PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
Zapraszamy na stronę Klastra NGO pow. Szczecineckiego. Najnowsze informacje o naszych oraz innych NGOs działaniach
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Nieodpłatne Kursy dla pozostających na bezrobociu
Autor Wiadomość

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2011-09-24, 15:28   Nieodpłatne Kursy dla pozostających na bezrobociu [Cytuj]

Od Katarzyny Kamińskiej, szefowej Centrum Rozwoju Zawodowego - "EUREKA"
dostaliśmy informację, że we współpracy ze szczecińską instytucją szkoleniową organizują szkolenia (do wyboru - o wartości do 3 tysięcy każde) dla osób, które utraciły pracę max. do 6 miesięcy wstecz.
Więcej informacji:
Katarzyna Kamińska
Centrum Rozwoju Zawodowego - "EUREKA"
ul. A Mickiewicza 2, 78-400 Szczecinek,
Telefon: 723 511 999,
E-mail: biuro@centrumeureka.eu

Zachęcamy i Pozdrawiamy!
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2012-05-17, 19:54   Kolejne szkolenia i staże dla bezrobotnych do 6 m-cy [Cytuj]

Od Katarzyny Kamińskiej z Centrum Rozwoju Zawodowego "Eureka" dostaliśmy e-mail z prośbą o rozpowszechnienie informacji o darmowych szkoleniach, zakończonych stażami, organizowanych w ramach projektu ze środków EFS pt. "Nowy zawód = nowa praca”

Czas trwania: Maj 2012 – Styczeń 2014

Skierowany jest do: OSÓB POZOSTAJĄCYCH BEZ ZATRUDNIENIA, KTÓRE UTRACIŁY PRACĘ W OKRESIE NIE DŁUŻSZYM NIŻ 6 MIESIĘCY – 36 kobiet i 24 mężczyzn (60 osób) (przed dniem przystąpienia do projektu) z przyczyn dot. zakładu pracy przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne z obszaru województwa zachodniopomorskiego. Do uczestników mogą należeć osoby uczące się lub zamieszkujące (zgodnie z KC) na terenie woj. Zachodniopomorskiego.
Okres pierwszej rekrutacji: MAJ-CZERWIEC

Zadania przewidziane w projekcie: (ogólnie, następnym razem prześlę bardziej szczegółowo): PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE, PORADNICTWO ZAWODOWE, SZKOLENIA ZAWODOWE (6 grup, do wyboru: kadry i płace, grafik komputerowy, przedstawiciel handlowy, fryzjer), ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI (SZKOLENIE I DORADZTWO), STAŻE U PRZEDSIĘBIORCY.

Szkolenia odbywałyby się w następującym harmonogramie:
Grupy 1-2 Poradnictwo psychologiczne LIPIEC 2012
Poradnictwo zawodowe Lipiec 2012
Szkolenia zawodowe (OKCJO) Sierpień/Październik 2012
ABC Przedsiębiorczości Październik 2012

Grupy 3-4 Poradnictwo psychologiczne Styczeń 2013
Poradnictwo zawodowe Styczeń 2012
Szkolenia zawodowe (OKCJO) Luty/Marzec 2013
ABC Przedsiębiorczości Kwiecień 2013

Grupy 5-6 Poradnictwo psychologiczne Lipiec 2013
Poradnictwo zawodowe Lipiec 2013
Szkolenia zawodowe (OKCJO) Sierpień/Październik 2013
ABC Przedsiębiorczości Październik 2013

EUREKA
Centrum Rozwoju Zawodowego
ul. A Mickiewicza 2,
78-400 Szczecinek
Telefon: 723 511 999
mail: biuro@centrumeureka.eu

"
Zachęcamy do uczestnictwa w projekcie! :-)

nowyzawodnowapraca.pl.jpg
Plik ściągnięto 52 raz(y) 686,59 KB

_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

Krzysiek


Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 46

Wysłany: 2014-12-30, 12:28   Zaproszenie [Cytuj]

Zaproszenie do składania ofert na członków Powiatowej Rady Rynku PracyWięcej >>>>tutaj

Źródło: PUP Szczecinek
Ostatnio zmieniony przez Krzysiek 2014-12-30, 12:29, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

trotyl106

Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 63

Wysłany: 2015-08-18, 15:59   Klaster NGO szkoli bezrobotnych [Cytuj]Klaster NGO Powiatu Szczecineckiego z siedzibą w Krosinie w ramach „Programu Aktywizacja i Integracja w Powiecie Szczecineckim na rok 2015 w zakresie integracji społecznej osób bezrobotnych” Starostwa Powiatowego w Szczecinku w miesiącach wrzesień – październik 2015 roku będzie realizował projekt „Chcieć to móc – ja też mogę i potrafię…”…

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert w ramach Programu Aktywizacja i Integracja
PUP Szczecinek
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2015-11-08, 17:44   Projekt "Chcieć to móc-ja też mogę i potrafię" sko [Cytuj]Klaster NGO Powiatu Szczecineckiego z siedzibą w Krosinie w ramach „Programu Aktywizacja i Integracja w Powiecie Szczecineckim na rok 2015 w zakresie integracji społecznej osób bezrobotnych” Starostwa Powiatowego w Szczecinku w miesiącach wrzesień – październik 2015 roku realizował projekt „Chcieć to móc – ja też mogę i potrafię…”…

Projekt nasz był skierowany do grupy 70 bezrobotnych osób z terenu Powiatu Szczecineckiego: 10 osób z miasta i gminy Biały Bór, 20 – z miasta i gminy Barwice, 20 – z Gminy Wiejskiej Szczecinek oraz 20 osób z miasta Szczecinka. Odbiorcami zadania były osoby oddalone od rynku pracy, korzystające z pomocy społecznej.

Celem projektu była integracja społeczna i wzmocnienie prawidłowej, aktywnej postawy w życiu społecznym i zawodowym oraz dążenie do przywrócenia zdolności do podjęcia aktywności zawodowej uczestników projektu.W ramach projektu uczestnicy zostali podzieleni na 7 grup do 10 osób każda. Każda z grup została objęta wsparciem trenerów i doradcy zawodowego. Dla każdej z grup przewidziane było przeprowadzenie grupowych zajęć warsztatowych i grupowe poradnictwo specjalistyczne, w wymiarze 25 godzin miesięcznie – łącznie 50 godzin zajęć warsztatowych na grupę, mające na celu wsparcie wzmacniające i rozwijające kompetencje społeczne i zawodowe, poprawiające samoocenę uczestników projektu i zwiększające aktywność zawodową.Przeprowadziliśmy również zajęcia indywidualne z poradnictwa specjalistycznego w wymiarze 15 godzin miesięcznie – łącznie 30 godzin – na grupę, mające na celu przygotowanie Indywidualnego Planu Pracy dla każdego z uczestników projektu, określenie ich ścieżki kariery zawodowej, zwiększenie aktywności zawodowej,…

Zajęcia, tak warsztatowe grupowe, jak i grupowe oraz indywidualne poradnictwo specjalistyczne, odbywały się w dni powszednie w godz. 8-15 – komplementarnie z uczestnictwem w pracach społecznie użytecznych.Poradnictwo specjalistyczne indywidualne obejmowało pracę z doradcą zawodowym oraz trenerem coachem, którzy zdiagnozowali poszczególne grupy pod względem ich potrzeb i oczekiwań. Na tej podstawie sporządzono szczegółowe metody prowadzenia zajęć.Obok indywidualnego planu dalszego działania – określającego ścieżkę kariery zawodowej, uwzględniającego jego predyspozycje, wykształcenie, tempo przyswajania wiedzy – dla każdego z uczestników Projektu zostały skompletowane teczki z dokumentami aplikacyjnymi, zawierające wszystkie niezbędne dokumenty, tj. CV, list motywacyjny, świadectwa ukończenia szkoły, świadectwa i certyfikaty szkoleń i kursów zawodowych, świadectwa pracy, itp.

Na zakończenie prowadzący wydali uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu projektu.Tak prowadzący Projekt, jak i Zarząd Klastra NGO Powiatu Szczecineckiego, pięknie dziękują uczestnikom pozytywnie nastawionym do Projektu za merytoryczny wkład w jego realizację!

Oczywiście równie pięknie dziękujemy grantodawcom: Starostwu Powiatowemu w Szczecinku i Powiatowemu Urzędowi Pracy w Szczecinku – za wsparcie finansowe naszego Projektu!

Źródło info: skw.pozytek.info
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak