PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
Zapraszamy na stronę Klastra NGO pow. Szczecineckiego. Najnowsze informacje o naszych oraz innych NGOs działaniach
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
17 lipca – termin ważny dla "organizacji i OP
Autor Wiadomość

Alina

Dołączyła: 18 Kwi 2017
Posty: 33

Wysłany: 2017-07-12, 13:25   17 lipca – termin ważny dla "organizacji i OP [Cytuj]

Twoja fundacja prowadzi działalność gospodarczą? Twoje stowarzyszenie ma status OPP? Pamiętajcie o sprawozdaniach – 17 lipca mijają terminy!
Organizacje prowadzące działalność gospodarczą – sprawozdanie do KRS

Organizacje prowadzące działalność gospodarczą mają obowiązek złożenia sprawozdania finansowego do KRS w ciągu 15 dni od daty jego zatwierdzenia.

Jeśli sprawozdanie finansowe zostało zatwierdzone w ostatnim możliwym dniu, czyli 30 czerwca, to termin złożenia sprawozdania w KRS mija 15 lipca. W tym roku 15 lipca to sobota, dlatego formalnie można pozwolić sobie na złożenie sprawozdania 17 lipca 2017 r. – w poniedziałek. Namawiamy jednak, żeby nie czekać z tym do ostatniego dnia!

Jeśli zatwierdzenie sprawozdania finansowego nastąpiło wcześniej, to wcześniej minął termin wysłania sprawozdania do KRS: "organizacja przedsiębiorca" ma na to 15 dni od daty zatwierdzenia.

Przykładowo wypełnione formularze dostępne są tutaj >>
Organizacja przedsiębiorca składa sprawozdanie finansowe do KRS

Organizacje pożytku publicznego – sprawozdanie do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Organizacje pożytku publicznego (OPP) co roku muszą publikować sprawozdanie merytoryczne i finansowe w bazie sprawozdań Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) - https://opp.mpips.gov.pl. Mają na to czas do 15 lipca. OPP, których rok obrotowy jest inny niż kalendarzowy publikują sprawozdania w terminie do 30 listopada. Jeśli OPP nie dotrzymują terminu, grozi im wykluczenie z listy organizacji pożytku uprawnionych do otrzymywania 1% podatku w kolejnym roku. Termin 15 lipca dla sprawozdań OPP, podobnie jak w przypadku opisanych wyżej sprawozdań do KRS, przesuwany jest na poniedziałek – 17 lipca 2017 r.
Baza sprawozdań OPP to baza w internecie. Jeśli zbyt dużo organizacji w jednym czasie zaczyna z niej korzystać (zamieszczać sprawozdania), potrafi sprawiać kłopoty. Nie warto więc czekać do ostatniego dnia!

Przypominamy – organizacja pożytku publicznego musi także upublicznić sprawozdanie merytoryczne i finansowe na swojej stronie internetowej.

O obowiązkach organizacji pożytku publicznego >>
OPP nie zbierało 1%. Czy składa sprawozdanie do MRPiPS?
Fundacja OPP składa jedno sprawozdanie merytoryczne

Wszystkie terminy sprawozdawcze ważne dla NGO w 2017 r. [infografika]

Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.
Cytat:
: Monika Chrzczonowicz, poradnik.ngo.pl
_________________
Serdecznie pozdrawiam, Alina.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-07-13, 14:07   Plan zagospodarowania dworca PKP [Cytuj]

To już pewne. Na dworcu PKP, który niedługo trafi pod skrzydła szczecineckiego ratusza, rozgości się SAPiK oraz organizacje pozarządowe. Po wyremontowaniu budynku na ulicy Dworcowej (koszt remontu ma wynieść od 1,5 do 2 mln zł) będzie się odbywać część zajęć dla dzieci i młodzieży, które obecnie realizowane są przy ul. Kilińskiego.

Oprócz tego w dworcowym budynku będzie się mieścić galeria sztuki oraz prowadzone przez SAPiK – gastronomia i punkt informacji turystycznej. Dodatkowo pomieszczenia dworcowe mają zająć wolontariusze i działacze, którzy zostaną „przeniesieni” z zajmowanego dotąd budynku dawnego „SzOK-u”. Pomysł od kilkunastu tygodni „chodził po mieście”, pojawiając się podobno na zebraniach lokalnej Platformy Obywatelskiej.
Teraz przygotowano projekt uchwały, którym na najbliższej sesji Rady Miasta zajmą się radni. W projekcie jest mowa m.in. o zamiarze „nieodpłatnego nabycia przez miasto od PKP SA prawa nabycia użytkowania wieczystego nieruchomości położonej przy ul. Dworcowej 1 wraz z prawem własności posadowionego na niej budynku dworca kolejowego”.
Dalej czytamy: „Miasto po nabyciu dworca wyremontuje go i należycie zagospodaruje na potrzeby społeczności lokalnej, co spowoduje, że stanie się on wizytówką Szczecinka”.
O to jakie miasto miało konkretne plany wobec przejętego od PKP dworca zapytaliśmy w ratuszu dwa tygodnie temu. Wtedy jeszcze konkrety nie były znane. - Jeśli chodzi o ewentualne przeniesienie siedziby organizacji pozarządowych do budynku dworca to żadne decyzje w tej sprawie nie zostały podjęte – poinformował naszych Czytelników Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy UM w Szczecinku.
Teraz już wiadomo. Z projektu uchwały możemy się dowiedzieć, że w budynku dworca miasto będzie realizować zadania własne za pośrednictwem „komunalnej instytucji kultury”. Wśród tych zadań mają się znaleźć: prowadzenie działalności kulturalno-oświatowej, skierowanej w szczególności do dzieci i młodzieży, prowadzenie galerii sztuki, działalności w zakresie informacji turystycznej oraz uzupełniająco – prowadzenie działalności gastronomicznej.
Poza tym wszystkim, dworzec PKP ma oczywiście spełniać swoją najważniejszą funkcję. Miasto ma udostępnić powierzchnie w budynku dworca na realizację zadań z zakresu transportu kolejowego dla PKP S.A. i innych jednostek wskazanych z PKP.
Z informacji rzecznika prasowego wynika, że na razie nie wiadomo, jaka będzie przyszłość budynku po dawnym „SzOK-u” przy ul. W. Bartoszewskiego, w którym na razie mieszczą się siedziby organizacji pozarządowych.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2017-07-13, 15:48   Granty na Europejski Tydzień Kodowania [Cytuj]

Chcesz zorganizować hakaton, warsztat lub spotkanie o kodowaniu dla dzieci i młodzieży? A może kurs online wprowadzający młode osoby w programistyczne tajniki? Masz już pomysł ale brakuje Ci środków na jego realizację? Jeżeli działasz w organizacji pozarządowej, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Weź udział w inicjatywie Meet and Code i zdobądź grant na swoje wydarzenie! Zgłoszenie musi zostać przesłane najpóźniej do 15 września 2017 r...

"

Inicjatywa Meet and Code, której organizatorami są firma SAP oraz TechSoup Europe, ma na celu wsparcie różnorodnych wydarzeń nawiązujących do kodowania, które zorganizowane zostaną w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli od 7 do 22 października. Wsparcie to polega na przekazaniu wybranym organizacjom pozarządowym, które do 15 września tego roku zgłoszą swój pomysł na wydarzenie na stronie www.meet-and-code.org, grantu w wysokości nawet 400 euro na jego realizację.Uwaga: Grant otrzymają tylko najlepsze zgłoszenia! Zachęcamy do przesyłania kreatywnych i oryginalnych pomysłów :)Europejski Tydzień Kodowania to coroczne wydarzenie trwające od 7 do 22 października, które ma na celu promowanie kodowania wśród dzieci i młodzieży. Nawiązuje do inicjatywy opracowanej przez grupę roboczą byłej Komisarz UE ds. Agendy Cyfrowej i wspierany jest przez Komisję Europejską.

[...]Warunki uczestnictwa

Pomysły zgłaszać mogą wyłączenie organizacje pozarządowe, które prześlą dokument potwierdzający ich statut non-profit (mogą być to stowarzyszenia powiązane ze szkołą lub firmą z branży IT). Grant otrzymają jednak tylko najlepsze zgłoszenia;
Pomysły można zgłaszać wyłącznie na stronie www.meet-and-code.org;
Wydarzenie musi odbyć się w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania (7-22 października);
Grupą docelową wydarzenia są dzieci i młodzież w wieku od 8 do 24 lat;
Udział dla uczestników musi być bezpłatny;
Minimalna liczba uczestników to 20 osób (nie ma górnej granicy);
Wydarzenie musi zostać zorganizowane w kraju objętym projektem;
Zgłoszenie musi zostać przesłane najpóźniej do 15 września;
Organizacja może zgłosić więcej niż jeden pomysł, pod warunkiem, że jest to nowy i niezwiązany z poprzednim projekt;
Przekazane środki finansowe muszą zostać wykorzystane na cele zgłoszonego projektu oraz działalność nieodpłatną;
Po zakończeniu wydarzenia, organizacja jest zobowiązana przesłać uzupełniony raport dostępny na stronie www.meet-and-code.org;

Zgłaszanie pomysłów

Pomysły można zgłaszać od 1 lipca do 15 września 2017 roku korzystając z formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie www.meet-and-code.org.

Uwaga: Prosimy najpierw zmienić język strony na polski.Ewaluacja pomysłów

Pomysły zostaną ocenione przez Fundację TechSoup, odpowiedzialną za realizację projektu w Polsce. Ewaluacja odbędzie się w dwóch turach:

Pomysły zgłoszone między 1 lipca a 15 sierpnia, ocenione zostaną do 21 sierpnia;
Pomysły zgłoszone między 16 sierpnia a 15 września, ocenione zostaną do 21 września.

[...]W Polsce za realizację projektu odpowiada Fundacja TechSoup prowadząca program TechSoup Polska, Technologie.org.pl oraz różnorodne działania edukacyjno-informacyjne skierowane do organizacji pozarządowych, a także koordynująca działania sieci TechSoup Europe.

Na oryginalne i ciekawe zgłoszenia czekamy do 15 września!

Więcej informacji na www.meet-and-code.org (polska wersja strony dostępna po wybraniu języka w prawym górnym rogu).

Masz pytania? Napisz do nas: tspoland@meet-and-code.org!

"
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak