszej ANKIETY już teraz!

Na głosy czekamy do 12 czerwca br., do końca dnia!"


Źródło info : www.isp.org.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2016-08-26, 19:19   Konkursy, Kursy, etc. dla NGOs [Cytuj]

Cytat:
fundusze
Można składać wnioski konkursie grantowym Fundacji BGK „Na dobry początek!”
24.08.2016
Nawet 10 tysięcy złotych można wygrać na projekt edukacyjny dla dzieci w wieku 2-8 lat. Konkurs obejmuje całą Polskę, skierowany jest do fundacji, stowarzyszeń, bibliotek oraz ośrodków kultury, sportu i rekreacji w małych miejscowościach. Konkurs „Na dobry początek” po raz 9. organizuje Fundacja BGK, nabór wniosków trwa do 12 września 2016 r.
Rusza nowy Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020

23.08.2016
Ministerstwo Rozwoju ogłasza harmonogram konkursów, w których partnerzy z Polski, Białorusi i Ukrainy będą mogli ubiegać się o dotacje z funduszy europejskich na realizację wspólnych, transgranicznych projektów. Pierwszy nabór wniosków rozpocznie się 11 października 2016 r. Łączny budżet wszystkich trzech zaplanowanych konkursów przekracza 116 milionów euro.

kalendarz wydarzeń
AKCJE - KAMPANIE
Projekt "Dasz radę Seniorze!"
22.08.2016
Stowarzyszenie CIES od kwietnia 2016 r. realizuje na terenie województwa zachodniopomorskiego projekt "Dasz radę Seniorze!". Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

KONFERENCJE – SPOTKANIA
Kołobrzeg. X Jubileuszowe Zachodniopomorskie Forum Pełnomocników ds. NGO
24.08.2016
Przed nami X Jubileuszowe Zachodniopomorskie Forum Pełnomocników ds. NGO, któremu patronat udzielił Pełnomocnik Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania Wojciech Kaczmarczyk. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego i Pracownia Pozarządowa serdecznie zapraszają na konferencję, która odbędzie się w dniach 22/23 września 2016 r. w Kołobrzegu.

SZKOLENIA - WARSZTATY
Szczecin. "Razem możemy więcej" - rekrutacja do projektu
22.08.2016
Zapraszamy do udziału w projekcie. Zmień z nami swoją sytuację i zacznij nową drogę do sukcesu! W ramach projektu wzmocnimy Twój potencjał, przeszkolimy w wybranym zawodzie i zapewnimy dobrze płatny staż w ciekawych firmach.


Źródło i więcej info: ngo.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2016-10-11, 13:36   Konkurs "Wolontariusz Roku 2016" [Cytuj]
Burmistrz Miasta Szczecinek zaprasza szczecineckie organizacje pozarządowe, instytucje i podmioty gospodarcze współpracujące z wolontariuszami do wzięcia udziału w Konkursie "Wolontariusz Roku 2016."Konkurs stanowi doskonałą okazję do publicznej prezentacji sylwetek wolontariuszy wyróżniających się w naszym mieście. Umożliwia również promocję i popularyzację wyjątkowych postaw prospołecznych oraz interesujących akcji wolontarystycznych.

W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu wyłoni 2 Laureatów konkursu (ucznia oraz osobę dorosłą).
Ponadto dzięki akceptacji Ogólnopolskiego Centrum Wolontariatu, za zgodą nominowanego wolontariusza, jego zgłoszenie zostanie skierowane do wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu pn. 'Barwy wolontariatu'

Zgłoszenia można złożyć osobiście w godzinach pracy MOPS lub przesłać na adres e-mail sekretariat@mops.szczecinek.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 października 2016 r. o godz. 1400.

Osobą do kontaktu w powyższej sprawie jest Pani Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz tel. (94) 37 280 38.
"

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie

Źródło info: www.mops.szczecinek.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2016-10-24, 16:04   Fundacja MiW zaprasza na bezpłatne szkolenie dla NGOs [Cytuj]


Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza" w Szczecinku serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu dot. Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

W ślad za portalem ngo.pl musimy uświadomić Organizacjom pozarządowym że przybył nam kolejny obowiązek. Nie ma już wątpliwości, że większość z nas musi stosować ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

Obowiązek ten dotyczy zarówno fundacji, jak i stowarzyszeń.


Mało która organizacja o tym wie, a jeszcze mniej jest pewności co do tego, jak dostosować się do przepisów.

Staramy się ten problem przybliżyć i podpowiedzieć pewne rozwiązania.

Zapraszamy na spotkanie w pierwszy czwartek listopada 03.11.2016r, godz. 16.00 w siedzibie Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza" (Centrum NGOs w Szczecinku, ul. 9 Maja 12/12).

Część szkolenia odbędzie się online - stąd osoby posiadające laptopy zapraszamy z własnym sprzętem.


Zapisy na szkolenie telefonicznie : Mariusz Michalski, tel. 697 755 214
lub osobiście w siedzibie Fundacji: ul. 9 Maja 12/12, przyjmujemy od wtorku do piątku, w godz. 12.00-18.00.

"
Od 2001 r. obowiązuje Ustawa z dn. 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2010 r., Nr 46, poz. 276). Najogólniej mówiąc dotyczy ona zabezpieczenia i zapobiegania nielegalnym transakcjom finansowym, zwłaszcza tym związanym ze zorganizowanymi grupami przestępczymi. Wśród instytucji, które mają obowiązek stosować procedury zabezpieczające są np. banki, domy maklerskie, ale także fundacje (od 2004 r.) i stowarzyszenia (od 2009 r.). Te ostatnie znalazły się na tej liście po nowelizacji ustawy z 2009 r., a ich obowiązki obejmują m.in. rejestrację transakcji powyżej 15 tys.euro. Przez transakcje można tu rozumieć m.in. wpłaty i wypłaty w formie gotówkowej lub bezgotówkowej, w tym przekazy pieniężne od osób fizycznych i prawnych. W praktyce oznacza to, że wszystkie darowizny i dotacje wyższe niż 15 tys. euro organizacje powinny rejestrować u Głównego Inspektora Informacji Finansowej.


Z ustawy wynika, że organizacjami zobowiązanymi do jej stosowania, czyli „instytucjami obowiązanymi” są również fundacje i stowarzyszenia. Ich obowiązki to:

stworzenie i przyjęcie procedury wewnętrznej polityki bezpieczeństwa finansowego organizacji - powinna ona zostać przyjęta (zatwierdzona) przez odpowiednie władze uchwałą (zgodnie ze statutem organizacji – może to być np. zarząd). Przykładowa formuła, takiej procedury, którą przedstawiamy w załączeniu została wypracowana przez grupę organizacji i kancelarii prawnych. Zdajemy sobie sprawę z jej możliwych braków związanych ze specyficznymi potrzebami konkretnych organizacji, ale proponujemy potraktować ją jako pewien punkt wyjścia, wzór, na podstawie którego można stworzyć procedurę dostosowaną do wymagań swojej własnej organizacji;
Wybranie osoby/osób odpowiedzialnych w organizacji za przestrzeganie i stosowanie procedury bezpieczeństwa finansowego - o tym, jaka osoba zostanie wybrana decyduje najczęściej zarząd (także w formie uchwały), jest to bowiem związane z zapewnieniem bezpieczeństwa finansowego organizacji, co mieści się w zakresie kompetencji zarządu – zarządzanie majątkiem organizacji. Warto jednak sprawdzić w statucie, czy to na pewno decyzja zarządu i czy nie musi ona być potwierdzona przez inne władze organizacji;
Wybrana przez organizację osoba/osoby muszą uzyskać certyfikat - w tym celu konieczne jest przejście e-learningowego szkolenia, które udostępnione zostało przez GIIF na stronie: http://www.giif.wortalszkoleniowy.pl/;
rejestracja transakcji powyżej 15 tys. euro - w tym także transakcji powiązanych, to znaczy takich, których suma jest wyższa niż 15 tys. euro (np. dotacja w trzech transzach).
"

Źródło i więcej informacji o Ustawie na szkoleniu Fundacji
oraz
na
portalu ngo.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2016-10-24, 16:12   Konkurs "Wolontariusz Roku 2016" [Cytuj]Burmistrz Miasta Szczecinek zaprasza szczecineckie organizacje pozarządowe, instytucje i podmioty gospodarcze współpracujące z wolontariuszami do wzięcia udziału w Konkursie "Wolontariusz Roku 2016" .

Cytat:
Konkurs stanowi doskonałą okazję do publicznej prezentacji sylwetek wolontariuszy wyróżniających się w naszym mieście. Umożliwia również promocję i popularyzację wyjątkowych postaw prospołecznych oraz interesujących akcji wolontarystycznych.

W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu wyłoni 2 Laureatów konkursu (ucznia oraz osobę dorosłą).
Ponadto dzięki akceptacji Ogólnopolskiego Centrum Wolontariatu, za zgodą nominowanego wolontariusza, jego zgłoszenie zostanie skierowane do wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu pn. 'Barwy wolontariatu'

Zgłoszenia można złożyć osobiście w godzinach pracy MOPS lub przesłać na adres e-mail sekretariat@mops.szczecinek.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 października 2016 r. o godz. 1400.

Osobą do kontaktu w powyższej sprawie jest Pani Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz tel. (94) 37 280 38.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w załącznikach zamieszczonych poniżej:


KLIKNIJ: Regulamin konkursu 'Wolontariusz Roku 2016' [format: PDF]

KLIKNIJ: Karta zgłoszenia [format: DOC]

Źródło info: www.mops.szczecinek.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2017-03-21, 18:21   23.03.17r, godz. 9.00: Spotkanie i dyskusja w Zamku [Cytuj]Stowarzyszenia Młodych Lubuszan i Fundacji Eudajmonia, przy patronacie merytoryczno-instytucjonalnym Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnym spotkaniu asocjacyjnym:

„Rekomendacje i partnerstwo dla zwiększenia zakresu i trafności aktywizacji zawodowej osób młodych w województwie zachodniopomorskim znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy”.

Spotkanie rozpocznie się 23 marca 2017 roku (czwartek) o godz. 9:00 w Centrum Konferencyjnym ZAMEK w Szczecinku, przy ul. Mickiewicza 2.

CEL SPOTKANIA: zainicjowanie działań partnerskich oraz poznanie opinii osób reprezentujących instytucje rynku pracy w celu zwiększenia zakresu i trafności oferty aktywizacyjnej wobec osób młodych znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w województwie zachodniopomorskim, na podstawie powołanego partnerstwa oraz wypracowanego zestawu rekomendacji wykorzystanych przez instytucje rynku pracy.

Podczas spotkania odbędzie się panel dyskusyjny oraz fokus uwzględniający wszystkie czynniki istotne dla lokalnych uwarunkowań, doceniający wiedzę i opinie lokalnych instytucji rynku pracy, łączący rożne aspekty problemów ludzi młodych znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy.
[...]
Uprzejmie proszę o potwierdzenie przybycia do dnia 20 marca 2017 roku pod numerem telefonu 665 014 777 lub mailem na adres: animatorsml@wp.pl

Z poważaniem,
Radosław Zywert
Regionalny Animator Działań na rzecz NEET
Stowarzyszenie Młodych Lubuszan
"
Patronat merytoryczno-instytucjonalny nad projektem objął Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie

Program spotkania:
9.00 – 9.10 Powitanie gości i otwarcie spotkania
9.10 – 12.00 Wykład połączony z panelem dyskusyjnym „Rekomendacje i partnerstwo dla zwiększenia zakresu i trafności aktywizacji zawodowej osób młodych”
12.00 – 12.30 Przerwa kawowa
12.30 – 14.00 Zogniskowany Wywiad Grupowy „Diagnoza potencjału osób młodych znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na runku pracy”
14.00 – 15.00 Podsumowanie spotkania, obiad

Prowadzący spotkanie: Marcin Dziółko – Ekspert ds. rynku pracy, Stowarzyszenie Młodych Lubuszan
"
Źródło info: Stowarzyszenie Młodych Lubuszan
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2018-02-20, 17:26   UM Szczecinek: wyniki konkursów dla NGO [Cytuj]

Na stronie UM Szczecinek pojawiły się wyniki ogłoszonych wcześniej konkursów dla szczecineckich NGOs:

"
1. Organizacja imprez kulturalnych i edukacyjnych, oferty które wpłynęły na konkurs ogłoszony zarządzeniem Nr 6/2018 Burmistrza Miasta Szczecinek z dnia 17 stycznia 2018 roku.
1.
Organizacja
Warszawska Fundacja Edukacji Artystycznej
Nazwa zadania
Letni Kurs Muzyczny dla mieszkańców Szczecinka
Kwota dotacji
22 500

2.
Organizacja
Społeczne Towarzystwo Oświatowe
Nazwa zadania
English Talent Contest
Kwota dotacji
2 200

3.
Organizacja
Społeczne Towarzystwo Oświatowe
Nazwa zadania
II Filmowe Echa
Kwota dotacji
8 400

Projekty na rzecz ludzi starszych, chorych i niepełnosprawnych oraz dotyczące promocji zdrowia oferty które wpłynęły na konkurs ogłoszony zarządzeniem Nr 6/2018 Burmistrza Miasta Szczecinek z dnia 17 stycznia 2018 roku

1.
Organizacja
Fundacja „Przyjaciele Języka Migowego”
Nazwa zadania
Rozmigany Szczecinek 2018
Kwota dotacji
16 000

2.
Organizacja
Stowarzyszenie Amazonek
Nazwa zadania
Warsztaty terapii Simontonowskiej. Konferencja w 20. rocznicę powstania stowarzyszenia pt. „Amazonka kobieta z przyszłością”
Kwota dotacji
13 500

3.
Organizacja
Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet
Nazwa zadania
Integracja międzypokoleniowa „Jesteśmy Razem”
Kwota dotacji
1 000

4.
Organizacja
UKS Victoria
Nazwa zadania
DAJ MI SZANSĘ II - organizacja zajęć usprawniających oraz rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie i ruchowo
Kwota dotacji
4 000

5.
Organizacja
Polski Związek Niewidomych Okręg Zachodniopomorski
Nazwa zadania
Prowadzenie na rzecz osób z niepełnosprawnością wzroku zrzeszonych w Kole PZN Szczecinek pn. „Odnaleźć właściwą drogę”
Kwota dotacji
1 500

6.
Organizacja
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinku
Nazwa zadania
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinku
Kwota dotacji
14 000

7.
Organizacja
Szczecineckie Towarzystwo Pływackie „Masters”
Nazwa zadania
X Zawody Pływackie w kategorii Masters - Szczecinek 2018 w ramach Pucharu Polski
Kwota dotacji
3 800

8.
Organizacja
Stowarzyszenie „ATUT”
Nazwa zadania
Jarmark twórczości osób niepełnosprawnych
Kwota dotacji
2 700

9.
Organizacja
Fundacja „Przystań”
Nazwa zadania
Aktywny Senior
Kwota dotacji
10 500

10.
Organizacja
Fundacja „Przystań”
Nazwa zadania
Trenujemy razem
Kwota dotacji
10 000

11.
Organizacja
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków
Nazwa zadania
Program pomocy ludziom chorym na cukrzycę
Kwota dotacji
1 000

12.
Organizacja
Hospicjum Domowe
im. św. Franciszka z Asyżu
Nazwa zadania
Hospicjum to też życie – Pola Nadziei 2018
Kwota dotacji
2 000 zł

Dystrybucja artykułów spożywczych przeznaczonych dla osób najbardziej potrzebujących z terenu Miasta Szczecinek, konkurs ofert ogłoszony zarządzeniem Burmistrza Miasta Szczecinek Nr 4/2018 z dnia 3 stycznia 2018 r.

Organizacja
1. Szczecinecka Fundacja na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych
Nazwa zadania
Dystrybucja artykułów spożywczych przeznaczonych dla osób najbardziej potrzebujących z terenu Miasta Szczecinek
Kwota dotacji
20 000 zł
"

Źródło info: M. Ludewicz. www.szczecinek.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak