PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia portalu szczecineckich organizacji pozarządowych - patrz więcej na stronie: http://organizacjeszczecinek.pl
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Coś o i dla szczecineckich (i nie tylko) ngos
Autor Wiadomość

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2009-05-06, 17:52   Coś o i dla szczecineckich (i nie tylko) ngos [Cytuj]

Dotarł do nas ostatnio poniższy e-mail:
"
Cytat:

STREFA NGO I NIE TYLKO:

KONKURS GRANTOWY IBM-NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO ON-LINE
11 maja 2009 firma IBM Polska rozpoczyna przyjmowanie aplikacji do III edycji programu Reading Companion. Wybranym projektodawcom IBM udostępni program do nauki języka angielskiego on-line dla dzieci i dorosłych, oparty na nowoczesnej technologii rozpoznawania głosu. W konkursie startować mogą szkoły i organizacje pozarządowe. Zgłoszenia będą rozpatrywane na bieżąco i przyjmowane do 30 czerwca 2009 r.
Więcej informacji o programie: http://www.readingcompanion.org
Źródło: http://wiadomosci.ngo.pl:80/wiadomosci/452733.html


KONKURS DOTACYJNY PARTNERSTWO INICJATYW SPOŁECZNYCH
29 maja upływa termin nadsyłania listów intencyjnych w ramach programu Partnerstwo Inicjatyw Społecznych. O dotacje mogą ubiegać się trójstronne partnerstwa organizacji pozarządowych z Niemiec, Polski, Ukrainy, Białorusi lub Obwodu Kaliningradzkiego. Organizatorzy programu udzielają wsparcia w poszukiwaniu trzeciego partnera do projektu. Listy intencyjne opisujące krótko planowane działania przyjmowane są do 29 maja 2009.Organizacje, które przedstawią propozycje najlepiej odpowiadające celom programu i kryteriom oceny, zostaną zaproszone do złożenia pełnego wniosku i udziału w seminarium dla wnioskodawców (wrzesień 2009) do 3 lipca 2009.
Więcej informacji o programie: http://www.batory.org.pl/pis/zasady.utf8.htm
Źródło: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/450844.html


III AKCJA CHARYTATYWNA FUNDACJI IM. JULIANA TUWIMA I IRENY TUWIM
Szansa na pomoc pieniężną i przedmiotową dzieci niepełnosprawnych oraz dla instytucji prowadzących hospicja dla dzieci. Wnioski można nadsyłać do 30 maja. Podmioty uprawnione do składania wniosków o udzielenie pomocy pieniężnej to instytucje i organizacje prowadzące hospicja dla dzieci na terenie Polski, a także rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych ze wsi i miast, których ludność nie przekracza 20 000 mieszkańców i odległych o minimum 50 km od dużych ośrodków akademickich i miast wojewódzkich (dot. także woj. zachodniopomorskiego).
Więcej info o programie: http://www.tuwim.org/


BEZPŁATNE SZKOLENIE LICENCYJNE ,,GRANGO” – ZARZĄDZENIE ORGANIZACJĄ POZARZĄDOWĄ
Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP zaprasza doświadczonych/-e trenerów/-ki do udziału w szkoleniu przekazującym licencję na prowadzenie szkoleń z zastosowaniem gry: GRANGO, poświęconej zarządzaniu organizacją pozarządową. Zajęcia odbędą się w dniach 18 – 19 maja 2009 w Warszawie. Szkolenie jest bezpłatne. Każda organizacja po otrzymaniu licencji zobowiązuje się do przeprowadzenia jednego szkolenia z użyciem gry GRANGO do 24 lipca 2009 r. Więcej informacji na: http://www.stop.engo.pl/


KONKURS DOTACYJNY MSZ – WSPIERANIE ROZWOJU STOSUNKÓW POLSKO-CZESKICH
Oferty można składać do 29 maja 2009. Jedna organizacja może zgłosić maksymalnie dwa projekty. Przyjęty projekt należy zrealizować nie później niż do 30.12.2009. Więcej informacji na: http://www.msz.gov.pl/Otw...2009,27276.html
Źródło: http://zachodniopomorskie.ngo.pl/x/451921
KONKURS UE – PROGRAM EUROPA DLA OBYWATELA
Do 1 czerwca 2009 r. można składać w unijnej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego wnioski o dofinansowanie projektów w Poddziałaniu 2.2 Środki wsparcia Programu Europa dla Obywateli. Szczegółowe informacje na temat wyboru projektów i kwalifikowalności działań i wydatków można znaleźć w Przewodniku po programie (polska wersja językowa): http://eacea.ec.europa.eu...008_0185_PL.pdf
Źródło:http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/451698.html?utm_source=ue&utm_medium=email&utm_campaign=30.04.2009"Dziękujemy zaprzyjaźnionym współpracownikom z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych.
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2009-06-08, 15:13   Kolejne co-nieco dla ngo ze Szczecinka i nie tylko [Cytuj]

Dostaliśmy ostatnio kolejny e-mail od naszych współpracowników z Fundacji Instytut Innowacji:

Cytat:


AKTUALNOŚCI

PARTNERSTWO W PROJEKCIE DIALOG
Fundacja Instytut Innowacji została partnerem w projekcie Dialog międzykulturowy w sieci i na rynku pracy www.kultilink.pl . Projekt skierowany jest do migrantów obywateli Państw Trzecich, czyli spoza UE i dotyczy integracji z polskim rynkiem pracy. W ramach swoich zadań Instytut Innowacji opracował dwa kursy e-learningowe Prawo Pracy i Komunikacja Międzykulturowa. Kursy przeznaczone są dla polskich pracodawców zatrudniających lub mających w planach zatrudnianie cudzoziemców. Instytut współpracował również przy tworzeniu portalu pracy dla migrantów.


KURSY E-LEARNINGOWE DLA NGO
Już ponad 1000 organizacji skorzystało z kursów e-learningowych w ramach projektu „E-learning dla NGO”. Dzięki Państwa ankietom kursy są na bieżąco modyfikowane i wprowadzane są sugerowane poprawki. Zachęcamy więc do wypełniania ankiet i dzielenia się spostrzeżeniami. E-learning to dopiero rozwijająca się dziedzina w Polsce, ale już ciesząca się dużą popularnością. Zalety e-learningu to m.in. całodobowy dostęp on-line do materiałów, możliwość uporządkowania sobie wiedzy we własnym tempie i w dowolnej kolejności.

U NASZYCH PARTNERÓW

NGO.PL
Portal organizacji pozarządowych ngo.pl to największe medium zajmujące się tematyką III sektora, platforma wiedzy i komunikacji. Składa się z codziennie aktualizowanego serwisu informacyjnego, poradnika dla organizacji oraz kilkunastu serwisów tematycznych i regionalnych.


POLISH MARKET ONLINE
POLISH MARKET ONLINE jest wizytówką magazynu POLISH MARKET. Celem portalu jest promowanie Polski, poprzez dostarczanie codziennych wiadomości gospodarczych i biznesowych, a także analiz, tym, którzy chcą być na bieżąco ze zmianami i nowymi trendami w Polsce.


Projekt „Nie słyszę – NO I CO?"
Szukam Partnerów do projektu „Nie słyszę – NO I CO?" REALIZATORKA PROGRAMU NIE SŁYSZĘ – NO I CO? Poszukuję osób i firm zainteresowanych niesieniem pomocy osobom dotkniętym niedosłuchem w sposób, który nastawiony jest na umożliwianie prawidłowego rozwoju i funkcjonowania w społeczeństwie. Obecnie rozpoczynam realizację programu „NIE SŁYSZĘ – NO I CO”, w ramach którego zaplanowanych jest wiele działań skierowanych do osób z niedosłuchem.


Fundacja Hanny Bakuły
Znana malarka, pisarka i publicystka jest absolwentką wydziału malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na wizytówce ma napisane „osoba kontrowersyjna” i za taką uchodzi. W 1981 roku zamieszkała na Manhattanie i pozostała w Stanach do 1989 roku. Zdobyła tam wiele prestiżowych nagród. W 1990 wróciła do Warszawy gdzie rozpoczęła stałą współpracę z miesięcznikiem Playboy, Urodą, Dziennikiem Łódzkim. Wydała 10 książek, z których dwie powieści są bestsellerami. Ostatnio artystka rysuje pastelowe pejzaże i maluje olejne obrazy związane z kartami Tarota.
Te i inne informacje można znaleźć na stronie współpracującej z nami Fundacji "Instytut Innowacji"
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2009-06-09, 13:40   Kolejne informacje dla ngo ze Szczecinka i okolic ;-) [Cytuj]

Dostaliśmy z zaprzyjaźnionego z nami Centrum Inicjatyw Młodzieżowych poniższy e-mail:

Cytat:


WARSZTATY DLA NGO – PLANOWANIE I REALIZACJA PROJEKTÓW SPOŁECZNYCH
Na warsztaty w Łowiczu w okresie lipiec-wrzesień 2009 organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne działające w miejscowościach do 6000 mieszkańców zaprasza Fundacja Wspomagania Wsi. Fundacja Wspomagania Wsi pokrywa koszty udziału w warsztatach takie jak: noclegi, posiłki i materiały dydaktyczne. Fundacja nie pokrywa kosztów podróży. Zgłoszenia na poszczególne warsztaty do wyczerpania miejsc poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie:
http://www.witrynawiejska.org.pl/strona.php?p=2328


WARSZTATY DLA NGO – KSIĘGOWO-PRAWNE PODSTAWY DZIAŁANIA ORGANIZACJI WIEJSKICH
Warsztaty są skierowane do członków zarządów początkujących organizacji, działających w miejscowościach do 6000 mieszkańców. Poszczególne warsztaty organizowane są w okresie lipiec - wrzesień 2009 w Łowiczu przez Fundację Wspomagania Wsi.
Więcej informacji na stronie: http://www.witrynawiejska.org.pl/strona.php?p=2327


ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W SEMINARIUM ,,DIALOGI Z SĄSIADAMI 2.0: AKADEMIA PATRZENIA PONAD GRANICAMI”
Stowarzyszenie DRUMLA zaprasza studentów oraz młodych działaczy organizacji pozarządowych z Polski, Niemiec, Ukrainy i Białorusi do udziału w 7-dniowym seminarium organizowanym w dniach 3 - 9 sierpnia 2009 w miastach Cernigov i Kiev na Ukrainie. Uczestnicy wezmą udział w licznych warsztatach z zakresu dziennikarstwa, zarządzania projektem oraz fundrisingu. Ich tematem przewodnim będzie katastrofa w Czarnobylu. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 czerwca 2009. Organizatorzy pokrywają koszty przejazdu i zakwaterowania.
Źródło: http://wiadomosci.ngo.pl:...aign=04.06.2009


STREFA AKTYWNEGO OBYWATELA:


JAK PRZETRWAĆ KRYZYS – WARSZTATY W KOSZALINIE
24 czerwca 2009 r. o godz. 10.00 rozpoczną się zajęcia przeznaczone szczególnie dla osób zagrożonych utratą pracy z przyczyn związanych z kryzysem gospodarczym. Także dla tych, którzy mają trudności ze znalezieniem zatrudnienia na kurczącym się rynku pracy. Warsztaty są bezpłatne. Zapisy drogą telefoniczną, mailową lub osobiście (Koszalin, ul. Słowiańska 15a), tel. 094 344 50 50,
e-mail: cipkz-koszalin@wup.pl


PRAKTYKI W NIEMCZECH W RAMACH ,,DOBROWOLNEGO ROKU EKOLOGICZNEGO”
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie w porozumieniu z partnerami zaprasza do udziału w rocznych praktykach na terenie Niemiec w ramach programu wymiany młodzieży pod nazwą Dobrowolny Rok Ekologiczny. Praktyki organizowane na terenie Meklemburgii oraz Brandenburgii trwać będą od 1 września 2009 r. do 31 sierpnia 2010 r. Polscy uczestnicy projektu podczas pobytu w Niemczech mają zagwarantowane: ubezpieczenie, zakwaterowanie, miesięczny ekwiwalent na wyżywienie i kieszonkowe, 26 dni urlopu. Warunki, jakie musi spełniać kandydat do udziału w praktykach, są następujące: wiek od 18 do 25 lat, obywatelstwo polskie, zameldowanie na terenie województwa zachodniopomorskiego, gotowość uczestniczenia w 8-godzinnym dniu praktyk, umiejętność komunikowania się w języku niemieckim.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w rocznych praktykach proszone są o zgłaszanie swoich ofert zawierających: list motywacyjny (w języku polskim i niemieckim), życiorys w formie tabelarycznego CV (w języku polskim i niemieckim), kopię świadectwa szkolnego lub dyplomu ukończenia studiów (ewentualnie zaświadczenie o kontynuowaniu nauki), zdjęcie legitymacyjne, dokładny adres do korespondencji wraz z numerem telefonu, oświadczenie o stanie zdrowia, oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
Eliminacje do udziału w praktykach przebiegać będą w dwóch etapach:
I etap - weryfikacja złożonych dokumentów,
II etap - rozmowa kwalifikacyjna.
Zgłoszenia z dopiskiem „Dobrowolny Rok Ekologiczny" można nadsyłać w terminie do 31 lipca 2009 (data stempla pocztowego) na adres: Wydział Środowiska i Rolnictwa, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin. Bliższe informacje dot. praktyk udzielane są pod nr tel. (0-91) 43-03-531.


PROJEKT INNOWATORZY 2009
Projekt jest realizowany w woj. zachodniopomorskim i kompleksowo przygotowuje do prowadzenia działalności gospodarczej młodych, kreatywnych Polaków. Uczestnicy projektu mogą otrzymać darmowe szkolenia, coaching i mentoring, oraz możliwość dofinansowania - 200 tys. Euro. Rekrutacja trwa jeszcze klika dni.
Więcej na stronie: http://szczecin.innowator...la-kogo-projekt


SPNT ZAPRASZA NA BEZPŁATNE SZKOLENIA
15-17 czerwca 2009 r. - Programowanie dynamicznych witryn internetowych w języku PHP";
22-24 czerwca 2009 r. - Obsługa internetowych baz danych
Więcej na stronie: http://www.spnt.pl/formularz/


KONKURS FOTOGRAFICZNY AER – SNAPSHOT: EUROPE!
Konkurs jest otwarty dla wszystkich młodych ludzi między w wieku od 18 do 30 lat. Konkurs zapewnia możliwość wykazania się kreatywnością i dzielenia się z innymi swoją osobistą opinią na temat Europy w niekonwencjonalny sposób. Uczestnicy mają wybrać jedną z trzech kategorii, należy pomyśleć o odpowiedniej formie tematu, zrobić zdjęcie i wysłać je do AER Sekretariat lub przesłać je na Picasaweb (szczegóły dostępne na stronie internetowej AER) wraz z formularzem rejestracyjnym (załączony poniżej) przed 31 lipca 2009. Każdy uczestnik może przedstawić nie więcej niż 3 zdjęcia.
Szczegóły na stronie:
http://www.aer.eu/events/...ompetition.html oraz www.cim.info.pl


LEKCJE W RAMACH PROJEKTU ,,MŁODZIEŻ MA GŁOS” – DO 19 CZERWCA
„Młodzież ma głos” to projekt realizowany przez sieć Stowarzyszenie Morena oraz kilkanaście organizacji należących do sieci Eurodesk Polska., w tym punkt w Szczecinie. W jego ramach konsultanci Eurodesku prowadzą sesje zwiększające świadomości europejską zatytułowaną „…wydaje ci się, że już wszystko wiesz?. Sesja porusza problematykę związaną z polityką młodzieżową Unii Europejskiej i pokazuje, w jaki sposób młodzi obywatele UE mogą wpływać na jej kształt. Sesja została opracowana z myślą o uczniach drugich i trzecich klas szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów pierwszych lat. Prowadzący dysponują opracowanymi przez Eurodesk Polska materiałami dydaktycznymi i pomocami naukowymi umożliwiającymi poprowadzenie lekcji. Wszystkie lekcje są prowadzone bezpłatnie. Jeśli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem sesji w swojej szkole należy kontaktować się z Martą Wiśniewską: 506 090 521, e-mail: szczecin@eurodesk.ue


IV EDYCJA LETNIEJ SZKOŁY O HOLOKAUŚCIE DLA NAUCZYCIELI
Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 czerwca. Szczegóły na stronie:http://www.holocaust.uj.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=186&Itemid=173


SZKOLENIE ,,MŁODZIEŻ W DEMOKRACJI DLA POCZĄTKUJĄCYCH”
Szkolenie organizowane przez NA m.in. z założeń Akcji 1. programu "Młodzież w działaniu" ze szczególnym uwzględnieniem Akcji 1.3 - Młodzież w demokracji. Spotkanie jest przeznaczone dla osób, które: mają więcej niż 15 lat; są poważnie zainteresowane złożeniem wniosku w jednym z najbliższych terminów składania wniosków o fundusze (1. września lub 1. listopada 2009) oraz znajdują się w przynajmniej jednej z następujących sytuacji: są przedstawicielami organizacji młodzieżowych lub grup nieformalnych; są przedstawicielami władz lokalnych, pracownikami samorządów lokalnych oraz innych regionalnych instytucji publicznych; działają w lokalnych organizacjach pozarządowych, domach kultury, świetlicach, szkołach.
Szkolenie odbędzie się w dniach 16-19 lipca 2009 r. w Mądralinie k. Warszawy. Zgłoszenia do: 1 lipca 2009 r.
Więcej na stronie: http://www.mlodziez.org.p...16/?zid=529&p=1


GRYFIŃSKI FESTIWAL ROWEROWY 20-21 CZERWCA 2009
Program wydarzenia można znaleźć na stronie: http://www.gdk.com.pl/ind...endarium_id=122


ROCKOWI TWÓRCY – DO KOŃCA CZERWCA MACIE CZAS, BY ZGŁOSIĆ SIĘ NA PRZEGLĄD ROCK’U
W Przeglądzie Rock’u może wziąć udział każdy zespół lub wykonawca, kultywujący szeroko rozumianą muzykę rockową, posiada swój lub pożyczony sprzęt do grania, jest gotowy na poświęceń na rzecz muzyki, nie stroni od dobrej zabawy, korzysta z życia rockowego. Każdy, kto spełnia te zasady ma czas do końca czerwca 2009 r. by zgłosić swój udział w szczecińskim przeglądzie .
Wszelkie informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: http://www.przeglad-rocku.pl/Więcej na: www.cim.info.pl

Przekazujemy.
POZDRAWIAMY!
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2009-06-17, 14:57   Ciekawa propozycja dla org. cukrzycowych [Cytuj]

Na stronie diabetycy.eu znaleźliśmy interesującą informację dla org. zrzeszających lub świadczących pomoc diabetykom:
Cytat:

"

BEZPŁATNE DORADZTWO I SZKOLENIA
czerwiec - grudzień 2009

Zapraszamy organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą osobom chorym na cukrzycę do korzystania z bezpłatnego doradztwa i szkoleń w zakresie:

- pozyskiwania środków na działalność organizacji
- przygotowania projektów
- współpracy z wolontariuszami
- spraw prawnych, w tym uzyskiwania statusu OPP
- współpracy z mediami, administracją
- edukacji cukrzycowej

Doradztwo świadczone będzie telefonicznie, e-mailowo oraz u Państwa na miejscu po uprzednim ustaleniu terminu.

Szkolenia odbędą się w Krakowie oraz w miejscu działania Państwa organizacji.

ZGŁOSZENIA:
m.zamarlik@diabetycy.eu
(Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć).
tel. 602 199 493
"


Pozdrawiamy serdecznie!
:-)
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2009-06-18, 19:38   Do 22.06.09r można ubiegać się o dofinansowanie z PFRON [Cytuj]

Na stronie Starostwa Powiatu Szczecineckiego w dniu 18.06.09r zamieszczono poniższą informację:
Cytat:


Ubiegaj się o dofinansowanie PFRON!!!

Starosta Szczecinecki informuje, że zgłosił akces do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w sprawie przystąpienia do realizacji programu pod nazwą „Program wyrównywania różnic miedzy regionami II”. Chętne gminy oraz organizacje pozarządowe zapraszamy do złożenia deklaracji udziału do dnia 22 czerwca.

W ramach tego programu gminy oraz organizacje pozarządowe mogą się ubiegać o współfinansowanie zakupu samochodów przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych. Ponadto placówki edukacyjne, lub zakłady opieki zdrowotnej mogą ubiegać się o środki na likwidację barier architektonicznych.

Szczegółowych informacji udziela PCPR tel. 37 29 250 oraz Starostwo Powiatowe w Szczecinku tel. 37 29 272. Deklarację udziału należy złożyć w Starostwie do 22 czerwca do godziny 15.00.

Po złożeniu deklaracji o przystąpieniu do projektu, należy przygotować komplet dokumentów (w wersji papierowej i elektronicznej) i złożyć je do Starostwa do dnia 3 lipca 2009 r.

Realizowane będą dwa obszary wymienionego programu:

Obszar B - likwidacja barier w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania w zakładach opieki zdrowotnej bądź placówkach edukacyjnych (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja ośrodki szkolno- wychowawcze itp.)

Maksymalne dofinansowanie z PFRON do 150.000 zł za każdy projekt ( 50% całości kosztów) Katalog rzeczowy urządzeń, materiałów budowlanych, robót lub innych czynności, jakie mogą być objęte dofinansowaniem w szczególności obejmuje:

1.

w zakresie likwidacji barier w poruszaniu się:
1.

budowę lub modernizację pochylni i dojścia do budynku, zapewniających osobom niepełnosprawnym dostęp do pomieszczeń budynku,
2.

dostawę, zakup i montaż:
- podnośnika,
- platformy schodowej,
- transportera schodowego,
- windy przyściennej,
- innych urządzeń do transportu pionowego,
3.

dostawę, zakup i montaż poręczy i uchwytów w ciągach komunikacyjnych oraz uchwytów ułatwiających korzystanie z urządzeń higieniczno-sanitarnych,
4.

roboty związane z likwidacją progów oraz przystosowaniem ciągów komunikacyjnych i innych przejść o zróżnicowanych poziomach podłogi do poruszania się na wózku inwalidzkim,
5.

przystosowanie drzwi:
- zakup i montaż drzwi wejściowych oraz wewnętrznych o szerokości w świetle co najmniej 90 cm,
- zakup i montaż drzwi przesuwnych,
6.

przystosowanie podłoża pod wykładzinę antypoślizgową oraz zakup i ułożenie wykładziny antypoślizgowej w ciągach komunikacyjnych,
7.

dostosowanie pomieszczeń higieniczno-sanitarnych do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także adaptację pomieszczeń na pomieszczenia higieniczno-sanitarne – w przypadkach, gdy ze względów technicznych korzystne jest ich takie usytuowanie,
2.

w zakresie likwidacji barier w komunikowaniu się:
1.

zakup i montaż instalacji dźwiękowej i świetlnej – sygnalizacyjnej i alarmowej w pomieszczeniach budynków dostępnych dla osób niepełnosprawnych,
2.

zakup i montaż urządzeń wspomagających odbiór dźwięku w salach wykładowych,
3.

zakup i montaż tablic z informacją pisaną i piktograficzną,
4.

oznakowanie wyposażenia lokali i ciągów komunikacyjnych alfabetem brajla, różnym kolorem lub fakturą, zakup i montaż pętli induktofonicznej, programów komputerowych służących komunikowaniu się oraz komputerów z modemem, zakup i montaż wzmacniacza do telefonu.

Obszar D - likwidacja barier transportowych O dofinansowanie zakupu lub przystosowania pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych, ze środków PFRON mogą ubiegać się (składać projekty):

1.

organizacje pozarządowe prowadzące co najmniej 1 rok działalność statutową w zakresie rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych, którym dla prowadzenia wymienionej działalności niezbędny jest środek transportu,
2.

jednostki samorządu terytorialnego, które zorganizowały lub planują zorganizować na swoim terenie przewóz osób niepełnosprawnych.

Maksymalne dofinansowanie z PFRON do 80.000 zł za zakup 9-cio osobowego busa przystosowanego do osób na wózkach (max. 50% całości kosztów) oraz do 200.000 dla autobusów ( max 50% całości kosztów)

Dofinansowaniem objęty jest zakup następujących, fabrycznie nowych pojazdów przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych:

1.

samochodów osobowych, zwanych dalej „mikrobusami”, wyposażonych następnie w windę, podjazd lub inne urządzenia dostosowujące pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych, które w wersji standardowej są samochodami 9-cio miejscowymi,
2.

autobusów 10-cio i więcej miejscowych, niskopodłogowych lub wyposażonych następnie w windę, podjazd albo inne urządzenia dostosowujące pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych, zwanych dalej „autobusami”, lub przystosowanie posiadanych przez projektodawców pojazdów do potrzeb osób niepełnosprawnych (zakup i montaż windy, podjazdu lub innego.Powodzenia życzymy!
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2009-06-23, 14:52   Ciekawa informacja o konkursie dla ngo"s [Cytuj]

Dostaliśmy poniższą informację - może być przydatna :-D :

Cytat:


■III nabór wniosków do Funduszu Wymiany Kulturalnej (FWK)
Poleć artykuł

Witaj Czytelniku,

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór wniosków w ramach trzeciej edycji konkursu projektów dla Funduszu Wymiany Kulturalnej (FWK).

Celem strategicznym Funduszu jest zwiększenie spójności społecznej i ekonomicznej w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego poprzez działania w obszarze edukacji oraz wymiany kulturalnej pomiędzy Polską a państwami-darczyńcami (Republiką Islandii, Księstwem Liechtenstein, Królestwem Norwegii).

Projekty ubiegające się o dofinansowanie powinny dotyczyć następujących obszarów tematycznych:

* muzyka i sztuki sceniczne,
* dziedzictwo kulturowe,
* sztuki plastyczne i wizualne,
* literatura i archiwa.

Do udziału projektu w konkursie wymagane jest posiadanie co najmniej jednego Partnera pochodzącego z Państw – Darczyńców (Norwegii, Liechtensteinu, Islandii) Partnerstwo musi zostać potwierdzone listem intencyjnym (lub umową partnerską), które są wymaganym załącznikiem do wniosku aplikacyjnego.

Dofinansowanie projektów jest możliwe w wysokości:

* minimalna wartość 45 135 zł.,
* maksymalna wartość 1 128 375 zł.

Reklama
Zachęcam Cię Czytelniku do wypróbowania poradnika "Zarządzanie dotacją w organizacji pozarządowej" bezpłatnie przez 30 dni. Przekonaj się, że informacje tam zawarte przydadzą się w Twojej codziennej pracy - dzięki nim szybko i sprawnie przygotujesz skuteczny wniosek o grant. Nie zwlekaj, zamów już Teraz!

Dofinansowanie można otrzymać do 90 % kosztów kwalifikowalnych projektu, przy czym wymagany wkład własny wynosi co najmniej 10 % kosztów kwalifikowalnych projektu.

Projekty Twojej organizacji muszą być realizowane najdłużej przez 24 miesiące.

Dokumentację aplikacyjną możesz składać dwuetapowo:

1. Obowiązkowo zarejestrować wniosek aplikacyjny on-line na stronie www.fwk.mkidn.gov.pl oraz wysłać wniosek do bazy danych.
2. Dostarczyć dokumentację aplikacyjną do Departamentu Funduszy Europejskich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego drogą pocztową, kurierem lub osobiście z dopiskiem Fundusz Wymiany Kulturalnej – III nabór.

Dokumentacja aplikacyjna powinna zawierać:

* 2 komplety dokumentów w wersji papierowej (wniosek + załączniki),
* 2 płyty CD z zapisem kompletu zeskanowanych dokumentów.

Czytelniku - Zobacz!
Pozyskiwanie dotacji Krok po Kroku
Bezpłatnie przez 30 dni. Sprawdź!
www.ZarzadzanieDotacja.pl/Dotacje

Nabór wniosków (rejestracja oraz dostarczenie kompletu dokumentów) odbywać się będzie w terminie od 10 czerwca 2009 r. do 28 sierpnia 2009 r., do godz. 15:00. W przypadku nadesłania kompletu dokumentów pocztą decyduje data wpłynięcia, a nie data stempla pocztowego.

Wnioski będą poddawane ocenie formalnej (przeprowadzonej w ciągu 10 dni roboczych od daty zakończenia naboru wniosków) oraz merytorycznej (przeprowadzonej w ciągu 25 dni roboczych od daty zakończenia oceny formalnej).

Życzę samych sukcesów w realizacji Twoich projektów,
Robert Barańskiki
specjalista ds. finansowania trzeciego sektora
redaktor prowadzący poradnika "Zarządzanie dotacją w organizacji pozarządowej"Polecamy Waszej uwadze w/w informację i pozdrawiamy!
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2009-06-23, 15:05   Kolejne info z CIM ze Szczecina [Cytuj]

Z Centrum Informacji Młodzieżowej dostaliśmy poniższą informację dla organizacji pozarządowych:

Cytat:


NEWSLETTER 23.06.2009

STREFA NGO I NIE TYLKO:


PUNKT KONTAKTOWY D.S. KULTURY ZAPRASZA NA BEZPŁATNE WARSZTATY
Jeśli Twoja organizacja lub szuka nowych możliwości aplikowania o środki na działalność kulturalną lub chce znaleźć partnera i sięgnąć po granty unijne – jest możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach w dniach 6-7 lipca 2009 r. Zgłoszenia należy przesłać mailem na adres: sekretariat@klub13muz.pl Więcej informacji pod numerem: 091-43-47-173 oraz na stronie: http://www.klub13muz.pl/n...a_dla_obywateli


SPRAWDŹ JAK ZDOBYĆ DAROWIZNĘ Z ZAGRANICY NA DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNĄ
www.fdp.org.pl


STREFA AKTYWNEGO OBYWATELA:


MCIZ ZAPRASZA NA BEZPŁATNE WARSZTATY Z AUTOPREZENTACJI
Mobilne Centrum Informacji Zawodowe w Szczecinie zaprasza osoby zainteresowane na bezpłatne warsztaty z zakresu Autoprezentacji, które odbędą się 26.06.2009 w godzinach 10.00 – 15.00. Warsztaty skierowane są do osób w wieku 18-25 lat (młodzież szkolna, studenci, osoby poszukujące pracy). Osoby uczestniczące w zajęciach otrzymają zaświadczenia o udziale w warsztatach. Miejsce zajęć: ul. Dworcowa 19 III piętro pok. 318 Informacja i zapisy: tel. 091-812-69-46 w. 22 lub tel. kom. 696-402-685, mail: m.burzynska@ohp.pl mail: dariap@ohp.pl 


MŁODZIEŻOWE BIURA PRACY PROWADZĄ BAZĘ OFERT PRACY DLA MŁODYCH OSÓB
Więcej informacji: http://www.zachodniopomor...resc-cmPokaz-24
Wyszukiwarka ofert: http://www.mbp.ohp.pl/


SPOTKANIE INFORMACYJNE NA TEMAT PROGRAMU MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU –
24 CZERWCA (ŚRODA), GODZ. 14.00.
Konsultant PMwD w Zachodniopomorskim zaprasza wszystkich chętnych z zapoznaniem się z zasadami działania Programu Młodzież w działaniu zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w najbliższą środę od godz. 14.00 w siedzibie Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego – sala 232, II piętro, Pl. Orła Białego 2.
Program Mwd...pomaga w realizacji pomysłów, umożliwia wolontariat zagraniczny (wyjazdy i goszczenie wolontariuszy u siebie), wymiany międzynarodowe młodzieży, szkolenia i seminaria pracowników młodzieżowych, staże, projekty demokratyczne....
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – po prostu przyjdź!
Więcej informacji oraz potwierdzenie uczestnictwa: ma.wisniewskaa@gmail.com

[...]

NARODOWA AGENCJA PROGRAMU MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU ZAPRASZA NA SZKOLENIE ,,DEMOCITY”
Celem szkolenia jest przybliżenie założeń Akcji 1. programu "Młodzież w działaniu" ze szczególnym uwzględnieniem Akcji 1.3 - Młodzież w demokracji; rodzajów działań, które mogą otrzymać wsparcie w ramach Akcji 1.3 i zasad ich realizacji; planowania oraz realizacji projektu Młodzieży w demokracji; budowania lokalnego partnerstwa dorośli – młodzież; poszukiwania partnera do projektu oraz współpracy z partnerem zagranicznym. Koszty pobytu na szkoleniu (wyżywienie, zakwaterowanie, program) pokrywa Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”. Koszty podróży pokrywają uczestnicy. W uzasadnionych przypadkach rozpatrywanych indywidualnie możliwy jest zwrot kosztów podróży. Zgłoszenia należy nadsyłać do 1 lipca 2009 r.
Więcej na: http://www.mlodziez.org.p...16/?zid=529&p=1


DOŁĄCZ DO ,,FABRYKI POMYSŁÓW” – SZKOLENIE DOT. INICJATYW MŁODZIEŹOWYCH
Jeśli chciałbyś/chciałabyś działać lokalnie masz szansę uczestniczyć w szkoleniu, które wprowadzi Cię w założenia Krajowych Inicjatyw Młodzieżowych Akcji 1.2. Odbędzie się ono w terminie 6 – 9 sierpnia 2009 roku w Warszawie, a do 8 lipca masz czas, by przesłać zgłoszenie. W szkoleniu może wziąć udział tylko jedna osoba z organizacji/grupy. Koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz materiałów pokrywa Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”. W uzasadnionych przypadkach możliwy jest też zwrot kosztów podróży.
Więcej informacji: http://www.mlodziez.org.p...16/?zid=534&p=1Dziękujemy, Przekazujemy i Pozdrawiamy!

:-)
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2009-06-30, 16:45   Coś dla zwalczających nietolerancję, itd. [Cytuj]

Znaleźliśmy na stronie ngo.pl informację z poniższym ogłoszeniem.
Może się komuś przyda?
"
Stowarzyszenie Kobiet KONSOLA i Fundacja Autonomia
w ramach projektu
„Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami – edukacja antydyskryminacyjna i genderowa”
rozpoczynają dystrybucję 3 filmów edukacyjnych wraz z podręcznikami do prowadzenia zajęć:

1.„Niebieskoocy”
2.„Maska twardziela. Przemoc, media i kryzys męskości”
3.„Delikatnie nas zabijają 3. Obrazy kobiet w reklamach”

Wszystkie trzy filmy stanowią element antydyskryminacyjnej, równościowej edukacji medialnej. Mamy nadzieję, że będą pomocne w tworzeniu aktywnego, krytycznie myślącego społeczeństwa, zdeterminowanego w podejmowaniu działań prowadzących do osiągnięcia równości i sprawiedliwości. Odpowiadają także na postulaty zawarte w przyjętej we wrześniu 2008 roku Parlament Europejski rezolucji w sprawie wpływu marketingu i reklamy na równość kobiet i mężczyzn. Podkreśla się w niej m.in. fundamentalne znaczenie roli, jaką powinien odgrywać system szkolnictwa w rozwijaniu u dzieci i młodzieży zmysłu krytycznego wobec obrazu i mediów, po to, by zapobiec szkodliwym skutkom, jakie wywołują stereotypy (np. płciowe) powielane przez marketing i reklamy

Powyższe filmy są przeznaczone do pokazów edukacyjnych (skierowanych do młodzieży i dorosłych), wyłączenie niekomercyjnych (nie można pobierać opłat za udział w projekcji, także pośrednio jeśli projekcja jest częścią szkolenia).

Zapraszamy osoby zajmujące się edukacją zarówno formalną jak i nieformalną - nauczycieli, nauczycielki, trenerów, trenerki, wykładowców, wykładowczynie, edukatorów, edukatorki - do składania zamówień na bezpłatne kopie filmów wraz z podręcznikami do prowadzenia zajęć.

Ze względu na rodzaj posiadanej przez nas licencji filmy Maska twardziela i Delikatnie nas zabijają 3 możemy dystrybuować jedynie wśród osób fizycznych, nie organizacji, instytucji szkoleniowych, szkół, bibliotek itp.

Filmy wraz podręcznikami są dystrybuowane bezpłatnie. Osoby, które je otrzymają zobowiązane będą do uczestnictwa w internetowych badaniach ankietowych nt. ich wykorzystywania (nie częściej niż 1 raz w roku).

Zamówienie, wyłącznie na załączonym formularzu, prosimy przesyłać na adres fundacja@autonomia.org.pl.

Przesłanie formularza nie jest równoznaczne z otrzymaniem filmów. Decyzję o przyjęciu zamówienia podejmiemy na podstawie informacji z formularza, biorąc pod uwagę jak najlepsze wykorzystanie kopii filmów ze względu na: wymiar prowadzonych działań edukacyjnych, grupy docelowe, miejsce i obszar działania.

Filmy prześlemy pocztą. Osoby, które odbiorą filmy bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie otrzymają prezent - torbę z logiem projektu (do wyczerpania nakładu).

Równocześnie zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji znajdującymi się na naszej stronie www.bezuprzeden.org - największej bazie materiałów i informacji poświęconych edukacji antydyskryminacyjnej w Polsce - powstałej w ramach projektu „Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami”.

Informacje o filmie Niebieskoocy (Blue Eyed):

Film Niebieskoocy daje m.in. możliwość zobaczenia, jak przebiega jedno z najbardziej znanych ćwiczeń w edukacji antyrasistowskiej, stworzone przez Jane Elliott. Podstawowym celem filmu nie jest jednak analiza sposobu prowadzenia ćwiczenia jako metody edukacyjnej, ale skłonienie oglądających do refleksji nad mechanizmami uprzedzeń i dyskryminacji.
Film Niebieskoocy jest najczęściej wykorzystywanym materiałem audiowizualnym w edukacji dotyczącej praw człowieka, równości płci, demokracji, aktywności obywatelskiej, przeciwdziałania dyskryminacji. Jako element szkoleń i warsztatów był wykorzystywany w niemal wszystkich najważniejszych realizowanych w Polsce programach antydyskryminacyjnych.

Filmowy zapis ćwiczenia, które Jane Elliott po raz pierwszy przeprowadziła w 1968 roku były emitowany już przez wiele stacji telewizyjnych Stanach Zjednoczonych. Elliott sama stwierdza że "Niebieskoocy to najlepszy ze wszystkich filmów jakie do tej pory zrobiono na temat moich warsztatów, podsumowuje on 28 lat mojej pracy w szkołach, na uniwersytetach i w korporacjach".

Produkcja: DENKMAL-FILM GMBH
Opracowanie wersji polskiej i dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Kobiet KONSOLA i Fundacja Autonomia
Czas trwania: 54 minuty
Dźwięk: j.angielski
Napisy: j.polski

Do filmu Niebieskoocy dołączamy podręcznik „Niebieskoocy. Podręcznik do prowadzenia zajęć w organizacjach” autorstwa Nory Lester, wydanie II.
Może on być wykorzystywany do prowadzenia - towarzyszących projekcji - zajęć i dyskusji na temat rasizmu, seksizmu, homofobii i innych form opresji. Przed wykorzystaniem filmu do celów edukacyjnych absolutnie konieczne jest zapoznanie się z treścią podręcznika (nawet jeśli nie zamierzacie Państwo bezpośrednio go stosować).

Informacje o filmie Delikatnie nas zabijają 3. Obrazy kobiet w reklamach (Killing Us Softly 3. Advertising's Image of Women)

Pionierska praca Jean Kilbourne pomogła rozwinąć i spopularyzować studia nad wizerunkiem płci w reklamie. Jej oba nagrodzone filmy – Killing Us Softly (1979) i Still Killing Us Softly (1987) miały i nadal mają wpływ na miliony studentów i studentek, uczniów i uczennic z całego świata. Kilbourne pokazuje czy i jak, zmienił się obraz kobiet w reklamie w latach 80. i 90.
Ponad 160 reklam prasowych i telewizyjnych służy Kilbourne do krytycznej analizy wizerunku kobiet i poruszenia takich tematów jak uprzedmiotowienie , fragmentaryzacja, seksualizacja, p czy przemoc.
Autorka zachęca do spojrzenia na znane obrazy w nowy, bardziej poruszający i mobilizujący do działania sposób.

Wydanie USA: Media Education Foundation
Opracowanie wersji polskiej i dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Kobiet KONSOLA i Fundacja Autonomia
Czas: 34 minuty
Dźwięk: j.angielski
Napisy: j.polski

Do Delikatnie nas zabijają 3. Obrazy kobiet w reklamach dołączamy podręcznik, który służy do pogłębionej pracy z filmem.
Jest to pierwszy w Polsce materiał do prowadzenia zajęć dla młodzieży i dorosłych w całości poświęcony roli i wpływowi reklam na wizerunki kobiet, stereotypy płci a co za tym idzie na realne życie kobiet i ich sytuację w sferach prywatnej, społecznej, politycznej i gospodarczej.
Uważna lektura podręcznika powinna poprzedzić wszelkie działania edukacyjne z wykorzystaniem filmu.
Podręcznik bazuje na tłumaczeniu materiału przygotowanego przez Media Education Foundation (redakcja wydania polskiego: Agata Teutsch). Opracowując polskie wydanie podręcznika starałyśmy się wszędzie tam gdzie było to możliwe przywołać polskie dane, statystyki, przykłady wytworów kultury masowej, a także projektów dotyczących monitorowania mediów.

Informacje o filmie Maska twardziela. Przemoc media i Kryzys męskości (Tough Guise. Violence, Media and the Crisis in Masculinity):

Maska twardziela jest pierwszym filmem edukacyjnym skierowanym do uczniów/uczennic oraz studentów/studentek, mającym na celu systematyczną analizę związków między popkulturową symboliką, a pojęciem męskiej tożsamości w USA u progu XXI wieku.
W tej nowatorskiej, wszechstronnej analizie Jackson Katz ukazuje, że powszechność przemocy w społeczeństwie amerykańskim, wliczając strzelaniny w szkołach w Littleton (stan Kolorado), Jonesboro (stan Arkansas) i wielu innych, należy postrzegać jako część trwającego kryzysu męskości.
Film jest bogato ilustrowany przykładami z kultury popularnej od programów typu talk show po imprezy sportowe, od Buntownika z wyboru po Chłopaków z sąsiedztwa, od muzyki country po hip-hop.

Wydanie USA: Media Education Foundation
Opracowanie wersji polskiej i dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Kobiet KONSOLA i Fundacja Autonomia
Czas: 84 minuty
Dźwięk: j.angielski
Napisy: j.polski

Do filmu Maska twardziela. Przemoc media i Kryzys męskości dołączamy podręcznik do prowadzenia zajęć opracowany przez zespół w składzie: Marcin Dziurok, Monika Serkowska, Ewa Stoecker, Agata Teutsch na podstawie podręcznika wydanego przez Media Education Foundation autorstwa Jeremy’ego Karpa i Jacksona Katza.
Trzon podręcznika stanowi tłumaczenie oryginalnego tekstu. Jednak aby ułatwić odbiór i analizę prezentowanych w filmie zagadnień, które ilustrowane są przykładami z kultury USA, zdecydowali(ły)śmy się na dodanie wstępów i/lub komentarzy. W założeniu wstępy wprowadzają w problematykę i mają ułatwić zrozumienie prezentowanego w danym rozdziale zagadnienia. Z kolei komentarze mają za zadanie pomóc w przeniesieniu opisywanego zjawiska na polski grunt, odnieść omawiane zagadnienia do polskiego kontekstu poprzez odnalezienie przykładów z „naszego podwórka”.

Więcej informacji o projekcie, filmach, podręczniki w wersji PDF i wiele innych materiałów znajdziecie Państwo na www.bezuprzedzen.org
"
A może nawet na pewno!? ;-)
Pozdrawiamy serdecznie!
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2009-07-07, 15:10   Zaproiszenie do konkursu fotograficznego Stow. "Tęcza&q [Cytuj]

Otrzymaliśmy ostatnio poniższy e-mail z zaproszeniem do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez stowarzyszenie "Tęcza":

Cytat:

Witam serdecznie,w imieniu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza” chciałabym Państwa serdecznie zaprosić do udziału w Konkursie Fotograficznym.

Konkurs fotograficzny jest elementem realizowanego przy współfinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego projektu pn. „O NAS” – zrozumieć niepełnosprawność.

Celem głównym projektu jest edukacja obywatelska w zakresie przełamywania stereotypów postrzegania osób niepełnosprawnych. Poprzez wykorzystanie artystycznych form przekazu projekt ma zainteresować i nauczyć sprawnych członków społeczeństwa przełamywania barier w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi. Działania przewidziane w projekcie mają również na celu unaocznienie praw osób niepełnosprawnych- a zwłaszcza tego podstawowego prawa, które daje im pełną możliwość podmiotowego uczestnictwa w życiu społecznym.

Szczególnie zależy nam na udziale podmiotów, organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, którym tematyka codziennych problemów, radości, prozy ich życia.

Fotografia jest uniwersalną formą przekazu- mogą Państwo za jej pomocą zaprezentować swoją codzienną pracę, zaprezentować osoby wyjątkowe, z którymi Państwo mają nierzadko codzienny kontakt. Może wśród Państwa podopiecznych znajdą się zapaleni amatorzy fotografii, którzy chcieliby przekazać coś światu, ludziom ??

Konkurs można potraktować jako dobrą zabawę, formę aktywizacji osób niepełnosprawnych, wyzwanie.

Wyróżnione prace zostaną zaprezentowane w trzech prestiżowych miejscach Szczecina – będą głównym tematem wystaw w: Galerii Prezydenckiej, na Dziedzińcu Książąt Pomorskich, Centrum Handlowo – Rozrywkowym GALAXY.Zapraszamy Państwa gorąco do udziału!!Termin nadsyłania prac: 10 sierpnia 2009r.

Do wygrania atrakcyjne nagrody:

Za zajęcie I miejsca: wysokiej klasy aparat fotograficzny (lustrzanka cyfrowa) oraz wzięty podręcznik o fotografii,

Za zajęcie II miejsca: telefon z funkcją aparatu o wysokiej rozdzielczości.

Łączna wartość nagród to 4 000 zł!

W załączeniu znajduje się regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy.!! WPÓLNIE MOŻEMY KREOWAĆ RZECZYWISTOŚĆ !!Więcej informacji na stronie www.tecza.org.plZ poważaniem,

Kaja Reszke
Pracownik ds. Administracji i Koordynacji
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo "Tęcza"
ul. Bohaterów Warszawy 27b
70-340 Szczecin
tel/fax (091) 484 30 72Zachęcamy i pozdrawiamy!
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2009-07-17, 17:19   Kolejne info z CIM ze Szczecina [Cytuj]

Z Centrum Informacji Młodzieżowej dostaliśmy poniższą informację dla organizacji pozarządowych:

Cytat:


NEWSLETTER 30.06.2009

STREFA NGO I NIE TYLKO:

PROGRAM STYPENDIÓW LONG-TERM-PROGRAMM
Stypendia są skierowane do osób w wieku 25-35 lat z doświadczeniem w sektorze pozarządowym lub edukacji nieformalnej mających komunikacyjną znajomość j. niemieckiego. Stypendia od 4 do 6 miesięcy. Aplikowanie do 15 lipca.
Więcej na stronie: http://www.bpb.de/veranstaltungen/21NR54


BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA ORGANIZACJI UPRAWNIONYCH DO WNIOSKOWANIA O GRANTY W RAMACH INICJATYWY WSPÓLNOTOWEJ INTERREG IVA (FUNDUSZ MAŁYCH PROJEKTÓW)
Szkolenie odbędzie się w następujących terminach i miejscach:
Koszalin, 8 lipca (środa) w godz. 10.00 – 14.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Koszalinie przy
ul. Rynek Staromiejski 6-7,
Szczecin, 14 lipca  w godz. 10.00 – 14.00 w Sali Sesyjnej Rady Miasta Szczecina przy pl. Armii Krajowej 1,
Dębno, 21 lipca w godz. 10.00 – 14.00 w Centrum Wspierania Biznesu, ul. Daszyńskiego 20, Dębno.
Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 3 lipca.
Więcej informacji: http://www.pomerania.org.pl/aktualnosci.php?id=170

[...]

COŚ DLA ORGANIZACJI EKOLOGICZNYCH – KONKURS DOTACYJNY: WSPIERANIE PROJEKTÓW EKOLOGICZNYCH
Otwarty konkurs ofert ogłosił Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. Jest to konkurs na wspieranie realizacji zadań publicznych Województwa Zachodniopomorskiego w zakresie edukacji ekologicznej na rok 2009, m.in. poprzez utworzenie internetowego systemu informacji o środowisku dla mieszkańców województwa poprzez integrację rozproszonych informacji i danych. Oferty można składać do 18 lipca 2009 w Szczecinie.
Więcej na stronie: http://www.bip.um-zachodn...index.php?k=143


POLSKO-LITEWSKIE SEMINARIUM KONTAKTOWE ,,DEVELOP2GETHER”
Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży zaprasza do udziału w bezpłatnym międzynarodowym seminarium kontaktowo-szkoleniowym: "Develop2gether", które odbędzie się w dniach 11 - 15 września 2009 w Nasutowie k. Lublina. Celem seminarium jest podnoszenie jakości działań projektów realizowanych w ramach Funduszu oraz nawiązanie nowych kontaktów pomiędzy polskimi i litewskimi organizacjami. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 lipca 2009. Uczestnikami mogą zostać osoby powyżej 18 roku życia znające język angielski w stopniu komunikatywnym. Koszty: udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny. Zakwaterowanie i wyżywienie oraz koszty podróży w całości pokrywa Polsko-Litewski Funduszu Wymiany Młodzieży. Aplikacje należy wysyłać do 31 lipca 2009 na adres develop2gether@frse.org.pl
Więcej informacji znajdziesz na http://www.frse.org.pl/fundusz_polsko_litewski  
Źródło: http://zachodniopomorskie.ngo.pl/x/463873


STREFA AKTYWNEGO OBYWATELA:

[...]

BEZPŁATNE WARSZTATY W KOSZALINIE – WYKORZYSTANIE KOMPUTERA I INTERNETU W POSZUKIWANIU PRACY
Na warsztaty zaprasza Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Filii WUP w Koszalinie. Zajęcia odbędą się 23 lipca 2009 r. (początek o godz. 10.00.).
Zgłoszenia: tel. (0-94) 344-50-50

[...]

DOŁĄCZ DO ,,FABRYKI POMYSŁÓW” – SZKOLENIE DOT. INICJATYW MŁODZIEŹOWYCH
Jeśli chciałbyś/chciałabyś działać lokalnie masz szansę uczestniczyć w szkoleniu, które wprowadzi Cię w założenia Krajowych Inicjatyw Młodzieżowych Akcji 1.2. Odbędzie się ono w terminie 6 – 9 sierpnia 2009 roku w Warszawie, a do 8 lipca masz czas, by przesłać zgłoszenie. W szkoleniu może wziąć udział tylko jedna osoba z organizacji/grupy. Koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz materiałów pokrywa Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”. W uzasadnionych przypadkach możliwy jest też zwrot kosztów podróży.
Więcej informacji: http://www.mlodziez.org.p...16/?zid=534&p=1


RUSZA DOM KOBIET
http://domkobiet.prv.pl/

[...]

LEKTURA I INSPIRACJA W JEDNYM
http://www.edukultura.pl/


ZAKOŃCZENIE PROJEKTU ,,KROK KU DEMOKRACJI” ORAZ WYDANIE PUBLIKACJI ,,MŁODZI O POLITYCE MŁODZIEŻOWEJ W REGIONIE MORZA BAŁTYCKIEGO”
Sekretariat d.s. Młodzieży zaprasza na konferencję prasową z udziałem Marszałka Władysława Husejko, która odbędzie się o godz. 11.00, dnia 8 lipca 2009 r. (środa) w Sali Lustrzanej w Zamku Książąt Pomorskich. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Będzie okazja, aby obejrzeć film podsumowujący projekt oraz zapoznać się z relacjami młodzieży, która uczestniczyła w projekcie, a także grupy osób, która na początku lipca będzie uczestniczyła w VII Forum Parlamentów Południowego Bałtyku w Schwerinie.
Więcej informacji na stronach: www.mlodziez-zachodniopomorskie.pl oraz www.kudemokracji.euJak zwykle:
Dziękujemy, Przekazujemy i Pozdrawiamy!

:-)
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2009-07-17, 17:31   I następne info z CIM ze Szczecina [Cytuj]

Z Centrum Informacji Młodzieżowej dostaliśmy poniższą informację dla organizacji pozarządowych:

Cytat:


NEWSLETTER 16.07.2009


STREFA NGO:


SPOTKANIA Z EKONOMIA SPOŁECZNĄ W ZACHODNIOPOMORSKIM - PRZYJDŹ!
Spotkania organizuje Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość w ramach projektu Zachodniopomorskie Centrum Wspierania Procesów Ekonomii Społecznej. Spotkania na celu zapoznanie lokalnych liderów, przedstawicieli samorządu lokalnego i organizacji pozarządowych z ekonomią społeczną, diagnozę potrzeb w zakresie wsparcia podmiotów ekonomii społecznej a także prezentację lokalnych inicjatyw z zakresu ekonomii społecznej. Organizatorzy zapraszają organizacje pozarządowe, przedstawicieli samorządu, pomocy społecznej, instytucji rynku pracy oraz wszystkie zainteresowane osoby. Kolejne spotkania:
Świdwin, 22 lipca br., godzina 13.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, ul Mieszka 1 –go 1 , Świdwin;
Szczecinek, 23 lipca br., godzina 14.00, w sali nr 106 Starostwa Powiatowego w Szczecinku, ul 18-tego lutego 16, Szczecinek;
Choszczno, 30 lipca br., godzina 16.30, Ośrodek Wspierania Rodziny w Korytowie, ul. Kościelna 4a, Korytowo;
Goleniów, 28 lipca godzina 11.00, w sali 222 Starostwa Powiatowego, ul Dworcowa 1, Goleniów;
Powiat Drawski, 29 lipca br., Świetlica Wiejska w Bolegożynie przy Muzeum PGR, Bolegorzyn;
Spotkania w kolejnych powiatach woj. zachodniopomorskiego odbędą się w sierpniu i wrześniu br.
Źródło:http://www.ekonomiaspoleczna.pl/x/467390/site_skin/es_teamlab?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=16.07.2009


MIĘDZYNARODOWE SZKOLENIE ,,BI-TRI-MULTI”
Międzynarodowe szkolenie dla osób pracujących z młodzieżą, które chcą zdobyć umiejętności tworzenia międzynarodowych projektów wymiany młodzieży w ramach programu "Młodzież w działaniu". Szkolenie jest kierowane do osób reprezentujących organizacje młodzieżowe bez doświadczenia we współpracy międzynarodowej. Wskazana jest znajomość języka angielskiego umożliwiająca uczestnictwo w warsztatach. Szkolenie odbędzie się w Grecji w dniach 4 - 8 listopada 2009 r. Wezmą w nim udział pracownicy młodzieżowi z Grecji, Czech, Estonii, Węgier, Francji, Irlandii, Lichtensteinu, Holandii, Polski i Hiszpanii. Każdy kraj będą reprezentować grupy 3 - 5 osobowe.
Informacje związane z warunkami uczestnictwa i sposobem nadsyłania zgłoszeń znajdują się na stronie http://www.salto-youth.net/BTM/. Termin zgłoszeń upływa 24 sierpnia 2009 r.


STREFA AKTYWNEGO OBYWATELA:


NADAL CZEKAMY NA WASZE ZGŁOSZENIA NA BEZPŁATNE WARSZTATY ROZWOJOWE W RAMACH ,,AKTYWNYCH WAKACJI 3”
Można zgłosić się na dowolną liczbę warsztatów. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku osób niepełnoletnich – potrzebna zgoda rodzica/opiekuna. Wszystkie zajęcia odbędą się w siedzibie Sekretariatu d.s. Młodzieży w Kamienicy pod Globusem, przy Pl. Orła Białego 2 w Szczecinie. Zapraszamy do sali 232 na II piętrze.
Na formularze zgłoszeniowe czekamy do 21 lipca. Można je pobrać ze strony CIM. www.cim.info.pl lub www.mlodziez-zachodniopomorskie.pl W sprawie warsztatów można dzwonić: 091-42-10-292 lub mailować cim@cim.info.pl


KOLEJNE ZAJĘCIA Z JĘZYKA I KULTURY WŁOSKIEJ 20 LIPCA, GODZ. 17.00
Kontakt: francescaz84@hotmail.com 
Na zajęcia zapraszamy do siedziby Sekretariatu d.s. Młodzieży, Pl. Orła Białego 2 (Szczecin), II piętro, pok. 232.


21 LIPCA, GODZ. 15.00 – SPOTKANIE ORGANIZACYJNE DLA OSÓB ZAINTERESOWANYCH PRACĄ NAD KRĘCENIEM FILMU
Grupa inicjatywna poszukuje:
osób mających chęć wystąpić w filmie (jako: Paweł ze swoją 9-osobową grupą, Dawid, Zleceniodawca, dziewczyna Ainiva,
osób do obsługi technicznej (osoba do blendy, osoba do mikrofonu).
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 lipca o godz. 14.00 (w siedzibie Sekretariatu d.s. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, II piętro, sala 232). Chęć przybycia proszę potwierdzić u Janusza: jafra13@gmail.com, tel. 695 551 992


KREATYWNIE PLUS AKTYWNIE – 13 MUZ i MIFP ZAPRASZAJĄ NA NOWATORSKIE WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY
Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla osób w wieku 18-25 lat.
1) warsztaty osobowościowe / 5 - 8 sierpień
2)warsztaty video / 10 -13 sierpień
3)warsztaty graffiti / 17 - 20 sierpień
4)warsztaty fotografii / 25 - 28 sierpień
5)Warsztaty zrób swój projekt/ 3-6 wrzesień
Masz czas na zgłoszenie się do 25 lipca. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.klub13muz.pl/news/kreatywnie_=_aktywnie


KOLEJNY WARSZTAT– DLACZEGO WARTO ZOSTAC WOLONTARIUSZEM?
Warsztat odbędzie się w biurze Stowarzyszenia POLITES (w Domu Marynarza, przy ul. Malczewskiego 10/12) w czwartek 23.07.2009 w godzinach od 16:00 do 18:00 oraz w poniedziałek 10.08.2009 w godzinach od 16:00 do 18:00. Prosimy o zgłoszenia mejlowe na adres: biuro@polites.org.pl lub telefoniczne na numer 091 450 11 46


WARSZTATY MOBILNEGO CENTRUM INFORMACJI ZAWODOWEJ
Metody poszukiwania pracy -16.07.2009. Autoprezntacja - 23.07.2009
Spotkania odbywają się  w godzinach 10.00 – 14.00, Miejsce zajęć: ul. Dworcowa 19 III piętro pok. 318.Informacja i zapisy: tel. 091-812-69-46 w. 22 lub tel. kom. 696-402-685, mail:m.burzynska@ohp.pl


OKAZJA NA WYJAZD – WOLONTARIAT Z OSOBAMI STARSZYMI W NIEMCZECH (EVS)
Chcesz zrobić coś dla innych, a przy okazji zdobyć doświadczenie i poprawić znajomość języka niemieckiego? Mamy atrakcyjną ofertę wyjazdu - całkowicie bezpłatnie - Wolontariat Europejski dla osób w wieku 18 - 30 lat, które chciałyby pracować w domu pomocy społecznej w Sassnitz (wyspa Rugia) od września do grudnia 2009. Organizator zapewnia pokrycie wszelkich kosztów związanych z udziałem w projekcie, tj. podróż, zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe i ubezpieczenie.
CV i krótki list motywacyjny proszę kierować na adres mailowy Stowarzyszenia.
Email: info@swip.org.pl, Tel. 091-812-27-28, Osoba do kontaktu: Gabriela Gurgacz


OKAZJA NA WYJAZD – WOLONTARIAT Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ W UKRAIŃSKIEJ SZKOLE (EVS)
SVIT Ukraine Project poszukuje wolontariusza na wyjazd na Ukrainę. Głównym zadaniem będzie praca z dziećmi i młodzieżą (7-16 lat) uczącą się w szkole z internatem, pochodzącą z rodzin z dysfunkcyjnych, mieszkającą na wsi. Wolontariusz będzie zajmować się organizacją czasu wolnego, pomagać nauczycielom. Kiedy: 10 miesięcy (od 1.10.2009). Najbliższy termin składania wniosków w programie upływa 1 września 2009. Osoby zainteresowane powinny jak najszybciej skontaktować się z organizacją wysyłającą w Polsce, a swoje CV i list motywacyjny w języku angielskim przesłać do koordynatora projektu. Kontakt: SVIT Ukraine Team: info@svit-ukraine.org, www.svit-ukraine.org


,,PRZECIĄG- FESTIWAL SZTUKI MŁODYCH W SZCZECINIE
Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 lipca 2009.
http://2009.przeciag.szczecin.pl/


ODWIEDŹ DĄBSKIE WIECZORY FILMOWE
http://www.stopklatka.pl/...eza.asp?ii=4941


NIEZBĘDNIK DLA KAŻDEGO – CODZIENNIK PRAWNY
http://codziennikprawny.pl/
Jak zwykle:
Dziękujemy, Przekazujemy i Pozdrawiamy! :-)
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2009-08-06, 12:35   Kolejne info z CIM ze Szczecina [Cytuj]

Z Centrum Informacji Młodzieżowej dostaliśmy poniższą informację dla organizacji pozarządowych:

Cytat:


NEWSLETTER 28.07.2009


STREFA NGO I NIE TYLKO:


BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA PRZYSZŁYCH TRENERÓW EDUKACJI ROZWOJOWEJ I LIDERÓW ORGANIZACJI
10-dniowe bezpłatne szkolenie odbędzie się w dniach 17 – 27 sierpnia 2009 w Szczyrku. Skierowane jest do osób z całej Polski (w wieku powyżej 16 lat), które chciałyby zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności trenerskie, wykorzystać je podczas trwania projektu i zaangażować się w działalność wolontariatu. Szkolenie podzielone jest na trzy bloki: 1) dla przyszłych trenerów edukacji rozwojowej; 2) w zakresie komunikacji z mediami i budowania wizerunku organizacji; 3) dla przyszłych liderów organizacji. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 2 sierpnia.
Więcej info oraz formularz zgłoszeniowy: http://swm.pl/wolontariat/projekt-mozesz


RUSZA V EDYCJA MŁODYCH MENEDŻERÓW KULTURY
W ramach projektu szereg spotkań z doświadczonymi menedżerami i animatorami kultury, wizyty w mediach, fundacjach i firmach, by dowiedzieć się jak najlepiej planować projekty – skąd zdobywać środki, jak rozmawiać z mediami, jak nawiązywać kontakt z biznesem. Uczestnicy podczas szkolenia pracują również nad własnymi projektami. Później, po powrocie do domu, mają jeszcze czas na dopracowanie pomysłów i przesłanie wniosków do Towarzystwa „ę”. Najciekawsze projekty otrzymają mikrodotację w wysokości ok. 1500 zł. Udział w projekcie mogą wziąć osoby w wieku 15-25 lat, które planują realizację projektu w miejscowości do 50 tys. mieszkańców; mają ciekawy pomysł na działanie (projekt artystyczny, kulturalny) w swojej miejscowości. Udział w projekcie jest bezpłatny. Rekrutacja trwa do 7 września 2009 r.
Więcej info: http://mmk.e.org.pl/


STREFA AKTYWNEGO OBYWATELA:


ZAJĘCIA Z JĘZYKA I KULTURY WŁOSKIEJ 
Na zajęcia zapraszamy do siedziby Sekretariatu d.s. Młodzieży, Pl. Orła Białego 2 (Szczecin), II piętro, pok. 232. Każdy poniedziałek i czwartek (do końca sierpnia), godz. 17.00-19.00.
Kontakt: francescaz84@hotmail.com 


II ETAP PROJEKTU ,,INNOWATORZY”. MOŻNA ZDOBYĆ 200 TYŚ. EURO NA ROZWÓJ INNOWACYJNEJ FIRMY!
Autorzy 12 najlepszych prac zostaną zaproszeni do udziału w elitarnym projekcie i szkoleniu wyjazdowym z idolami biznesu. W ramach projektu, laureaci skorzystają z indywidualnych zajęć z mentorami i coachami oraz w proinnowacyjnym doradztwie. Zwycięzcy trafią na 8 miesięcy pod skrzydła Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, gdzie będą mieli
niepowtarzalną możliwość testowania pomysłu na biznes w ramach preinkubacji. Wybrani uczestnicy projektu zostaną zakwalifikowani do 3. etapu procesu inwestycyjnego funduszu AIP Seed Capital i mogą otrzymać 200 tys. euro na rozwój innowacyjnej firmy.
Koordynator projektu: Konrad Gaweł, tel.kom.: 500 476 974, konrad.gawel@inkubatory.pl
Więcej na stronie: www.szczecin.innowatorzy.euWARSZTATY MOBILNEGO CENTRUM INFORMACJI ZAWODOWEJ
Metody poszukiwania pracy: 05.08.2009. Autoprezentacja: 20.08.2009
Spotkania odbywają się  w godzinach 10.00 – 14.00, Miejsce zajęć: ul. Dworcowa 19 III piętro pok. 318.Informacja i zapisy: tel. 091-812-69-46 w. 22 lub tel. kom. 696-402-685, mail:m.burzynska@ohp.pl


BEZPŁATNE SZKOLENIE ,,PROFESJONALA OBSŁUGA BIURA”
Szkolenie jest finansowane z EFS i obejmuje: szkolenie językowe - do wyboru język angielski lub niemiecki na różnych poziomach zaawansowania - 80 godz.; szkolenie komputerowe z zakresu użytkowania programu MS WORD, EXCEL, środowiska Windows oraz Internetu - 60 godz.; warsztaty - profesjonalna obsługa klienta - 30 godz.; zajęcia z autoprezentacji - 15 godz.; zajęcia psychologiczno-doradcze - grupowe - 10 godz.; indywidualne zajęcia psychologiczno - doradcze - 3 godz. Rekrutacja trwa do 5 sierpnia 2009 roku. Szkolenia odbywać się będą popołudniami oraz w weekendy.
Źródło: http://izba.info/-ab3-3-321.html


WYBIERASZ SIĘ NA STUDIA ŚCISŁE NA UNIWERSYTECIE SZCZECIŃSKIM? MASZ SZANSĘ NA STYPENDIUM!
Każdy student, który pozytywnie przejdzie proces rekrutacji na studia 3-letnie dzienne licencjackie na specjalności Matematyczne oraz Fizyczne na Wydziale Matematyczno-Fizycznym w roku akademickim 2009/2010 ma szansę na stypendium. Projekt zakłada również zajęcia dodatkowe, które mają korygować, rozszerzać lub utrwalać wiedzę. Rekrutacja odbywa się poprzez system "Elektronicznej Rejestracji Kandydata".
Więcej na: http://www.vertigo.szczecin.pl/1000/rekrutacja.php

FOTOGRAFICZNY KONKURS DLA MŁODZIEŻY – MIĘDZYKULTUROWOŚĆ NA TWOIM PODWÓRKU
Prace powinny przedstawiać obecność dialogu międzykulturowego na poziomie lokalnym - w regionach i miastach. Aby wziąć udział w konkursie trzeba mieć 18-25 lat. Zwycięzcy otrzymają sprzęt fotograficzny i pojadą na Forum Dialogu Międzykulturowego w Brukseli (25-26 listopada 2008). Zdjęcia można przesyłać do 30 września 2008 r.
Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.cor.europa.eu/...ompetition.html Źródło: eurodesk

MULTIMEDIALNY PROGRAM EUROMOBIL DO NAUKI JĘZYKA OBCEGO
Elektroniczną wersję programu można ściągnąć ze strony www.euro-mobil.org. Na razie gotowe są euromobile do nauki języka angielskiego, niemieckiego, fińskiego i węgierskiego. W przygotowaniu wersje do nauki francuskiego, portugalskiego, czeskiego, rumuńskiego i... polskiego. Euromobil sfinansowała Komisja Europejska. Źródło: eurodesk


POMOC PSYCHOLOGICZNA ONLINE – PLASTEREK.PL
Portal gojenia ran
http://www.plasterek.pl/


WAKACYJNY TELEFON ZAUFANIA GRUPY MŁODYCH DORADCÓW PONTON
Nurtują Cię pytania dotyczące antykoncepcji, zdrowia, edukacji seksualnej? Na Twoje pytania mogą odpowiedzieć wolontariusze Grupy Ponton, którzy na co dzień działają na polu edukacji równieśniczej oraz poradnictwa dla młodzieży w sprawach dojrzewania i zdrowia reprodukcyjnego.
Do końca sierpnia możesz dzwonić lub sms-ować: tel. 0 507 832 741 (w godz. 18.00-21.00)
Więcej na: http://www.ponton.org.pl/news.phpJak zwykle: Dziękujemy, Przekazujemy i Pozdrawiamy! :-)
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2009-08-06, 12:48   I nastepne info z CIM ze Szczecina [Cytuj]

Z Centrum Informacji Młodzieżowej dostaliśmy poniższą informację dla organizacji pozarządowych:

Cytat:


NEWSLETTER 05.08.2009


STREFA NGO I NIE TYLKO:


TAŃSZE OPROGRAMOWANIE KOMPUTEROWE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
Teraz legalne oprogramowanie może być dla organizacji pozarządowych i wybranych placówek rządowych (non-profit) dużo tańsze. Stowarzyszenie Bank Drugiej Ręki (BDR) uruchomiło Program Technologie non-profit, w ramach którego można uzyskać dotacje na oprogramowanie firm Microsoft, Lefthand i MKS_vir oraz na sprzęt sieciowy firmy Cisco. W tym celu należy zarejestrować się na stronie www.technologie.org.pl ,gdzie znajdują się również szczegółowe informacje, a także przesłać KRS i statut organizacji na adres: kgajewska@bdr.org.pl.
Źródło: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/470011.html


RUSZA V EDYCJA KONKURSU GRANTOWEGO PROGRAMU „OBYWATEL I PRAWO”
Instytut Spraw Publicznych ogłosił kolejną edycję konkursu grantowego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach Programu „Obywatel i Prawo”. Konkurs jest adresowany do organizacji pozarządowych, które udzielają bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich. Celem programu jest poszerzanie i ułatwianie dostępu do pomocy prawnej oraz zachęcanie do korzystania ze swoich praw. Maksymalna kwota przyznawanych grantów wyniesie 25 tys. zł lub 140 tys. zł (duże granty).
Wnioski można składać do 30 września 2009.
Wszelkie informacje, regulamin oraz wniosek do pobrania na: www.isp.org.pl/
Źródło: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/469520.html


REGIONALNY KONKURS GRANTOWY
Organizatorem konkursu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności w ramach programu „Równać szanse”. Wszelkie organizacje pozarządowe, domy kultury, biblioteki gminne z terenów wsi i miast do 20 tys. mieszkańców mogą ubiegać się o dotacje w wysokości do 7 tys. zł. Celem projektu jest wyrównywanie szans młodzieży pochodzącej z małych miejscowości oraz ułatwienie im startu w dorosłe życie. Termin rejestracji wniosków trwa do 10 października 2009.
Więcej na stronie: http://www.tratwa.pl/main...7&pg=1&lst=1502


STREFA AKTYWNEGO OBYWATELA:


WARSZTATY Z ANIMACJI JĘZYKOWEJ
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży zaprasza na cykl warsztatów poświęcanych animacji językowej. Warsztaty mają na celu wspierać naukę języka obcego poprzez zabawę, zainteresować dzieci i młodzież do poznawania kultury i języka sąsiadów zza Odry, zachęcić do nawiązywania kontaktów, zmniejszyć obawy przed „nieznajomymi”. Koszt jednodniowych warsztatów to 15 zł (cena zawiera obiad i materiały szkoleniowe). Dla szczególnie zainteresowanych odbędzie się też 3-dniowe seminarium w Gϋstrow.
Więcej na stronie: http://www.pnwm.org/html/...article&sid=941


NABÓR DO PROGRAMU „AKTYWNI Z NATURY”
Centrum Edukacji Obywatelskiej zachęca wszystkie szkoły, samorządy, nauczycieli i uczniów do udziału w programie „Aktywni z natury”. Projekt jest adresowany do młodych ludzi, którzy wspierani przez dorosłych, będą aktywnie działać na rzecz ochrony środowiska, pogłębiając tym samym swoją wiedzę i zainteresowania. Program promuje takie wartości jak zdrowy styl życia, świadoma konsumpcja, zrównoważony rozwój, odnawialne źródła energii itd. Uczestnictwo w programie oznacza dostęp do szkoleń, materiałów edukacyjnych, prezentacji projektów. Końcowy termin zgłoszeń to 5 października 2009.
Więcej na stronie: http://www.ceo.org.pl/portal/b_azn_doc?docId=51177


NAGRAJ PIOSENKĘ W PROFESJONALNYM STUDIO
Jeśli masz 15-30 lat i lubisz śpiewać, masz niepowtarzalną okazję, by nagrać piosenkę w profesjonalnym studio i wystąpić w Sztokholmie podczas Dni Rozwoju 2009. Tak wygląda bowiem nagroda w konkursie organizowanym przez Komisję Europejską. Napisz piosenkę o walce z ubóstwem lub współpracy na rzecz rozwoju i zgłoś ją do konkursu. Masz czas do 31 sierpnia 2009.
Więcej na stronie: http://ec.europa.eu/polsk...piosenke_pl.htm


KONKURS „POETA PIÓRA 2009”
Polska Przedsiębiorcza i marka Parker zapraszają na konkurs poetycki, organizowany w ramach VII Ogólnopolskiej Kampanii Ładnego Pisania. Konkurs ma charakter otwarty – jest adresowany do wszystkich chętnych, niezależnie od wieku. Wystarczy napisać wiecznym piórem na czystej kartce papieru swój własny, nigdzie nie publikowany wiersz i przesłać go do 31 października 2009 pod wskazany adres. Do wygrania nagrody rzeczowe.
Więcej na stronie: http://usfiles.us.szc.pl/pliki/plik_1249030801.pdf


O NAS – ZROZUMIEĆ NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ
Przypominamy, że 10 sierpnia mija termin nadsyłania prac do konkursu fotograficznego, organizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo 'Tęcza' (przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego).
Więcej na stronie: http://bip.tecza.org.pl/index.php?id=75


BEZPŁATNE SZKOLENIA KOMPUTEROWE
Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny zaprasza wszystkie pełnoletnie, pracujące osoby, które mieszkają na terenie województwa zachodniopomorskiego, na szkolenia o tematyce internetowej. Osoby chętne będą miały do wyboru jedno z kilku 3-dniowych szkoleń.
Formularz zgłoszeniowy oraz lista szkoleń i terminów znajduje się na http://www.spnt.pl/formularz/
Więcej na stronie: http://www.spnt.pl/aktual...puterowej_.html


BEZPŁATNE SZKOLENIA W KLUBIE 13 MUZ
Są jeszcze miejsca na bezpłatnych warsztatach ,,Zrób swój projekt”. Jeśli masz 18-25 lat i znajdziesz czas na początku września, to masz okazję wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach. Dla osób spoza Szczecina zapewniony jest nocleg.
Więcej na stronie: http://www.klub13muz.pl/news/kreatywnie_=_aktywnie


INTERDYSCYPLINARNY FESTIWAL KULTUROWY „SPECIFIC SITE SEEING”
Teatr Kana przez cały sierpień zaprasza na liczne wydarzenia kulturalne organizowane w Schloss Broellin k/ Pasewalku. Zapraszamy na stronę internetową teatru.
Więcej na stronie: http://www.kana.art.pl/pr...ra_2009_08.htmlJak zwykle: Dziękujemy, Przekazujemy i Pozdrawiamy! :-)
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2009-08-31, 16:54   Kolejne info z Sekretariatu d/s Młodzieży ze Szczecina [Cytuj]

Z Sekretariatu ds Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego dostaliśmy poniższą informację dla organizacji pozarządowych:

Cytat:

Witam serdecznie wszystkich,

Przesyłam informacje na temat spotkań regionalnych [...].

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Burcz

Sekretariat ds. Młodzieży
Województwa Zachodniopomorskiego
pl. Orła Białego 2
70-562 Szczecin

tel. 091 42 11 251
fax 091 42 11 141
www.sekretariat-mlodziez.pl
mlodziez@wzp.pl

.......................................................
Witam serdecznie!

Młodzieżowa Rada Miasta Szczecin zaprasza do udziału w spotkaniach regionalnych w ramach ogólnopolskiego projektu „Pozycja Młodzieżowych Rad w Polsce”.
Działania na ww. temat mają na celu ukazać aktualną pozycję młodzieżowych rad w naszym kraju, a jednocześnie przysłużyć się do jej usystematyzowania. Kształtowanie idei samorządności od najmłodszych lat wśród nas samych, uważamy za podstawę demokratycznego Państwa. Patrząc na sąsiednie kraje Unii Europejskiej, szczerze zazdrościmy im znacząco lepiej rozwiniętych struktur polityki młodzieżowej. Rozumiejąc doskonale potrzebę realizacji tego projektu, pragniemy zachęcić do udziału w całości projektu a przede wszystkim aktywnego udziału w spotkaniach regionalnych na których to poruszać będziemy tematy związane z działalnością Młodzieżowych Rad. Spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń wśród uczestników, sposobnością do nauki dobrych praktyk w czasie warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów oraz momentem nawiązania dialogu z przedstawicielami samorządów lokalnych. Całość projektu, to także współtworzenie portalu internetowego, który już na początku września będzie główną wizytówką akcji.
Organizatorzy zapewniają nocleg, wyżywienie oraz inne koszty związane z uczestnictwem w spotkaniu, za wyłączeniem kosztów podróży.
Warto nadmienić, iż przedsięwzięcie zyskało już poparcie Prezydenta Miasta Szczecin, Przewodniczącego Rady Miasta Szczecin a także patronat Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009.
Jako organizatorzy ogólnopolskiego projektu „Pozycja Młodzieżowych Rad w Polsce” zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach regionalnych Młodzieżowe Rady z całego kraju. Planowane są cztery spotkania tzw. regionalne, które swoim zasięgiem obejmować będą następujące województwa:
18-20 września 2009r. Szczecin – spotkanie skierowane dla województw: zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie oraz kujawsko-pomorskie;
23-25 października 2009r. Łódź – spotkanie skierowane dla województw: łódzkie, świętokrzyskie, podkarpackie oraz lubelskie;
6-8 listopada 2009r. Gliwice – spotkanie skierowane dla województw: dolnośląskie, opolskie, śląskie oraz małopolskie;
11-13 grudnia 2009r. Białystok – spotkanie skierowane dla województw: podlaskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie oraz mazowieckie;
Wprowadzony podział ma na celu podniesienie efektywności spotkań, tak aby każdy uczestnik mógł zdobyć i przekazać możliwie najwięcej informacji. Jest to doskonała okazja do wymiany kontaktów, ale przede wszystkim do wspólnego stworzenia czegoś niezbędnego – dobrych podstaw i praktyk działania.
Uczestnicy wszystkich spotkań regionalnych będą mieli okazję zdobyć wiedzę przekazywaną w czasie warsztatów oraz wymieniać swoje poglądy w czasie paneli dyskusyjnych do uczestnictwa w których zostaną zaproszeni lokalni samorządowcy. Jest to idealna okazja do nawiązania dialogu z naszymi dorosłymi odpowiednikami. Spotkania rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 12:00, kończą obiadem dnia ostatniego. Poza częścią merytoryczną, organizatorzy przewidują także czas na poznanie odwiedzanych miast.
Formularze zgłoszeniowe na poszczególne spotkania regionalne znajdują się w załączniku. Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny już wkrótce.
Już teraz zapraszamy do zaangażowania w nasz projekt. Wszyscy uczestnicy spotkań regionalnych wezmą udział w spotkaniu podsumowującym, tzw. Krajowym, które zaplanowane zostało na 19-21 lutego 2010r. w Warszawie.
Projekt skierowany jest do osób z Młodzieżowych Rad oraz osób bezpośrednio pracujących z młodzieżą.
www.szczecin.pl/mrmsSylwester Perowicz
-----------------------------------------------------
Przewodniczący
Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin
tel.: 660-517-273

_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2009-09-16, 13:27   Informacje o dotacjach dla ngo [Cytuj]

:idea:
Na stronie Urzędu Miasta Szczecinka znaleźliśmy ciekawą inicjatywę Szczecineckiego Centrum Wspierania Biznesu:
Banner którego naciśnięcie prowadzi do podstronki z wyszukiwarką informacji o konkursach i dotacjach dla organizacji pozarządowych.
BARDZO INTERESUJĄCA INICJATYWA! :-D
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak